Novinky

Proč chci běžet Yellow Ribbon Run?

Proč chci běžet Yellow Ribbon Run?

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 23. března (VS ČR) – Michaela si odpykává trest ve světelské věznici. Uvědomuje si svoji chybu, která ji svedla  až do vězení, ale snaží se ji napravit a pracovat na sobě, aby mohla dostat druhou šanci. Dodělává si vzdělání a také se zapojila do Yellow Ribbon Run.

23.3.2017 9:05

více
1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

1. trénink Yellow Ribbon Run 2017

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU/PRAHA 8. února (VS ČR) – Může člověk s trestní minulostí a člověk, který se aktuálně nachází ve výkonu trestu, uběhnout maraton? Jak se dá ve věznici trénovat na běžecký závod? A jakou k tomu mají tito jedinci motivaci? Marian z Věznice Kuřim i bývalý vězeň Milan, kteří poběží se žlutou stužkou maraton, a Marie z věznice ve Světlé nad Sázavou, trénující na červnový štafetový běh, mají jasno: když budou mít silnou vůli a podpoří je okolí, mají šanci začít ve svém životě znovu a lépe. Proto se zapojili do projektu Yellow Ribbon Run, který upozorňuje na téma obtížné zaměstnatelnosti lidí s trestní minulostí, a se žlutou stužkou běželi dnešní trénink. Trénink se konal v běžeckém centru Running Mall na Praze 7 a zúčastnili se ho nejen osoby ve výkonu a po výkonu trestu, ale i další běžci včetně manažerů firem, které zaměstnávají vězně.

9.2.2017 10:07

více
Sběr víček pro Anežku Pánkovou

Sběr víček pro Anežku Pánkovou

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 6. února (VS ČR) – Odsouzené ženy i zaměstnanci věznice podpořili sběrem plastových víček Anežku. Pětiletou holčičku, jejíž start do života byl komplikovaný a začal v kojeneckém ústavu. Bohužel komplikovaným nezůstal pouze start. Anežka trpí dětskou mozkovou obrnou, k tomu navíc hypoplasií očního nervu a celiakií. Péče o ni je velmi náročná, časově i finančně. Má milující adoptivní rodiče a prarodiče, kteří by pro ni udělali první i poslední, ale zároveň se snaží nezanedbávat Julinku, dvojče Anežky, rodinu jako celek a zaměstnání. Anežka je velkou bojovnicí se zájmem o svět. „A má neuvěřitelnou jiskru v oku,“ doplnil dědeček Anežky při převzetí nasbíraných víček. K nim navíc odsouzené ženy ještě přibalily i dvě hračky, které během pouhého půldne uháčkovaly oběma holčičkám pro radost. Podpořit Anežku můžete i vy – sbírejte s námi „Víčka pro Anežku“. Jejich prodejem budou získány chybějící finanční prostředky na rehabilitační pobyty, které Anežce v jejích pokrocích a vývoji tak pomáhají. Můžete však využít i jinou možnou formu podpory. Informace naleznete na webových stránkách anezkajede.cz.

6.2.2017 12:04

více
Výstava v sídle krajského úřadu

Výstava v sídle krajského úřadu

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 6. února (VS ČR) – Jak vypadá život ve výkonu trestu odnětí svobody? Jak jsou vybaveny vězeňské cely? Jaké výrobky se rodí v rukách odsouzených žen? Toto vše vám přiblíží výstava Věznice Světlá nad Sázavou s názvem „Život ve věznici a příprava na propuštění“. Až do konce února ji můžete navštívit v Jihlavě, a to ve vestibulu budovy B Krajského úřadu Kraje Vysočina.

6.2.2017 8:31

více
Proč chci běžet Yellow Ribbon Run

Proč chci běžet Yellow Ribbon Run

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 2. února (VS ČR) – Marie, odsouzená žena z Věznice Světlá nad Sázavou. Ve výkonu trestu pracuje. A také trénuje na Yellow Ribbon Run. Trest vnímá jako záchranu svého života a snaží se v sobě najít naději v lepší zítřky...

