Přejít k obsahu Přejít k hlavnímu menu

BRNO 11. října (VS ČR) - Dne 10. 10. 2018 se odehrálo meziresortní přátelské utkání mezi reprezentačním výběrem fotbalové reprezentace Vězeňské služby ČR a reprezentačním výběrem Policie ČR. Utkáním tak byla zahájena spolupráce ve sportovní oblasti. Obě mužstva letos velmi dobře reprezentovala svůj sbor, reprezentační mužstvo VS ČR získalo titul mistra Evropy vězeňských služeb v Moldávii a mužstvo Policie ČR se stalo vicemistrem Evropy policejních sborů v Praze. Přátelské utkání tak byl na velmi vysoké úrovni. Na hřišti bylo zřetelné, že všichni hráči přistupují k tomuto významnému utkání s plným nasazením reprezentovat příslušný ozbrojený sbor, nicméně vše ve smyslu fair play. Korektnost během utkání řídili rozhodčí s ligovými zkušenostmi. Dramatičnost utkání začala již v první minutě, kdy se hráči vězeňské služby ujali vedení brankou hráče Pavlici na 1:0. Na toto hráči PČR odpověděli již ve 3. minutě změnou skóre na 1:1. V průběhu prvního poločasu jsme se opět dostali do vedení zásluhou vstřelené branky hráče Knoppa na 2:1. Na toto zanedlouho přišla odpověď útočníka PČR, který srovnal na 2:2. Tato branka policii nastartovala k vedoucí brance na 3:2, což jsme do konce poločasu srovnali brankou hráče Oprchala na 3:3. Druhý poločas se vyznačoval velkou bojovností, přičemž oba týmy měli několik slibných šancí, ale se špatnou koncovkou. Když už to vypadalo, že se obě mužstva rozejdou s nerozhodným výsledkem, došlo v poslední minutě k rozhodnutí ve prospěch vězeňské služby brankou hráče Vítámváse a uzavřel tak skóre na 4:3 pro reprezentační výběr vězeňské služby ČR.