Novinky

Přednášky pro studenty

Přednášky pro studenty

RÝNOVICE 7. února (VS ČR) – Včera ve Školském vzdělávacím středisku Rýnovice proběhly dvě zajímavé přednášky. Nejprve představila činnost komunitního domu Svatého Dismase paní Mgr. Kamila Kubelková a následně si přítomní žáci vyslechli základní informace o projektu „Křehká šance II“, které jim přednesla Mgr. Hana Halfarová, komisařka Komisí pro podmíněné propuštění z PMS Liberec.

7.2.2017 14:19

více
Předání certifikátů  3Z

Předání certifikátů 3Z

RÝNOVICE 1. února (VS ČR) – Včera proběhlo v kapli věznice slavnostní předání certifikátů sedmi odsouzeným, kteří úspěšně absolvovali program „Zastav se, zamysli se, změň se“. Závěrečné certifikáty odsouzení převzali z rukou ředitele věznice plk. Mgr. Vlastimila Kříže.

1.2.2017 9:26

více
Ukončení I. pololetí školního roku

Ukončení I. pololetí školního roku

RÝNOVICE 31. ledna (VS ČR) - Dnes bylo ukončeno první pololetí školního roku ve Školském vzdělávacím středisku Věznici Rýnovice. Odsouzení zařazení do druhého a třetího ročníku učebního oborou obráběč kovů obdrželi výpis z vysvědčení za první pololetí školního roku 2016/17, kde se seznámili se svými studijními výsledky. Z celkového počtu 75 studentů, 17 odsouzených prospělo s vyznamenáním, 57 prospělo a 1 odsouzený neprospěl.

31.1.2017 9:53

více
Uctění památky obětí holokaustu

Uctění památky obětí holokaustu

RÝNOVICE 30. ledna (VS ČR) -  V pátek 27. ledna se ředitel Věznice Rýnovice plk. Mgr. Vlastimil Kříž zúčastnil pietního aktu k uctění památky obětí holokaustu. Slavnostní obřad proběhl v Jablonci nad Nisou na místě, kde v letech 1892-1938 stávala židovská synagoga. Byl zde vystaven kamenný památník, který je vzpomínkou na tři stovky židovských rodin, které v Jablonci žily před druhou světovou válkou.

30.1.2017 10:13

více
Sněhová kalamita

Sněhová kalamita

RÝNOVICE 17. ledna (VS ČR) – Věznice Rýnovice po domluvě s primátorem města Jablonce nad Nisou reagovala na vyhlášený kalamitní stav v Jablonci nad Nisou, kdy bylo potřeba urychleně odklízet sníh ve všech lokalitách města.

17.1.2017 14:00

více
Ohlédnutí za rokem 2016

Ohlédnutí za rokem 2016

RÝNOVICE 4. ledna (VS ČR) – