Novinky

Návštěva hejtmanky ve věznici

Návštěva hejtmanky ve věznici

VINAŘICE 2.února (VSČR) V den předávání pololetních vysvědčení navštívila věznici hejtmanka středočeského kraje ing. Jaroslava Pokorná Jermanová. Na pozvání ředitele věznice plk. Mgr. Miroslava Hadravy a ředitele SOU ing. Karla Vodičky se zúčastnila předávání pololetního vysvědčení odsouzeným, kteří studují na zdejším SOU. Po přivítání oběma řediteli si prohlédla v jejich doprovodu věznici a některé z prostor učiliště.

2.2.2017 9:10

více
Ocenění příkladného jednání

Ocenění příkladného jednání

VINAŘICE 4.prosince (VS ČR) Ve středu 23. listopadu se podpraporčík Vít Pištěk oblékl do slavnostní uniformy a mimo své obvyklé pracovní aktivity vrchního asistenta dozorce oddělení výkonu trestu se v doprovodu ředitele věznice vydal na Generální ředitelství Vězeňské služby. Generálním ředitelem mu zde byla předána „Medaile Vězeňské služby České republiky: Za statečnost“. Toto ocenění si zasloužil za své jednání při záchraně lidského života v rámci plnění svých pracovních povinností.

4.12.2016 19:20

více
Koncert skupiny Svatopluk

Koncert skupiny Svatopluk

VINAŘICE 18.listopadu (VS ČR) V neděli koncertovala pro odsouzené ve věznici hudební skupina Svatopluk. Koncert byl určen pro odsouzené, kteří se zapojují v rámci svých aktivit do duchovní činnosti. Skupina zhudebňuje ve svých písních texty a básně Svatopluka Karáska. Známý český písničkář a evangelický duchovní s kapelou úzce spolupracuje a je jejich „duchovním otcem“. Sám na stejném místě ve věznici koncertoval před více jak deseti lety. Tentokrát mu aktuální zdravotní potíže na poslední chvíli znemožnili účast na tomto koncertu.

18.11.2016 10:04

více
Jednání poradního sboru

Jednání poradního sboru

VINAŘICE 14. října (VSČR) Na pondělí 10. října svolal ředitel Věznice Vinařice plk. Mgr. Miroslav Hadrava jednání Poradního sboru, které se koná každoročně v tomto období. Hlavním tématem jednání byla aktuální situace ve věznici a řešení společné problematiky mezi věznicí a institucemi jejichž představitelé se jednání zúčastnili.  Zástupci vedení věznice také ve stručnosti seznámili přítomné s Koncepcí vězeňství do roku 2025.

14.10.2016 15:29

více
Otevření call centra ve věznici

Otevření call centra ve věznici

VINAŘICE 30 srpna (VS ČR) V pondělí 29.srpna proběhla ve Věznici Vinařice tisková konference v souvislosti s otevřením nového pracoviště pro odsouzené. Jedná se o projekt call centra, kde bude v několika sněnách zaměstnáno až 60 odsouzených. Tiskové konference se zúčastnil i ministr spravedlnosti Robert Pelikán, generální ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal, generální ředitel společnosti T-Mobile Milan Vašina, náměstek ministerstva práce a sociálních věcí Martin Kučera a zástupkyně společnosti A-Giga, která bude call centrum ve věznici provozovat, Věra Babišová.

30.8.2016 14:48

více
Den bezpečí pro Kladno

Den bezpečí pro Kladno

KLADNO 14.června (VS ČR) V úterý 14. června se v areálu kladenského Sletiště konal již každoročně pravidelný Den bezpečí pro město Kladno. Svoji činnost zde tentokráte prezentovala i Věznice Vinařice. Předvedla vozidla sloužící k eskortě vězňů, ukázky práce psovodů a některé věci ze svého materiálního vybavení.

17.6.2016 15:37

více
Návštěva z magistrátu

Návštěva z magistrátu

VINAŘICE 31. května (VSČR) V pátek dopoledne navštívilo 7 zaměstnankyň kladenského magistrátu Věznici Vinařice. Návštěva se uskutečnila v rámci intenzivně se rozvíjející spolupráce mezi oběma subjekty. V převážné míře se jednalo o sociální kurátorky, které se při své práci v terénu setkávají i s vězni propuštěnými z výkonu trestu.

1.6.2016 15:00

více
Historický koncert ve věznici

Historický koncert ve věznici

 VINAŘICE 16.dubna (VS ČR) V neděli 10.4.2016 se v prostorách víceúčelové místnosti na nástavbě budovy K uskutečnil koncert kutnohorského souboru Cuthna Antiqua. Soubor, zaměřený na hru na historické nástroje, do věznice pozval hlavní kaplan Pavel Kočnar.

6.5.2016 14:59

více
Vězni a peříčkový den

Vězni a peříčkový den

VINAŘICE 28. března (VS ČR) Asi 30 odsouzených z věznice  Vinařice se zapojila do přípravy propagačních předmětů pro akci „Peříčkový den“ nadace rozvoje občanské společnosti pro projekt Kuře – pomozte dětem.

28.3.2016 15:42

více
Návštěva hejtmana

Návštěva hejtmana

VINAŘICE 1.února (VS ČR) Ve čtvrtek 28.1.2016 navštívil Věznici Vinařice hejtman středočeského kraje ing. Miloš Petera. Do věznice přijel v doprovodu zástupců školského odboru krajského úřadu. Jeho cílem byla, kromě jiného, i účast na předávání pololetních vysvědčení žákům z řad odsouzených na SOU Vinařice.

1.2.2016 14:30

více