Yellow Ribbon Run

Ministr Pelikán poběží s vězni štafetu

Ministr Pelikán poběží s vězni štafetu

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 8. června (VS ČR) – Už jste viděli na startovní čáře velkého běžeckého závodu ministra v tandemu s odsouzenými ve výkonu trestu? Pokud tento pohled nechcete zmeškat, nepropásněte Běh se žlutou stužkou/Yellow Ribbon Run, který se uskuteční 14. června v rámci O2 Pražské štafety 4x5 2017 ve Stromovce. Ministr Robert Pelikán poběží jako první z čtyřčlenné štafety na celkem 20 kilometrů.

8.6.2017 20:10

více
Proč chci běžet Yellow Ribbon Run

Proč chci běžet Yellow Ribbon Run

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 2. června (VS ČR) – Tamara je jednou ze 4 odsouzených žen, které ve středu 14. června poběží štafety Yellow Ribbon Run v rámci závodu O2 Pražská štafeta 4x5. Ve svém životě udělala spoustu chyb – životních proher, ale pracuje na sobě, aby dostala novou šanci a získala zpět svou malou dcerku.

2.6.2017 16:55

více
Pohovory nanečisto v Hotelu Hilton

Pohovory nanečisto v Hotelu Hilton

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 23. května (VS ČR) – Pětadvacetiletá Michaela si odpykává trest ve věznici ve Světlé nad Sázavou. Uvědomuje si svoji chybu, která ji v minulosti dovedla až do vězení, a je pevně rozhodnutá, že už ji nechce zopakovat. Dokončuje si proto vzdělání a chce po svém propuštění získat dobrou práci, která jí dá druhou šanci. Michaela je jednou z pěti vězňů, kteří se ve středu 24. května spolu se 14 bývalými odsouzenými zúčastní pracovních Pohovorů nanečisto. Ty pořádají v rámci svých dnů kariérního poradenství hotely Hilton Prague a Hilton Prague Old Town a organizuje nezisková organizace RUBIKON Centrum. Po pohovorech bude následovat trénink na Yellow Ribbon Run/Běh se žlutou stužkou, který se poběží v červnu v rámci O2 pražských štafet 4x5 pořádaných společností RunCzech. Běh se žlutou stužkou má za cíl podporovat lepší zaměstnatelnost lidí s trestní minulostí.

23.5.2017 7:39

více
Maraton úspěšně za námi

Maraton úspěšně za námi

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 12. května (VS ČR) – Zaběhnout maraton, to je snem snad každého běžce. V rámci Volkswagen Maratonu Praha se v neděli 7. května na trasu dlouhou více než 42 km, vedoucí historickými krásami Prahy, vydala téměř padesátka běžců, na jejichž tričku tkvěla žlutá stužka s výzvou „Dejme vězňům druhou šanci!“. Touto výzvou společně poukazovali na problematiku nezaměstnanosti lidí s trestní minulostí. Někteří běželi maraton poněkolikáté, u jiných se jednalo o první v jejich životě. Závod oceněný zlatou známkou Mezinárodní asociace atletických federací absolvovali i čtyři běžci, kteří mezi ostatními profesionálními a amatérskými závodníky ničím nevyčnívali, ale přesto se od nich lišili. Na maraton totiž trénovali ve značně omezených podmínkách, a to převážně na vězeňských dvorech s trasou dlouhou několik set metrů. Tréninky jim ve výkonu trestu nijak neulehčovaly, naopak probíhaly při současném plnění všech povinností a aktivit, včetně těch pracovních. Do cíle všichni čtyři zdárně doběhli – vyčerpaní, ale šťastní, že maratonskou výzvu zdolali. Tím nejen sobě dokázali, že i lidé, kteří v minulosti pochybili a jsou omezeni na svobodě, mají pevnou vůli bojovat za druhou šanci a jsou tak na nejlepší cestě proměnit výzvu na tričku ve skutečnost.

12.5.2017 13:23

více
Proč odsouzení poběží maraton?

Proč odsouzení poběží maraton?

