Yellow Ribbon Run

Půlmaraton úspěšně za námi

Půlmaraton úspěšně za námi

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 6. dubna (VS ČR) – První letošní závod Yellow Ribbon Run je úspěšně za námi. Trať největšího běžeckého závodu v České republice, Sportisimo 1/2Maratonu Praha, v sobotu 1. dubna pokořilo 38 běžců, jejichž trička nesla nejen žlutou stužku, ale i výzvu „Dejme vězňům druhou šanci!“. Se žlutou stužkou však pražskými uličkami a trasou, nabízející pohledy na historické krásy Prahy, neběželi pouze oni sami. Na svá startovní čísla si ji připnuli i mnozí další, kteří tím dali najevo, že i člověk s trestní minulostí má naději na nový život. Dát druhou šanci je bezesporu jedním ze základních předpokladů, jak předcházet opakovanému páchání trestné činnosti a chránit potenciální oběti trestných činů.

6.4.2017 20:24

více
Yellow Ribbon Run na 1/2maratonu

Yellow Ribbon Run na 1/2maratonu

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 30. března (VS ČR) – 35 běžců se v sobotu 1. dubna zúčastní půlmaratonu, prvního ze závodů letošní série Běhů se žlutou stužkou/Yellow Ribbon Run. Akce se koná v rámci slavného Sportisimo Prague Half Marathonu 2017 pořádaného společností RunCzech. V letošním roce se v České republice poběží už druhý ročník Běhu se žlutou stužkou, jehož cílem je nevšedním způsobem upozornit na problém obtížné zaměstnatelnosti lidí propuštěných z výkonu trestu. Celkem se na start Sportisimo 1/2Maratonu Praha postaví 11 500 běžců a běžkyň z 57 zemí, kteří se těší na rychlou trať i každoročně fantastickou atmosféru.

30.3.2017 21:07

více
Proč podruhé utíkají předsudkům?

Proč podruhé utíkají předsudkům?

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 30. března (VS ČR) – Marián a Vladimír si odpykávají trest v kuřimské věznici. Oba pracují. A již podruhé vyběhnou do pražských ulic se žlutou stužkou na tričku v rámci Yellow Ribbon Run – proč se takto rozhodli?
 

30.3.2017 20:50

více
Proč chci běžet Yellow Ribbon Run?

Proč chci běžet Yellow Ribbon Run?

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 23. března (VS ČR) – Michaela si odpykává trest ve světelské věznici. Uvědomuje si svoji chybu, která ji svedla  až do vězení, ale snaží se ji napravit a pracovat na sobě, aby mohla dostat druhou šanci. Dodělává si vzdělání a také se zapojila do Yellow Ribbon Run.

23.3.2017 9:05

více
1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU/PRAHA 8. února (VS ČR) – Může člověk s trestní minulostí a člověk, který se aktuálně nachází ve výkonu trestu, uběhnout maraton? Jak se dá ve věznici trénovat na běžecký závod? A jakou k tomu mají tito jedinci motivaci? Marian z Věznice Kuřim i bývalý vězeň Milan, kteří poběží se žlutou stužkou maraton, a Marie z věznice ve Světlé nad Sázavou, trénující na červnový štafetový běh, mají jasno: když budou mít silnou vůli a podpoří je okolí, mají šanci začít ve svém životě znovu a lépe. Proto se zapojili do projektu Yellow Ribbon Run, který upozorňuje na téma obtížné zaměstnatelnosti lidí s trestní minulostí, a se žlutou stužkou běželi dnešní trénink. Trénink se konal v běžeckém centru Running Mall na Praze 7 a zúčastnili se ho nejen osoby ve výkonu a po výkonu trestu, ale i další běžci včetně manažerů firem, které zaměstnávají vězně.

9.2.2017 10:07

více
Proč chci běžet Yellow Ribbon Run?

Proč chci běžet Yellow Ribbon Run?

