Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Všehrdy 13. června (VS ČR) Oddělení výkonu trestu Věznice Všehrdy pořádalo v neděli 12.6.2016 pravidelnou soutěž v lehkoatletických disciplínách, tzv. Olympiádu Všehrdy. Turnaje se zúčastnilo 19 závodníků, z toho čtyři mladiství. Ve vrhu koulí nastoupilo 14 závodníků a někteří zjevně bez tréninku. Limit nesplnilo 6 závodníků. Výkony postoupivších po kvalifikačním kole byly poměrně slušné; některé vrhy ale připomínaly spíše hody. I výkony dvou mladistvých (797 cm a 840 cm) nebyly vůbec špatné. První dvě příčky obsadili odsouzení z 2. ubytovny, třetí příčku odsouzený 3. ubytovny. Ve skoku do dálky z místa nastoupilo deset závodníků, výkony obvyklé, v rozmezí 210, až pěkných 260 cm. První místo obsadil odsouzený 1. ubytovny, druhé místo mladistvý odsouzený a třetí místo odsouzený 3. ubytovny. V běhu na 60 m nastoupilo 15 závodníků. Z technických důvodů není možné objektivně měřit čas, a proto pořadatel zpracoval speciální systém na postup podle pořadí. První místo obsadil odsouzený 3. ubytovny, 2. místo mladistvý odsouzený a 3. místo odsouzený 4. ubytovny. Běh na 1000 m byl letos optimálně obsazený, běželo 10 závodníků. Čas vítěze 3 min. 35 s. patří k těm lepším, rekord ovšem nepadl. Závod dokončil i jeden mladistvý, na pátém místě, v čase 4 min. 31s. Celkem doběhlo šest závodníků, někteří tradičně těsně před zhroucením. Organizaci soutěží zajišťovali dva pedagogičtí pracovníci oddělení a sedm pořadatelů z řad dospělých odsouzených. Na venkovní průběh akce dohlíželi dozorci aktuální směny, i letos více jako diváci, což svědčí o tom, že soutěž probíhala hladce. Akci přálo i počasí, když se nakonec nekonal předpovězený déšť. Mgr. Ladislav Novotný