Yellow Ribbon Run

2. ročník Yellow Ribbon Run

2. ročník Yellow Ribbon Run

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 15. listopadu (VS ČR) – V roce 2017 se opět stovky běžců zúčastní závodů se žlutou stužkou na hrudi. Podpoří tak projekt s názvem Yellow Ribbon Run, který má za cíl zvýšit povědomí o problematice zaměstnávání lidí propuštěných z vězení. Od dubna do června se poběží celkem čtyři „žluté“ běhy, a to v rámci atraktivních běžeckých závodů – Sportisimo 1/2Maratonu Praha v dubnu, Volkswagen Maratonu Praha v květnu a O2 Pražské štafety 4x5 v červnu 2017. Nyní se otevírají registrace na závody, a to přes web www.yellowribbon.cz. Chcete-li se závodů účastnit, s registrací neváhejte, počet míst je omezený!

15.11.2016 8:44

více
Yellow Ribbon Run na maratonu

Yellow Ribbon Run na maratonu

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 9. května (VS ČR) – Letošní neděle 8. května byla nejen oficiálním státním svátkem Dne vítězství, ale rovněž svátkem sportu. S více než 10.000 účastníky se totiž běžel Volskwagen Maraton Praha, jehož součástí bylo i 570 štafet firemního běhu. A mezi ně se po čtyřech měsících tréninků postavilo poprvé v historii i 32 běžců z 8 štafetových týmů Yellow Ribbon Run, aby se žlutou stužkou na triku podpořili integraci propuštěných vězňů zpět do společnosti. Pro mnohé z nich přestavovalo uběhnutí vyměřeného úseku překonání sama sebe, protože se předtím běhu vůbec nevěnovali nebo věnovali pouze sporadicky. A ač se neumístili na předních příčkách, tento den byl pro ně osobním vítězstvím ve sportu. Zároveň doufáme, že tento den byl ve společnosti i počátkem zboření předsudků dlouhodobě panujících o oblasti vězňů, ať těch současných či již propuštěných.

9.5.2016 13:50

více
Poděkování firmě Adidas

Poděkování firmě Adidas

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 19. dubna (VS ČR) – Firma Adidas ČR podpořila akci Yellow Ribbon Run. Současným i již propuštěným vězňům, kteří na Yellow Ribbon Run trénují, poskytla novou běžeckou obuv a to pro ně představovalo další impuls, sílu i novou motivaci do boje proti předsudkům v zaměstnatelnosti osob po výkonu trestu. Firmě Adidas ČR, především generálnímu řediteli Karlu Ledvinkovi a marketingovému manažerovi Davidu Horákovi, patří veliké poděkování za podporu, které si jak současní, tak propuštění vězni velmi váží.

19.4.2016 7:56

více
Nový člen YRR z řad bývalých vězňů

Nový člen YRR z řad bývalých vězňů

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 18. dubna (VS ČR) Adam je bývalým vězněm a členem štafet Yellow Ribbon Run. Býval závislý na drogách, které byly  prvotním impulsem k tomu, že se dostal do výkonu trestu odnětí svobody. Kvůli předchozí drogové závislosti dochází do obecně prospěšné společnosti Podané ruce, zabývající se prevencí a léčbou závislostí, ať jsou to drogy či alkohol, léky a gambling. Nyní je Adamovou závislostí posilování. A účast na Yellow Ribbon Run vnímá jako výzvu. 

18.4.2016 15:22

více
Nový člen štafet se žlutou stužkou

Nový člen štafet se žlutou stužkou

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 12. dubna (VS ČR) – Na podporu zaměstnatelnosti osob propuštěných z výkonu trestu vyběhne 8. května na trať Volkswagen maratonu Praha také Marián, odsouzený z kuřimské věznice, který se mezi štafetové běžce přesunul z dosavadní pozice náhradníka. Ohledně účasti na prvním ročníku Yellow Ribbon Run neváhal ani minutu.

