Litva

Mezinárodní výstava v Litvě

Mezinárodní výstava v Litvě

RÝNOVICE 15. října (VS ČR) První ročník Mezinárodní výstavy vězeňského umění v Litvě se konal 28.9.2012. Výrobky vězňů zde vystavovaly věznice z Litvy, Lotyšska, Estonska, Polska, Slovenska i České republiky. Hlavním organizátorem byla Věznice Marijampolé, se kterou naše věznice uzavřela dohodu o spolupráci již v roce 2008.

17.10.2012 12:55

více
Návštěva z Litvy

Návštěva z Litvy

RÝNOVICE 8. června (VS ČR) Ve středu 6. června navštívili věznici kolegové z Věznice Marijampole. S touto litevskou věznicí jsme uzavřeli vzájemnou dohodu o spolupráci již před čtyřmi lety. Návštěva partnerské Věznice Rýnovice byla součástí jejich 14- ti denního studijního pobytu v Čechách. Zajímali se o vzdělávání odsouzených, zaměstnávání a ubytování pro doživotně odsouzené vězně.

 

 

8.6.2012 11:50

více
Kolegové z Litvy se vzdělávali v rýnovické věznici

Kolegové z Litvy se vzdělávali v rýnovické věznici

RÝNOVICE 8. října (VS ČR) Včera v dopoledních hodinách navštívilo Věznici Rýnovice 30 zaměstnanců z litevských věznic. V rámci projektu vzdělávání personálu Vězeňské služby v Litvě navštívili několik vybraných věznic ČR. Seznámili se se systémem vězeňství v České republice a měli tak možnost porovnat práci s vězněnými u nás a v Litvě.

8.10.2010 10:26

více
Zahraniční cesta do Litvy

Zahraniční cesta do Litvy

Ve dnech 18.-22.9.2008 absolvovalo pět zaměstnanců Věznice Rýnovice zahraniční cestu do Litvy. Ředitelé dvou litevských věznic Marijampolé a Alytus jsme již měli možnost poznat v polském Stummu, kde se každoročně pořádá výstava výtvarných prací vězňů. Oba ředitelé projevili zájem o výměnu zkušeností a během naší návštěvy byla podepsána smlouva o vzájemné spolupráci. Pozvání od litevských kolegů bylo na den slavnostního otevření nového fotbalového hřiště s umělým povrchem. Této události uvnitř věznice se zúčastnili litevští poslanci, ministr spravedlnosti, generální ředitel vězeňské služby a další významné osobnosti města.

19.1.2010 9:19

více
Kolegové z Litvy navštívili Věznici Rýnovice

Kolegové z Litvy navštívili Věznici Rýnovice

Spolupráce s věznicí z litevského města Marijampolés započala v roce 2005 v polském městě Stumm, kde se oba státy zúčastnily mezinárodní výstavy výtvarných prací. Tříčlenná delegace z Litvy poctila Věznici Rýnovice svou návštěvou v únoru 2008.

21.2.2008 12:39

více