Yellow Ribbon Run

Proč chci běžet Yellow Ribbon Run?

Proč chci běžet Yellow Ribbon Run?

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 23. března (VS ČR) – Michaela si odpykává trest ve světelské věznici. Uvědomuje si svoji chybu, která ji svedla  až do vězení, ale snaží se ji napravit a pracovat na sobě, aby mohla dostat druhou šanci. Dodělává si vzdělání a také se zapojila do Yellow Ribbon Run.

23.3.2017 9:05

více
1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU/PRAHA 8. února (VS ČR) – Může člověk s trestní minulostí a člověk, který se aktuálně nachází ve výkonu trestu, uběhnout maraton? Jak se dá ve věznici trénovat na běžecký závod? A jakou k tomu mají tito jedinci motivaci? Marian z Věznice Kuřim i bývalý vězeň Milan, kteří poběží se žlutou stužkou maraton, a Marie z věznice ve Světlé nad Sázavou, trénující na červnový štafetový běh, mají jasno: když budou mít silnou vůli a podpoří je okolí, mají šanci začít ve svém životě znovu a lépe. Proto se zapojili do projektu Yellow Ribbon Run, který upozorňuje na téma obtížné zaměstnatelnosti lidí s trestní minulostí, a se žlutou stužkou běželi dnešní trénink. Trénink se konal v běžeckém centru Running Mall na Praze 7 a zúčastnili se ho nejen osoby ve výkonu a po výkonu trestu, ale i další běžci včetně manažerů firem, které zaměstnávají vězně.

9.2.2017 10:07

více
Proč chci běžet Yellow Ribbon Run

Proč chci běžet Yellow Ribbon Run

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 2. února (VS ČR) – Marie, odsouzená žena z Věznice Světlá nad Sázavou. Ve výkonu trestu pracuje. A také trénuje na Yellow Ribbon Run. Trest vnímá jako záchranu svého života a snaží se v sobě najít naději v lepší zítřky...

2.2.2017 16:11

více
Terapeut z Vinařic o Yellow Ribbon Run

Terapeut z Vinařic o Yellow Ribbon Run

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU/VINAŘICE 2. února (VS ČR) – Vězeňská služba ČR, jako jeden ze spolupořadatelů Yellow Ribbon Run, zapojuje mezi běžce i svoje zaměstnance. Mezi nimi se nacházejí ti, kteří nejen sami se žlutou stužkou na hrudi poběží, ale také trénují běžce z řad vězněných osob. Jedním z nich je Pepa Hrubý, který téměř 10 let pracuje jako terapeut ve Věznici Vinařice. Věří v to, že se vězni můžou změnit a zaslouží si druhou šanci, ale musí pro to sami něco udělat – nelze stát na místě a čekat, že to za ně udělají druzí. Yellow Ribbon Run vnímá jako jednu z možností, díky které lze nastartovat pozitivní změnu.

2.2.2017 10:56

více
2. ročník Yellow Ribbon Run

2. ročník Yellow Ribbon Run

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 15. listopadu (VS ČR) – V roce 2017 se opět stovky běžců zúčastní závodů se žlutou stužkou na hrudi. Podpoří tak projekt s názvem Yellow Ribbon Run, který má za cíl zvýšit povědomí o problematice zaměstnávání lidí propuštěných z vězení. Od dubna do června se poběží celkem čtyři „žluté“ běhy, a to v rámci atraktivních běžeckých závodů – Sportisimo 1/2Maratonu Praha v dubnu, Volkswagen Maratonu Praha v květnu a O2 Pražské štafety 4x5 v červnu 2017. Nyní se otevírají registrace na závody, a to přes web www.yellowribbon.cz. Chcete-li se závodů účastnit, s registrací neváhejte, počet míst je omezený!