12.4.2016 19:37

více
2. běžecký trénink v Praze

2. běžecký trénink v Praze

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 7. dubna (VS ČR) – Část štafetových běžců se 5. dubna sešla v Praze v běžeckém centru Running Mall, aby od tamního trenéra získala cenné rady do posledního měsíce příprav na pražský maraton. Za 31 dnů celkem 8 štafet, včetně jedné mezinárodní složené z představitelů vězeňské služby ze Singapuru, kolébky Yellow Ribbon Run, vyběhne se žlutou stužkou na klopě vstříc předsudkům. Pro někoho tento počet dnů znamená dlouhý časový horizont. Ale pro naše štafetové běžce to představuje poslední dny na to, aby po třech měsících intenzivních tréninků dopilovali techniku běhu a poté se vydali vstříc běžecké výzvě. U některých z členů štafet se jedná takřka o jednu z výzev životních, když se ještě v nedávné době běhu vůbec nevěnovali či věnovali pouze sporadicky.

7.4.2016 8:30

více
Běh cyklostezkou

Běh cyklostezkou

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 4. dubna (VS ČR) – První dubnové sobotní ráno bylo mrazivé, ale slunečné. Právě to dávalo předzvěst tomu, že první ročník běhu světelskou cyklostezkou proběhne za příznivého počasí. Na start pětikilometrové trasy se 2. dubna postavilo celkem 78 běžců, od nejmladšího 13letého po nejstaršího 70letého. Mezi běžci byl i Jan Růžička, zaměstnanec věznice, a ač jde o velkého sportovce a jednoho z členů štafet Yellow Ribbon Run, jednalo se o jeho první běžecký závod v životě. Díky ochotě pořadatelů závodu vyběhly na trať cyklostezky i tři odsouzené ženy. Odsouzené za sebou mají tři měsíce běžeckého tréninku na Yellow Ribbon Run v areálu světelské věznice a každá bez větších problémů již uběhne svoji vyměřenou část štafety, tedy 10 km. Měsíc před startem pražského maratonu, v rámci kterého se štafeta se žlutou stužkou poběží, si tak v reálném závodě mohly poměřit síly a porovnat natrénovanou kondici s ostatními běžci.

4.4.2016 14:33

více
Yellow Ribbon Run se rozebíhá

Yellow Ribbon Run se rozebíhá

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 9. března (VS ČR) –  Na večerní Letnou se sype těžký sníh. Jako by zima na začátku března chtěla dohnat to, co doposud nezvládla. Rozlehlý park je téměř prázdný. Kdo nemusí, ven nechodí. Zpoza rohu se najednou vynoří dvacítka běžců. Skupinka, která vyběhla z nedalekého Running Mall, si naopak kilometry v mizerném počasí užívá. A pro čtyři z nich je dnešní výběh ještě o něco speciálnější. Sandra, Lenka, Pamela a Vladimír jsou totiž vězni ze Světlé nad Sázavou a Kuřimi. Výběh pražskou Letnou je pro ně vítanou změnou. A především tréninkem. Spolu s příslušníky vězeňské služby, řediteli a zaměstnanci firem, zástupcem kanceláře ombudsmana a bývalými odsouzenými trénují na Yellow Ribbon Run, který se uskuteční 8. května v rámci Volkswagen Maratonu Praha a upozorní na problém obtížné zaměstnatelnosti osob po výkonu trestu.

9.3.2016 11:58

více
Jak se pilně trénuje...

Jak se pilně trénuje...

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 26. února (VS ČR) – Tři, dva, jedna, start – to se už více než měsíc ozývá v areálech světelské a kuřimské věznice i před branami věznice ve Vinařicích. Tréninky na Yellow Ribbon Run jsou totiž v plném proudu. V pondělí 29. února se v Praze poprvé setkají členové štafet se žlutou stužkou a bok po boku uběhnou prvních pár společných kilometrů. Chybět mezi nimi nebudou ani odsouzení z věznic ve Světlé nad Sázavou a Kuřimi a bývalí odsouzení.

26.2.2016 13:31

více
Fotografie z tréninku odsouzených

Fotografie z tréninku odsouzených

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 5. února (VS ČR) – Odsouzené ženy z věznice ve Světlé nad Sázavou za sebou mají první měsíc tréninku na Yellow Ribbon Run a v nohách několik desítek kilometrů. Běh trénují v areálu věznice, vyzkoušely už i běžecký ovál ve městě a svoji kondici zvyšují i různým dalším cvičením.

5.2.2016 12:21

více