Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

RAPOTICE 19.květen (VSČR) Tradiční akce vězeňské služby YELLOW RIBBON RUN se na dálku zúčastnili odsouzení z Věznice Rapotice

Dne 19.května 2024 se ve Věznici Rapotice uskutečnil tradiční, již devátý Běh se Žlutou stužkou, který letos pořádá Vězeňská služba České republiky. Odsouzení ze zdejší věznice se se však zúčastnili na dálku. Na atletickém oválu se sešlo patnáct  pečlivě vybraných běžců z řad odsouzených, z oddílů se nízkým, středním a vysokým stupněm zabezpečení, pod skvělým vedením speciálního pedagoga Mgr. Michala Růžičky, kterého doplňovala sociální pracovnice PhDr.  Andrea Veselá. Akce proběhla za nepříznivého a upršeného počasí v nedělních dopoledních hodinách. Čas vítězného běžce čtyřkilometrové tratě byl osmnáct minut a osm vteřin, druhý a třetí účastník doběhli v těsném závěsu.

Oproti tradiční akce,  v pražském lesoparku Řepy, se tohoto virtuálního běhu mohlo zúčastnit daleko více odsouzených, přičemž poslání i smysl akce byl zachován.