Duchovní služba

Slavnostní otevření kaple

Slavnostní otevření kaple

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 20. června (VS ČR) - Ve čtvrtek 19. června se konalo od 10 hodin slavnostní otevření vězeňské kaple za účasti mnoha významných osobností společenského, duchovního a kulturního života města, kraje i celé republiky. Novou kapli, která bude sloužit odsouzeným ženám, posvětil biskup a generální vikář královehradecké diecéze Římskokatolické církve J. E. Mons. Josef Kajnek spolu s předsedou Rady Církve bratrské a předsedou Ekumenické rady církví v ČR Ing. Danielem Faifrem, M.Th.. Akci poctili svou účastí také místostarostka města Světlá nad Sázavou Ing. Lenka Arnotová, z Generálního ředitelství Vězeňské služby náměstek pro vzdělávání a odborné zacházení plk. PhDr. Pavel Horák, autor návrhu kaple Akad. arch. David Vávra, hlavní kaplanka Vězeňské služby Mgr. Květa Jakubalová a další vzácní hosté.

23.6.2014 10:20

více
Velikonoční ekumenická bohoslužba

Velikonoční ekumenická bohoslužba

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 10. dubna (VS ČR) - Na pondělí velikonoční odpoledne se ve věznici ve Světlé n/S. jako každý rok konala ekumenická velikonoční bohoslužba. Bohoslužbu připravil kaplan věznice Miroslav Čejka (Českobratrská církev evangelická) společně s duchovními, kteří do věznice pravidelně docházejí (v současné době z těchto církví: Církev československá husitská, Římskokatolická církev a Starokatolická církev).

10.4.2012 10:27

více
Charitativní pomoc

Charitativní pomoc

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 2. března 2012 (VS ČR) - Věznice darovala na charitu ručně pletené oděvy a zimní doplňky, které zhotovily odsouzené ženy během volnočasových a zájmových aktivit. Pomoc zprostředkoval duchovní světelské věznice pan Miroslav Čejka. Charitativní pomoc putovala do střediska křesťanské pomoci v Litoměřicích – neziskové organizace Diakonie.

2.3.2012 12:34

více
Zpráva o činnosti církví ve Věznici Světlá n. S. v r. 2011

Zpráva o činnosti církví ve Věznici Světlá n. S. v r. 2011

Kaplan věznice: Mgr. Miroslav Čejka - Českobratrská církev evangelická (ČCE)
Pracovní úvazek 0,5 (2-3 dny v týdnu - zpravidla středa - pátek). Kaplan je mimo jiné koordinátorem místní skupiny VDP. Koordinuje duchovní péči ve věznici. Je členem VV VDP a je pověřen koordinací koordinátorů ve všech věznicích ČR.  

27.1.2012 9:00

více
Vánoční ekumenická bohoslužba 2011

Vánoční ekumenická bohoslužba 2011

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 23. ledna (VS ČR) - Oslavy Vánoc v roce 2011 ve věznici ve Světlé na Sázavou byly zakončeny ekumenickou vánoční bohoslužbou, kterou připravili společně s kaplanem duchovní ze všech církví, kteří ve věznici působí (Církev československá husitská, Římskokatolická církev a Starokatolická církev).

23.1.2012 8:42

více
Jiří Pavlica a Hradišťan

Jiří Pavlica a Hradišťan

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 27. června (VS ČR) – V pátek odpoledne v kulturním sále věznice zazpíval a zahrál odsouzeným ženám známý folklorní soubor Hradišťan s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou.

27.6.2011 14:22

více
Velikonoční ekumenická bohoslužba

Velikonoční ekumenická bohoslužba

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 29. dubna (VS ČR) - Na pondělí velikonoční odpoledne se ve věznici ve Světlé nad Sázavou jako každý rok konala ekumenická velikonoční bohoslužba, kterou připravil kaplan věznice Miroslav Čejka (Českobratrská církev evangelická) společně s duchovními, kteří do věznice pravidelně docházejí (Církev československá husitská, Evangelická církev metodistická, Římskokatolická církev a Starokatolická církev).

29.4.2011 10:55

více
Vánoční bohoslužba

Vánoční bohoslužba

Vánoční ekumenická bohoslužba se ve věznici ve Světlé nad Sázavou konala stejně jako v předchozích letech na Štěpána - 26.12.2010 odpoledne. Na přípravě bohoslužby se podíleli všichni duchovní, kteří ve věznici působí (Českobratrská církev evangelická, Církev československá husitská, Evangelická církev metodistická, Římskokatolická církev a Starokatolická církev).

3.1.2011 10:47

více
Rozhovor s kaplanem věznice

Rozhovor s kaplanem věznice

V srpnovém čísle Evangelického časopisu Český bratr (hlavní časopis Českobratrské církve evangelické - vychází od roku 1924) vyšel rozhovor s kaplanem věznice Miroslavem Čejkou.

30.9.2010 8:57

více
Velikonoce nejsou jen svátky jara (ani za mřížemi)

Velikonoce nejsou jen svátky jara (ani za mřížemi)

Na pondělí velikonoční se ve světelské věznici jako každý rok konala ekumenická velikonoční bohoslužba, kterou připravil kaplan věznice Miroslav Čejka (Českobratrská církev evangelická) společně se všemi duchovními, kteří do věznice pravidelně docházejí (Církev československá husitská, Evangelická církev metodistická, Římskokatolická církev a Starokatolická církev).

6.4.2010 7:28

více