Vzdělávání vězněných

Slavnostní předání výučních listů

Slavnostní předání výučních listů

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 13. června (VS ČR) – Celkem 20 odsouzených žen si dnes převzalo z rukou předsedkyně zkušební komise paní Vlasty Teclové výuční listy a vysvědčení o absolvování závěrečných zkoušek z učebních oborů Šití prádla a Provozní služby. Předávání se zúčastnil ředitel Středního odborného učiliště Martin Váňa, 1. zástupce ředitelky Věznice Světlá nad Sázavou plk. Mgr. Jaromír Brich a další pozvaní zaměstnanci. Odsouzené ženy při přebírání výučních listů děkovaly vedení světelské věznice a středního odborného učiliště za vytvoření podmínek ke studiu a tím zvýšení možnosti uplatnění na trhu práce po propuštění z výkonu trestu a dále děkovaly učitelům za trpělivost při výuce.

13.6.2017 15:25

více
Závěrečné zkoušky učebních oborů

Závěrečné zkoušky učebních oborů

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 1. června (VS ČR) – Dnešním dnem byly na Školském vzdělávacím středisku Věznice Světlá nad Sázavou zahájeny závěrečné zkoušky ve dvouletých učebních oborech Provozní služby a Šití prádla. Zkoušky probíhají podle jednotného zadání stanoveného pro letošní školní rok. 

2.6.2017 16:33

více
Přednáška „Co vím o svých dluzích“

Přednáška „Co vím o svých dluzích“

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 5. května (VS ČR) – Na Školském vzdělávacím středisku Věznice Světlá nad Sázavou proběhla přednáška Mgr. Petra Schneedörfelra ze spolku Lighthouse o dluzích a exekucích. Zúčastnily se jí ženy zařazené v učebních oborech provozní služby a šití prádla.

5.5.2017 8:04

více
První pololetí školního roku 2016/17

První pololetí školního roku 2016/17

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 14. února (VS ČR) – Konec pololetí je pro všechny žáky a učitele příležitostí k bilancování. Stejně je tomu tak i na našem Školském vzdělávacím středisku, odloučeném pracovišti SOU VS ČR, tedy škole ve Věznici Světlá nad Sázavou.

14.2.2017 7:47

více
Škola ve vězení

Škola ve vězení

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 9. září (VS ČR) - Ojedinělou výstavu, která byla zahájena slavnostní vernisáží 4. září 2013, instalovali pedagogové Školského vzdělávacího střediska Věznice Světlá nad Sázavou v městské Galerii Na Půdě u příležitostí 10. výročí jejich činnosti. Výstava je určena pro širokou veřejnost a potrvá až do konce září.

9.9.2013 7:46

více
Příprava na závěrečné zkoušky

Příprava na závěrečné zkoušky

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 13. května (VSČR) – Příchod teplého počasí znamená nejen to, že konečně začalo jaro, ale i to, že se odsouzeným ženám, zařazeným v odborných kurzech a ve dvouletém učebním oboru textilní a oděvní výroba, nezadržitelně blíží závěrečné zkoušky.

13.5.2013 9:57

více
Odsouzené složily závěrečné zkoušky

Odsouzené složily závěrečné zkoušky

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 27. června (VS ČR) - Konec školního roku je tradičně obdobím závěrečných zkoušek a nejinak tomu bylo také na odloučeném pracovišti SOU - Školském vzdělávacím středisku Věznice Světlá nad Sázavou. Letos poprvé se na našem ŠVS konaly zkoušky k získání profesních kvalifikací šička interiérového vybavení a úpravy a opravy oděvů.

27.6.2012 11:39

více
Závěrečné zkoušky

Závěrečné zkoušky

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 6. června (VS ČR) - Školské vzdělávací středisko získalo oprávnění uznávat profesní kvalifikace v oborech Šití interiérového vybavení a Úpravy a opravy oděvů. První zkoušky pro získání uvedených profesních kvalifikací se uskuteční na šicí dílně ve dnech 14. 6. a 15. 6. 2012 od 7,30 hodin do 15,00 hodin.


6.6.2012 14:59

více
Spolupráce mezi ŠVS Všehrdy a Světlá nad Sázavou

Spolupráce mezi ŠVS Všehrdy a Světlá nad Sázavou

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 27. února (VS ČR) - Kroužek výroby hraček ze Školského vzdělávacího střediska Všehrdy vyrobil v loňském roce pro děti umístěné se svými matkami na specializovaném oddělení pro výkon trestu matek s dětmi ve světelské věznici sadu dřevěných kostek.

27.2.2012 9:11

více
Odsouzené převzaly pololetní vysvědčení

Odsouzené převzaly pololetní vysvědčení

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 2. února (VS ČR) - Konec ledna je ve všech školách časem pololetního bilancování a hodnocení ve formě pololetního vysvědčení. Jinak tomu není ani ve školském vzdělávacím středisku Věznice Světlá nad Sázavou.

2.2.2012 10:02

více