Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu
Dne 28. 3. 2017 se uskutečnil v Hodoníně již VII. ročník hokejového turnaje ozbrojených složek a složek IZS. Turnaje se zúčastnilo pět celků: PČR, HZS, TEZA Hodonín, společný celek MP Hodonín s ZZS a břeclavská věznice, která na tento turnaj vyslala svůj hokejový tým poprvé. Hrálo se systémem každý s každým a na 2 x 15 minut. Naši borci v každém utkání nechali na ledě hokejové srdce a tvrdě bojovali o každý puk, což se jim vyplatilo. Své soupeře zdolali vždy přesvědčivým způsobem. Nakonec si vybojovali svými výkony účast ve finále turnaje, kde nám k celkovému vítězství v turnaji stačila remíza. Věděli jsme, že nastupujeme proti nejsilnějšímu soupeři celého turnaje, který měl ve svém středu hokejisty, kteří se hokejem dříve živili. I tak jsme ještě v druhé patnáctiminutovce, kdy zbývaly dvě minuty do konce, drželi těsný výsledek 0:0. No a pak se to stalo, jedna malá chybička a bylo rozhodnuto 1:0 pro soupeře od PČR Hodonín. Bohužel na nás zůstal jen stříbrný stupínek. „Nu nevadí chlapi“, řekl ředitel břeclavské věznice. Příště budeme ještě lepší. Získali jsme sice na turnaji stříbro, ale náš hráč, vychovatel, jeden z nejmladších hráčů na ledě i pracovníků ve věznici, Bc. Jakub Klimovič, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Blahopřání je tedy na místě. Tedy blahopřejeme a těšíme se již na osmý ročník. Díky všem. npor. Ing. Dušan Fikr