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 5. května (VS ČR) – Jirka, Libor, Oldřich a Marián, kteří se momentálně nacházejí ve výkonu trestu odnětí svobody, se již tuto neděli 7. května postaví na start Volkswagen Maratonu Praha a v pražských uličkách budou zdolávat celou maratonskou vzdálenost, tedy 42,195 km. "Můžeme být bezmocní tváří v tvář tomu, co nám osud narafičil, ale máme svobodu zvolit si, jak se při tom zachováme.". Minulost již změnit nemohou, ale budoucnost ano. Zapojením do Yellow Ribbon Run chtějí ukázat, že i lidé, kteří v minulosti pochybili, dokáží bojovat o druhou šanci a o svoje místo pod sluncem. Jirkovi zapojení do žluté stužky pomohlo získat zpět jednu z nejdůležitějších věcí v životě, a to podporu své maminky.  Libor v téměř 55 letech absolvuje svůj první maraton a chce dokázat nejenom sobě, že člověk omezený na svobodě zvládne a vydrží mnohem víc, než si myslí. Oldřich poběží pražský maraton celkově potřetí, ale poprvé pro dobrou věc. Marián se do běhu se žlutou stužkou zapojuje již podruhé a chce tím napomoci ke změně pohledu veřejnosti na lidi, kteří se ocitli ve výkonu trestu.

5.5.2017 8:24

více
Yellow Ribbon Run na maratonu

Yellow Ribbon Run na maratonu

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 2. května (VS ČR) – Maraton, nejtěžší závod letošní série Běhů se žlutou stužkou, se poběží už 7. května jako součást Volkswagen Maratonu Praha pořádaného společností RunCzech. Na trať vyběhne 46 běžců včetně Jirky, Mariána, Libora a Oldřicha, čtyř vězňů, kteří chtějí svou účastí na maratonu podpořit druhou šanci na lepší život a získání dobré práce po propuštění z výkonu trestu. Ve stejný den se běží i závod 2RUN, kdy se dva běžci podělí o maratonskou vzdálenost po 20 a 22 kilometrech. 2RUN poběží za Žlutou stužku 24 běžců. 

2.5.2017 20:40

více
Půlmaraton úspěšně za námi

Půlmaraton úspěšně za námi

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 6. dubna (VS ČR) – První letošní závod Yellow Ribbon Run je úspěšně za námi. Trať největšího běžeckého závodu v České republice, Sportisimo 1/2Maratonu Praha, v sobotu 1. dubna pokořilo 38 běžců, jejichž trička nesla nejen žlutou stužku, ale i výzvu „Dejme vězňům druhou šanci!“. Se žlutou stužkou však pražskými uličkami a trasou, nabízející pohledy na historické krásy Prahy, neběželi pouze oni sami. Na svá startovní čísla si ji připnuli i mnozí další, kteří tím dali najevo, že i člověk s trestní minulostí má naději na nový život. Dát druhou šanci je bezesporu jedním ze základních předpokladů, jak předcházet opakovanému páchání trestné činnosti a chránit potenciální oběti trestných činů.

6.4.2017 20:24

více
Yellow Ribbon Run na 1/2maratonu

Yellow Ribbon Run na 1/2maratonu

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 30. března (VS ČR) – 35 běžců se v sobotu 1. dubna zúčastní půlmaratonu, prvního ze závodů letošní série Běhů se žlutou stužkou/Yellow Ribbon Run. Akce se koná v rámci slavného Sportisimo Prague Half Marathonu 2017 pořádaného společností RunCzech. V letošním roce se v České republice poběží už druhý ročník Běhu se žlutou stužkou, jehož cílem je nevšedním způsobem upozornit na problém obtížné zaměstnatelnosti lidí propuštěných z výkonu trestu. Celkem se na start Sportisimo 1/2Maratonu Praha postaví 11 500 běžců a běžkyň z 57 zemí, kteří se těší na rychlou trať i každoročně fantastickou atmosféru.

30.3.2017 21:07

více
Proč podruhé utíkají předsudkům?

Proč podruhé utíkají předsudkům?

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 30. března (VS ČR) – Marián a Vladimír si odpykávají trest v kuřimské věznici. Oba pracují. A již podruhé vyběhnou do pražských ulic se žlutou stužkou na tričku v rámci Yellow Ribbon Run – proč se takto rozhodli?
 

30.3.2017 20:50

více
Proč chci běžet Yellow Ribbon Run?

Proč chci běžet Yellow Ribbon Run?

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 23. března (VS ČR) – Michaela si odpykává trest ve světelské věznici. Uvědomuje si svoji chybu, která ji svedla  až do vězení, ale snaží se ji napravit a pracovat na sobě, aby mohla dostat druhou šanci. Dodělává si vzdělání a také se zapojila do Yellow Ribbon Run.

23.3.2017 9:05

více