Novinky

Rýnovický psovod přeborníkem

Rýnovický psovod přeborníkem

RÝNOVICE 23. května (VSČR) – Ve dnech 15. - 19. května proběhl v prostorách Zotavovny Pracov již 18. ročník přeboru VSČR ve speciální služební kynologii na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Přeborníkem VSČR se stal inspektor strážní služby pro psovody nprap. Miroslav Dajč se služebním psem Bakarem, který se ani jednou z 12 vzorků OPL nemýlil a byl ohodnocen ve všech disciplínách více jak 90 body ze 100.

23.5.2017 11:16

více
Příkladné jednání příslušníka

Příkladné jednání příslušníka

RÝNOVICE 18. května (VS ČR) – Lidsky a příkladně se zachoval náš zaměstnanec Radek Nagy. Během dětského dne, ve Vesci u Liberce, kde Věznice Rýnovice prezentovala svojí práci, pomohl vystrašené matce hledat ztraceného syna. Ředitel věznice Vlastimil Kříž se o tom dozvěděl z děkovného dopisu, který dnes obdržel a měl radost, že může za tento příkladný čin svému zaměstnanci poděkovat a také jej ocenit.

18.5.2017 15:18

více
Setkání s podnikateli

Setkání s podnikateli

RÝNOVICE 15. května (VS ČR) – Ve čtvrtek 11. května proběhlo setkání se zástupci pěti soukromých firem, kteří již rýnovické vězně zaměstnávají, ale také dvou firem nových, které věznice oslovila a o zaměstnávání vězňů teprve uvažují. Hlavními tématy tohoto setkání bylo zrekapitulovat zaměstnávání odsouzených ve Věznici Rýnovice v roce 2016, seznámit přítomné se změnami v zaměstnávání vězňů a výhledem do budoucna.

15.5.2017 9:57

více
Zpívající fontána II

Zpívající fontána II

VŠEHRDY 15. května (VS ČR) - Věznice Všehrdy pod záštitou regionálního ředitele plk. Mgr. Petra Blažka připravuje na den 4. června 2017 od 10,00 hodin v rámci Regionu č. 2, ve spolupráci s Oblastní charitou Česká Kamenice kulturní a charitativní akci pod názvem Zpívající fontána II. Akce je určena pro veřejnost a výtěžek z prodeje výrobků, které vězni z regionálních věznic Nové Sedlo, Liberec, Rýnovice, Stráž pod Ralskem, Bělušice a Všehrdy vyrobili v rámci programu zacházení, bude použit na podporu chodu Komunitního domu Svatého Dismase, který Oblastní charita Česká Kamenice spravuje.

15.5.2017 9:54

více
I. Zemanová ve Věznici Rýnovice

I. Zemanová ve Věznici Rýnovice

RÝNOVICE 12. května (VS ČR) – Ve středu 10. května navštívila Věznici Rýnovice manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová. Přijela v doprovodu manželky hejtmana Libereckého kraje Sylwií Půta - Ṥwiercz. Tato návštěva se konala v rámci třídenní cesty prezidentského páru po Libereckém kraji. Během prohlídky věznice první dámu doprovázel generální ředitel Vězeňské služby České republiky Petr Dohnal a ředitel Věznice Rýnovice Vlastimil Kříž.

12.5.2017 10:46

více
Odsouzení opět uklízí město

Odsouzení opět uklízí město

RÝNOVICE 9. května (VS ČR) – Odsouzení z rýnovické věznice se opět podílejí na úklidu města Jablonec nad Nisou a jeho okolí. Během měsíce dubna již proběhly, v rámci extramurálních aktivit, dvě brigády. Vězni, dobrovolně, bez nároku na odměnu uklízeli nepořádek nashromážděný za celou zimu, který odkryl tající sníh.

 

9.5.2017 7:43

více
Vzpomínkový akt

Vzpomínkový akt

RÝNOVICE 6. května (VS ČR) – V pátek 5. května se konal u Památníku obětí 2. světové války v Rýnovicích vzpomínkový akt k 72. výročí ukončení 2. světové války. Poctu obětem vzdal, společně s ostatními představiteli města Jablonec nad Nisou, i ředitel věznice plk. Mgr. Vlastimil Kříž.

6.5.2017 16:35

více
Soutěž mladých zdravotníků

Soutěž mladých zdravotníků

RÝNOVICE 4. května (VS ČR) – Včera proběhl v prostoru hasičského záchranného sboru Jablonec nad Nisou již 43. ročník soutěže mladých zdravotníků, jehož hlavním organizátorem je ČČK. I v letošním roce se na organizaci této akce podíleli také zaměstnanci Věznice Rýnovice.

4.5.2017 11:27

více
Časopis Arest

Časopis Arest

RÝNOVICE 21. dubna (VS ČR) – V těchto dnech vyšlo sedmé číslo časopisu Arest, který vydávají, pod vedením speciálního pedagoga, odsouzení z rýnovické věznice. Vedle stálé rubriky sociálního poradenství, věnované především problematice před a po výstupu z výkonu trestu, se dočtete o několika zajímavých besedách, které se konaly ve věznici. Jistě Vás zaujme článek o umělcích za katrem a najdete zde informace o společném projektu agentury DP WORK a obecně prospěšné společnosti Volonté, které pomáhají odsouzeným s nalezením práce, bydlení a řeší jejich dluhy.

21.4.2017 9:51

více
Celonárodní čtení Bible

Celonárodní čtení Bible

RÝNOVICE 13. dubna (VS ČR) – Věznice Rýnovice již druhým rokem podpořila akci „Celonárodní čtení Bible“. Čtyři vybraní odsouzení, společně s kaplankou věznice a vychovatelem, se 11. dubna zúčastnili čtení bible v knihovně v Jablonci nad Nisou. V letošním roce se jednalo již o 9. ročník této velikonoční tradice, do které se zapojuje každoročně více jak 50 měst a obcí České republiky, Jablonec nad Nisou se účastní již po páté.

13.4.2017 7:51

více