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 2. února (VS ČR) – Marie, odsouzená žena z Věznice Světlá nad Sázavou. Ve výkonu trestu pracuje. A také trénuje na Yellow Ribbon Run. Trest vnímá jako záchranu svého života a snaží se v sobě najít naději v lepší zítřky...

2.2.2017 16:11

více
Terapeut z Vinařic o Yellow Ribbon Run

Terapeut z Vinařic o Yellow Ribbon Run

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU/VINAŘICE 2. února (VS ČR) – Vězeňská služba ČR, jako jeden ze spolupořadatelů Yellow Ribbon Run, zapojuje mezi běžce i svoje zaměstnance. Mezi nimi se nacházejí ti, kteří nejen sami se žlutou stužkou na hrudi poběží, ale také trénují běžce z řad vězněných osob. Jedním z nich je Pepa Hrubý, který téměř 10 let pracuje jako terapeut ve Věznici Vinařice. Věří v to, že se vězni můžou změnit a zaslouží si druhou šanci, ale musí pro to sami něco udělat – nelze stát na místě a čekat, že to za ně udělají druzí. Yellow Ribbon Run vnímá jako jednu z možností, díky které lze nastartovat pozitivní změnu.

2.2.2017 10:56

více
2. ročník Yellow Ribbon Run

2. ročník Yellow Ribbon Run

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 15. listopadu (VS ČR) – V roce 2017 se opět stovky běžců zúčastní závodů se žlutou stužkou na hrudi. Podpoří tak projekt s názvem Yellow Ribbon Run, který má za cíl zvýšit povědomí o problematice zaměstnávání lidí propuštěných z vězení. Od dubna do června se poběží celkem čtyři „žluté“ běhy, a to v rámci atraktivních běžeckých závodů – Sportisimo 1/2Maratonu Praha v dubnu, Volkswagen Maratonu Praha v květnu a O2 Pražské štafety 4x5 v červnu 2017. Nyní se otevírají registrace na závody, a to přes web www.yellowribbon.cz. Chcete-li se závodů účastnit, s registrací neváhejte, počet míst je omezený!

15.11.2016 8:44

více
Yellow Ribbon Run na maratonu

Yellow Ribbon Run na maratonu

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 9. května (VS ČR) – Letošní neděle 8. května byla nejen oficiálním státním svátkem Dne vítězství, ale rovněž svátkem sportu. S více než 10.000 účastníky se totiž běžel Volskwagen Maraton Praha, jehož součástí bylo i 570 štafet firemního běhu. A mezi ně se po čtyřech měsících tréninků postavilo poprvé v historii i 32 běžců z 8 štafetových týmů Yellow Ribbon Run, aby se žlutou stužkou na triku podpořili integraci propuštěných vězňů zpět do společnosti. Pro mnohé z nich přestavovalo uběhnutí vyměřeného úseku překonání sama sebe, protože se předtím běhu vůbec nevěnovali nebo věnovali pouze sporadicky. A ač se neumístili na předních příčkách, tento den byl pro ně osobním vítězstvím ve sportu. Zároveň doufáme, že tento den byl ve společnosti i počátkem zboření předsudků dlouhodobě panujících o oblasti vězňů, ať těch současných či již propuštěných.

9.5.2016 13:50

více
Poděkování firmě Adidas

Poděkování firmě Adidas

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 19. dubna (VS ČR) – Firma Adidas ČR podpořila akci Yellow Ribbon Run. Současným i již propuštěným vězňům, kteří na Yellow Ribbon Run trénují, poskytla novou běžeckou obuv a to pro ně představovalo další impuls, sílu i novou motivaci do boje proti předsudkům v zaměstnatelnosti osob po výkonu trestu. Firmě Adidas ČR, především generálnímu řediteli Karlu Ledvinkovi a marketingovému manažerovi Davidu Horákovi, patří veliké poděkování za podporu, které si jak současní, tak propuštění vězni velmi váží.

19.4.2016 7:56

více