Příkladné jednání příslušníka

Příkladné jednání příslušníka

18.5.2017 15:18

RÝNOVICE 18. května (VS ČR) – Lidsky a příkladně se zachoval náš zaměstnanec Radek Nagy. Během dětského dne, ve Vesci u Liberce, kde Věznice Rýnovice prezentovala svojí práci, pomohl vystrašené matce hledat ztraceného syna. Ředitel věznice Vlastimil Kříž se o tom dozvěděl z děkovného dopisu, který dnes obdržel a měl radost, že může za tento příkladný čin svému zaměstnanci poděkovat a také jej ocenit.

Sám inspektor dopravy Radek Nagy považuje toto jednání za samozřejmé a naopak skromně vyzdvihl práci svých kolegů Petry Hroudové a Martina Morávka, kteří za něho, během pátrací akce, převzali práci v informačním stánku na dětském dni.

 

Text doručeného děkovného dopisu:

                                                                                                         

Vážený pane plukovníku,

 

Ráda bych poděkovala panu Radku Nagyovi za pomoc a velmi vstřícné, chápavé a přitom zcela profesionální jednání při hledání mého ztraceného syna.

 

Minulou neděli, 14 5. 2017 se mi takřka před očima ztratil tříletý kudrnáč na odrážedle – mezi spoustou návštěvníků Sportovního dne v areálu ve Vesci (Liberec).

Po zhruba 30 minutách marného hledání jsem nechala kluka vyhlásit komentátorem celé akce, následně kontaktovala policii – zahájil se „úřední proces“, ale praktického se nedělo nic.

 

Pan Nagy vyhodnotil mou situaci na první pohled-tedy vyčíst neštěstí z mého obličeje a zoufalého pobíhání nebylo těžké – ale na rozdíl od všech ostatních vzal okamžitě auto (my ho sebou neměli) a objížděl s námi, se mnou a malou dcerkou celý areál.

 

Poté, co přišel neskutečný telefonát od naší sousedky, že náš malý dobrodruh dorazil nepochopitelně na odrážedle sám až domů (cca 3km cestou, kterou jel ten den ráno do Vesce poprvé v životě), odvezl mě s dcerkou až za tím výtržníkem.

 

Volím tuto cestu pro předání mých velkých díků, myslím, že i Vás potěší, jak výborné máte lidi kolem sebe.

 

 

                                                                                                    MUDr. Hana Denková

                                                                                             
Oslavy Dne Českého vězeňství, kde byl Radek Nagy oceněn