Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

Oddělení výkonu trestu Věznice Všehrdy pořádalo v neděli 25.6.2017 pravidelnou soutěž v lehkoatletických disciplínách, tzv. Olympiádu Všehrdy. Turnaje se zúčastnilo 27 závodníků, z toho devět mladistvých, což je nižší, ale zdaleka ne nejnižší počet účastníků za dobu konání zdejších olympiád. Ve skoku do výšky nastoupilo osm závodníků postoupivších ze sobotní kvalifikace, jeden se omluvil. Výkony byly letos slabší, pořadatel snížil limit na 130 cm, původních 140 cm by splnili jen medailisti. Zvítězil mladistvý, výkonem 150 cm. Ve skoku do dálky z místa nastoupilo 18 závodníků, výkony většinou okolo 220 cm - jen dva závodníci se dostali nad 240 cm. Běh na 1000 m byl letos optimálně obsazený, běželo 13 závodníků. Čas vítěze (3 min. 35 s.) patří k těm lepším, rekord ovšem nepadl. Závod nedokončil ani jeden mladistvý. Celkem doběhli čtyři závodníci. A to se preventivně a operativně, v očekávání horka, běželo dopoledne. V běhu na 60 m nastoupilo 16 závodníků. Z technických důvodů není možné objektivně měřit čas, a proto pořadatel použil KO systém s opravami. Problém je, že vítěz tak absolvoval 8 rozběhů. Stříbrný medailista si ale pro medaili došel, stejně jako jeden z dvou bronzových medailistů (v KO systému se udělují dvě třetí místa). Ve vrhu koulí nastoupilo 21 závodníků a někteří zjevně bez tréninku. Výkony po kvalifikačním kole byly poměrně slušné, některé vrhy ale připomínaly spíše hody. Výkony mladistvých byly letos slabé, limit splnili jen dva závodníci. Letošní ročník měl celkem slušnou účast, trochu vylepšenou tím, že každý závodník nastoupil alespoň ve dvou disciplínách. Organizaci soutěží zajišťovali dva pedagogičtí pracovníci oddělení a sedm pořadatelů z řad dospělých odsouzených. Akci přálo i počasí; nakonec nebylo takové horko, kterého jsme se obávali. Soutěže také skončily již před třetí hodinou. Absolutně nejúspěšnější byla 5. ubytovna - 10 medailí. Relativně 1. ubytovna - tři startující, tři medaile, a 3. ubytovna - jeden startující, jedna medaile. Nepropadli ani mladiství jedna zlatá z výšky, jedna bronzová ve sprintu. I když ve sprintu na 60 m bývali dříve mnohem úspěšnější. Mgr. Ladislav Novotný