Výkon trestu, zacházení s vězněnými osobami

Informace k telefonátům odsouzených

Informace k telefonátům odsouzených

STRÁŽ POD RALSKEM 14. dubna 2017 (VS ČR) – Odsouzení ve Věznici Stráž po Ralskem mohou nově využívat k telefonování telefonní automaty společnosti BVfon. Níže se můžete seznámit s informacemi k dobíjení telefonního kreditu vězněných osob ze strany příbuzných a známých.

23.6.2017 11:45

více
Zdravotní péče poskytovaná odsouzeným ve výkonu trestu

Zdravotní péče poskytovaná odsouzeným ve výkonu trestu

Informaci o poskytování zdravotní péče odsouzeným naleznete zde.


Specializované oddělení

Specializované oddělení

V lednu 2007 bylo ve Věznici ve Stráži pod Ralskem zřízeno Specializované oddělení pro odsouzené s mentální retardací (SpO). Činnost oddělení probíhá dle NGŘ VS ČR č. 42/2009, kterým se stanoví pravidla pro zřizování a činnost oddělení specializovaného pro výkon trestu odsouzených s poruchami duševními a poruchami chování ve vazebních věznicích a věznicích Vězeňské služby České republiky.

14.2.2017 0:00

více
Bezdrogová zóna

Bezdrogová zóna

V souladu se zákonem č. 169/1999 Sb. o výkonu trestu odnětí svobody a vnitřním předpisem, který stanoví pravidla pro zřizování a činnost bezdrogových zón, je ve zdejší věznici od 1.8.2002 zřízena bezdrogová zóna. Cílem je zamezení kontaktu zde umístěných odsouzených s návykovými látkami a jejich uživateli. Její prostory jsou situovány odděleně od ostatních ubytovacích prostor a nadstandardní vybavení dovoluje aplikaci režimu bez drog a realizaci diferencovaného výkonu trestu.

14.2.2017 22:00

více
Výstupní oddělení Věznice Stráž pod Ralskem

Výstupní oddělení Věznice Stráž pod Ralskem

Výstupní oddělení bylo ve věznici zřízeno v únoru 2005. V současné době má kapacitu 2 lůžka pro odsouzené v dozoru a 16 lůžek pro odsouzené v ostraze. Prostředí výstupního oddělení je přizpůsobeno obvyklému internátnímu ubytování, je zde k dispozici kulturní místnost, kuchyňka, prostor pro praní, žehlení, sušení osobního prádla, pro zájmovou činnost i prostor pro kouření. Odsouzení jsou ubytování po dvou až čtyřech v jedné ložnici, oddělení je vybaveno prostředky a přístroji pro úklid, přípravu stravy, praní a žehlení, je zajištěn denní tisk.
 

14.2.2017 11:04

více