Vězni opět pomáhají při úklidech města Česká Lípa

Vězni opět pomáhají při úklidech města Česká Lípa

26.4.2017 11:57

STRÁŽ POD RALSKEM 26. dubna 2017 ( VS ČR ) - Úspěšná spolupráce mezi Věznicí Stráž pod Ralskem a městem Česká Lípa pokračuje i v roce 2017.

 

V loňském roce se vězni z Věznice Stráž pod Ralskem poprvé ve velkém zapojili do úklidových prací ve městě Česká Lípa. Po úspěšně navázané spolupráci začali vězni letos pomáhat v měsíci dubnu s jarními úklidy chodníků a komunikací. Vězni pro město pracují bezplatně v rámci tzv. programů zacházení. Přínosem pro ně je především to, že získají pracovní návyky, které mnozí z nich z dřívějšího života nemají. Ve městě pracují vždy pod dohledem zaměstnanců Vězeňské služby České republiky. O výběru odsouzených, vhodných pro úklidy ve městě Česká Lípa, rozhoduje vždy velmi pečlivě odborná komise složená z pověřených zaměstnanců věznice. Jedním z nejdůležitějších úkolů této komise je především posouzení bezpečnostních rizik, spojených s pobytem odsouzených osob mimo věznici. Práce pro město v současné době vykonává 20 odsouzených mužů ze strážské věznice, do budoucna může být jejich počet ještě navýšen.
Mimo práci pro město Česká Lípa vězni z Věznice Stráž pod Ralskem již několik let pravidelně pomáhají s úklidy ve městě Stráž pod Ralskem, kde se jejich práce také velmi osvědčila a trvá dodnes. Uklízí také například každoročně okolí zámku Lemberk.

Ing. Martina Krutinová – tisk. mluvčí věznice