Cvičný požární poplach

Cvičný požární poplach

19.12.2016 13:12

Znojmo 19. prosince (VS CR). Věznice Znojmo ve spolupráci s HZS JmK vyzkoušela svoji akceschopnost při cvičném požárním poplachu ve věznici.

Věznice Znojmo ve spolupráci s HZS JmK, územním odborem Znojmo, uspořádala cvičení, kterým prověřila schopnost rychlého zásahu při požáru v objektu věznice. Dne 14. prosince ve 12.35 hod došlo k fiktivnímu zahoření ve stolařské dílně věznice. Na místo se okamžitě dostavila požární hlídka věznice a po dvou minutách bylo rozhodnuto, že požár nezvládne vlastními silami uhasit a je potřeba přivolat hasičskou záchrannou jednotku. Po telefonickém oznámení z věznice byl vyhlášen poplach na územním pracovišti HZS, Znojmo-Pražská. Ve velmi krátkém čase přijela do věznice dvě hasičská vozidla a hasičská jednotka ihned zahájila záchranné a hasící práce. Po zhruba 30-ti minutách byl požár zdolán a po vyhlášení vyhodnocení bylo cvičení ukončeno. Zásahu se osobně zúčastnil vedoucí pracoviště integrovaného záchranného systému a služeb mjr. Ing. Petr Macák a za věznici I. Zástupce ředitelky věznice, plk. Mgr. Robert Šturala.
Cvičení prokázalo akceschopnost obou složek při řešení krizových situací. Spolupráce bude pokračovat i do budoucna a to nejen při nácviku požárních zásahů a záchranných akcí, ale také třeba na poli sportovním.

Mgr. Ludmila Kurdíková
tisková mluvčí Věznice Znojmo

 cvičný požární poplach


příjezd hasičské jednotky.jpg 

hasičský zásah.jpg 

hasičský zásah.jpg 

hasičský zásah.jpg 

hasičský zásah.jpg 

hasičský zásah.jpg 

hasičský zásah.jpg