Novinky

Návštěva z Masarykovy nemocnice

Návštěva z Masarykovy nemocnice

Valdice, 10. ledna (VS ČR) - Věznici Valdice, nejstarší a nejpřísněji střeženou, navštívili zástupci Masarykovy nemocnice v Ústí n. Labem.

20.1.2017 14:11

více
Besídka odsouzených SPO

Besídka odsouzených SPO

Valdice, 21. prosince (VS ČR) – Předvánoční čas za mřížemi se odsouzení ze specializovaného oddělení rozhodli zpříjemnit vánoční besídkou. Mezi pozvanými hosty byli ostatní spoluvězni a vedení věznice.

22.12.2016 7:01

více
Speciální prohlídky ve věznici

Speciální prohlídky ve věznici

2. listopadu, Valdice – Dne 25. října 2016 se ve Věznici Valdice konaly speciální prohlídky za využití služebních psů specialistů.

7.11.2016 10:55

více
Beseda pro odsouzené

Beseda pro odsouzené

Valdice, 31. října (VS ČR) - Dne 25. října se ve Věznici Valdice uskutečnily plánované besedy pořádané Střediskem Probační a mediační služby Jičín (PMS). Formou besed byli odsouzení informováni o průběhu spolupráce s PMS ČR před soudním projednáním podmíněného propuštění odsouzeného.

1.11.2016 14:03

více
Volby do Senátu nad průměrem

Volby do Senátu nad průměrem

Valdice, 10. října (VS ČR) – Volby do Senátu Parlamentu České republiky proběhly ve Věznici Valdice v termínu 7. a 8. října (případné druhé kolo 14. a 15. října 2016), kdy se do věznice dostavila volební komise s přenosnou volební urnou.

10.10.2016 6:48

více
Prezentace zaměstnávání odsouzených

Prezentace zaměstnávání odsouzených

Valdice 22. září (VSČR) - Téma zaměstnávání odsouzených osob je v současné době velmi aktuální. Zaměstnanci Věznice Valdice proto přijali pozvání České slévárenské společnosti k prezentaci možností zaměstnávání této kategorie osob v rámci 52. zasedání Odborné komise ekonomické při České slévárenské společnosti ve dnech 20. a 21. září.

23.9.2016 9:02

více
Ministr Jurečka ve Valdicích

Ministr Jurečka ve Valdicích

Valdice 7. září (VS ČR) – Ministr zemědělství Marian Jurečka navštívil ve středu v dopoledních hodinách odsouzené ve Věznici Valdice v rámci krátké besedy.

7.9.2016 14:42

více
Reakce na medializaci

Reakce na medializaci

Valdice 5. září (VS ČR) - Sportoviště a rekreační plocha jsou majetkem státu a vězeňská služba je s ní oprávněna hospodařit na základě zákona o majetku České republiky.

5.9.2016 14:44

více
Závěrečné zkoušky ve věznici

Závěrečné zkoušky ve věznici

Valdice 20. června (VS ČR) -  V dnešní pondělní dopoledne lze spatřit i v nejtěžší české věznici klasický výjev závěrečných zkoušek učebních oborů – tedy potítko, zkušební komisi, nervózní studenty, čisté papíry, čísla s otázkami. Studenti-vězni dnes skládali závěrečné učňovské zkoušky.

20.6.2016 14:09

více
Práce s odsouzenými

Práce s odsouzenými

Součástí práce s odsouzenými zařazenými do typu věznice se zvýšenou ostrahou jsou v ubytovnách D a E v rámci zájmových a terapeutických aktivit různé typy arteterapie. Tyto činnosti rozvíjejí u odsouzených jejich zručnost, estetické cítění, posilují trpělivost a hlavně slouží k odreagování agresivity a vnitřního napětí. Pro někoho je vyjádření pocitů slovy těžší, proto volí raději výtvarnou cestu. Při práci je vidět, jak mezi odsouzenými probíhá tiché soutěžení o dosažení co nejlepšího výsledku, mnohdy motivované touhou být pochválen. Nejeden úkol se jim zpočátku jeví jako nesplnitelný, nevěří si, ale postupně sami v sobě objevují nový, dosud skrytý potenciál. Odsouzení se mohou výsledky své práce pochlubit svým blízkým při návštěvách. Pro některé z nás se výroba košíku z papíru může jevit jako záležitost, která nestojí za řeč, pro někoho to může být obtížný výkon.

fre

práce s odsouzenými
 
práce s odsouzenými