15.11.2016 8:44

více
Yellow Ribbon Run na maratonu

Yellow Ribbon Run na maratonu

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 9. května (VS ČR) – Letošní neděle 8. května byla nejen oficiálním státním svátkem Dne vítězství, ale rovněž svátkem sportu. S více než 10.000 účastníky se totiž běžel Volskwagen Maraton Praha, jehož součástí bylo i 570 štafet firemního běhu. A mezi ně se po čtyřech měsících tréninků postavilo poprvé v historii i 32 běžců z 8 štafetových týmů Yellow Ribbon Run, aby se žlutou stužkou na triku podpořili integraci propuštěných vězňů zpět do společnosti. Pro mnohé z nich přestavovalo uběhnutí vyměřeného úseku překonání sama sebe, protože se předtím běhu vůbec nevěnovali nebo věnovali pouze sporadicky. A ač se neumístili na předních příčkách, tento den byl pro ně osobním vítězstvím ve sportu. Zároveň doufáme, že tento den byl ve společnosti i počátkem zboření předsudků dlouhodobě panujících o oblasti vězňů, ať těch současných či již propuštěných.

9.5.2016 13:50

více
Poděkování firmě Adidas

Poděkování firmě Adidas

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 19. dubna (VS ČR) – Firma Adidas ČR podpořila akci Yellow Ribbon Run. Současným i již propuštěným vězňům, kteří na Yellow Ribbon Run trénují, poskytla novou běžeckou obuv a to pro ně představovalo další impuls, sílu i novou motivaci do boje proti předsudkům v zaměstnatelnosti osob po výkonu trestu. Firmě Adidas ČR, především generálnímu řediteli Karlu Ledvinkovi a marketingovému manažerovi Davidu Horákovi, patří veliké poděkování za podporu, které si jak současní, tak propuštění vězni velmi váží.

19.4.2016 7:56

více
Nový člen YRR z řad bývalých vězňů

Nový člen YRR z řad bývalých vězňů

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 18. dubna (VS ČR) Adam je bývalým vězněm a členem štafet Yellow Ribbon Run. Býval závislý na drogách, které byly  prvotním impulsem k tomu, že se dostal do výkonu trestu odnětí svobody. Kvůli předchozí drogové závislosti dochází do obecně prospěšné společnosti Podané ruce, zabývající se prevencí a léčbou závislostí, ať jsou to drogy či alkohol, léky a gambling. Nyní je Adamovou závislostí posilování. A účast na Yellow Ribbon Run vnímá jako výzvu. 

18.4.2016 15:22

více
Nový člen štafet se žlutou stužkou

Nový člen štafet se žlutou stužkou

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 12. dubna (VS ČR) – Na podporu zaměstnatelnosti osob propuštěných z výkonu trestu vyběhne 8. května na trať Volkswagen maratonu Praha také Marián, odsouzený z kuřimské věznice, který se mezi štafetové běžce přesunul z dosavadní pozice náhradníka. Ohledně účasti na prvním ročníku Yellow Ribbon Run neváhal ani minutu.

12.4.2016 19:37

více
2. běžecký trénink v Praze

2. běžecký trénink v Praze

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 7. dubna (VS ČR) – Část štafetových běžců se 5. dubna sešla v Praze v běžeckém centru Running Mall, aby od tamního trenéra získala cenné rady do posledního měsíce příprav na pražský maraton. Za 31 dnů celkem 8 štafet, včetně jedné mezinárodní složené z představitelů vězeňské služby ze Singapuru, kolébky Yellow Ribbon Run, vyběhne se žlutou stužkou na klopě vstříc předsudkům. Pro někoho tento počet dnů znamená dlouhý časový horizont. Ale pro naše štafetové běžce to představuje poslední dny na to, aby po třech měsících intenzivních tréninků dopilovali techniku běhu a poté se vydali vstříc běžecké výzvě. U některých z členů štafet se jedná takřka o jednu z výzev životních, když se ještě v nedávné době běhu vůbec nevěnovali či věnovali pouze sporadicky.

7.4.2016 8:30

více