2.2.2017 16:11

více
Terapeut z Vinařic o Yellow Ribbon Run

Terapeut z Vinařic o Yellow Ribbon Run

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU/VINAŘICE 2. února (VS ČR) – Vězeňská služba ČR, jako jeden ze spolupořadatelů Yellow Ribbon Run, zapojuje mezi běžce i svoje zaměstnance. Mezi nimi se nacházejí ti, kteří nejen sami se žlutou stužkou na hrudi poběží, ale také trénují běžce z řad vězněných osob. Jedním z nich je Pepa Hrubý, který téměř 10 let pracuje jako terapeut ve Věznici Vinařice. Věří v to, že se vězni můžou změnit a zaslouží si druhou šanci, ale musí pro to sami něco udělat – nelze stát na místě a čekat, že to za ně udělají druzí. Yellow Ribbon Run vnímá jako jednu z možností, díky které lze nastartovat pozitivní změnu.

2.2.2017 10:56

více
Gabriela Slováková ambasadorkou

Gabriela Slováková ambasadorkou

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 1. února (VS ČR) – Gabriela Slováková, ředitelka věznice ve Světlé nad Sázavou, podporuje mnoho projektů a aktivně se do nich zapojuje. Snaží se tím vnést do povědomí veřejnosti téma vězněných osob, aby nebyly vnímány jako okraj společnosti, ale jako osoby, které si – pokud o to stojí – zaslouží druhou šanci na nový život. Díky tomu byla navázána i spolupráce věznice s firmami Klubu Partner Český Goodwill. V rámci jejich výročního setkání, které se uskutečnilo v polovině ledna v Praze v Bankovním klubu České národní banky, převzala Gabriela Slováková jmenovací dekret „Čestná ambasadorka projektu Český Goodwill“. Český Goodwill je oceněním pro firmy, kterých si lidé váží. „A být ambasadorkou takovéhoto projektu je pro mě znamením, že moje práce má smysl,“ dodává Gabriela Slováková.

1.2.2017 6:32

více
Hudební odpoledne ve Světlé

Hudební odpoledne ve Světlé

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 31. ledna (VS ČR) – Pátek třináctého je dnem, ke kterému se váže mnoho pověr. Pro několik desítek odsouzených žen však lednový pátek třináctého přinesl příjemné zpestření jejich běžného pátečního odpoledne. Do věznice přijela kapela „Kolben-Kavlík and Friends“ a v rámci hodinového koncertu jim zahrála skladby, které – jak říkají sami hudebníci – jsou ve stylu akustického udergroundu a vychází z bluesové a alternativní hudby. S kapelou si v rámci vystoupení zazpívala i jedna z odsouzených žen, která jako zpěvačka působí v kapele Katr-band, fungující ve Věznici Světlá nad Sázavou.

31.1.2017 19:07

více
Prosba o pomoc

Prosba o pomoc

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 20. prosince (VS ČR) – Zapište se do registru dárců kostní dřeně… To je přání dvacetileté Marušky, dcery jedné z příslušnic dozorčí služby Věznice Světlá nad Sázavou. V letošním roce se Marušce obrátil život naruby. Lékaři jí diagnostikovali rakovinu lymfatických uzlin. V takovémto okamžiku si člověk uvědomí, jak je život nevyzpytatelný a jak důležitá je pevná vůle i podpora a pomoc od druhých. Podporu do dalšího života chtěli vyjádřit i samotní zaměstnanci věznice. Uspořádali finanční sbírku a Marušce darovali 37.000 Kč, aby si mohla začít plnit svoje sny a přání. Pomoci s vyplněním jednoho jejího přání můžete však i vy – popřemýšlejte o zapsání do registru dárců kostní dřeně… Přečtěte si její dopis. Pocity, které zažívala, vám mohou v rozhodování pomoci: „Trvá to jen chvilku. Chvilka, která může jinému člověku zachránit život.“ Děkujeme!

20.12.2016 10:18

více
Projekt Křehká šance II

Projekt Křehká šance II

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 20. prosince (VS ČR) – Od 1. října 2016 se Věznice Světlá nad Sázavou připojila k Projektu Křehká šance II, Komise pro podmíněné propuštění. Jedná se o projekt Probační a mediační služby České republiky, při kterém úzce spolupracuje s Vězeňskou službou ČR.

20.12.2016 10:06

více