Dárky pro děti z Dětského domova

Dárky pro děti z Dětského domova

21.12.2016 10:53

STRÁŽ POD RALSKEM 21. prosince 2016 ( VS ČR ) - V pondělí dne 19. prosince byly dětem z Dětského domova v České Lípě předány dárky, které pro ně zakoupili zaměstnanci Věznice Stráž pod Ralskem.

Na dárky pro děti uspořádali zaměstnanci věznice u příležitosti blížících se vánočních svátků dobrovolnou sbírku. Výtěžek z ní umožnil, aby každé z 18ti dětí, které žije v Dětském domově v České Lípě, mohlo dostat dárek, po kterém toužilo. Mezi přáními dětí se objevil například budík, polštář s peřinou, povlečení, kabelka, plyšový sněhulák Olaf, rádio, kolečkové brusle nebo koloběžka. Děti byly ve svých přáních skromné a tak snad kromě jednoho tabletu nebyly dárky pro ně finančně náročné.
Děti si pro předávající zaměstnance věznice na oplátku připravily zpívání vánočních koled a vyrobily pěkná vánoční přání a drobné dárečky. Upekly také sami vlastní cukroví, které bylo mimochodem vynikající.
Z celého setkání při předávání dárků vyzařovala úžasně milá atmosféra a z dětí byla cítit radost z vysněných dárků. Děti v Dětském domově v České Lípě žijí ve skupinkách, kterým se říká rodinky. Jsou zde celkem tři a žijí v nich vždy děti různého stáří a to od 3 do 18 let. Děti v Dětském domově mají různé smutné osudy, ale nebylo to na nich znát. Velice krásně se k sobě navzájem chovaly a byly k sobě i k hostům velmi pozorné.
Ve spolupráci s Dětským domovem v České Lípě plánuje vedení věznice pokračovat i nadále.

Ing. Martina Krutinová - tisk. mluvčí věznice