Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
PŘÍBRAM 19. července (VSČR) - Příslušník Vězeňské služby České republiky z Věznice Příbram prap. František Lojín letos dosáhl několika úspěchů ve velkých závodech horských kol a to nejen u nás, ale i na evropské úrovni. Dne 18. 6. 2016 se postavil na start nejtěžšího závodu světa ve Val Gardeně v Itálii, kde se konal evropský šampionát SELLA RONDA HERO 2016. V tomto závodě si vybral 60-ti km trať s převýšením 3 400 m. Do cíle dojel v čase 7 hodin a 14 minut. Při několika tisícové účasti obsadil celkové 242. místo a ve své kategorii Hobby Masters 50 se umístil na 39. místě. Dalším nejprestižnějším závodem s mezinárodní účastí, který se konal v České republice, bylo MS Horských kol v Novém Městě na Moravě. V BIRELL MTB MARATON startoval v maratonském sprintu na 31 km. V tomto závodě si dojel pro 1. místo ve své kategorii M 50 a v konečném pořadí se umístil na pěkném 31. místě. V tom samém městě se také konal velký noční závod BIRELL MTB NIGHT RACE. Na startu bylo připraveno 300 závodníků ze všech zemí světa. Prap. František Lojín obsadil krásné 2. místo ve své kategorii M 50 a v celkovém pořadí skončil na 104. místě. Zatím dosavadním a posledním velkým úspěchem, byl největší maraton v Rakousku Salzkammergut trophy 2016. Tento závod se započítává do MARATHON MAN EUROPE, stejně tak, jako závod Krále Šumavy, kterého se již předtím zúčastnil a vybojoval 23. místo ve své kategorii M 50. Trať byla dlouhá 72 km s převýšením 2 100 m. V Rakousku si vybral trať ALL MUNTAIN, s nejtěžšími sjezdy. Závod dlouhý 60 km, s převýšením 2.060 m dokončilo ze 400 startujících pouhých 180 závodníků. Prap. František Lojín závod dokončil a ve své kategorii M 50 se umístil na 12. místě a to jako jediný Čech v této kategorii. GRATULUJEME k úspěchům v závodech horských kol a přejeme mnoho dalších, tak vydařených závodů.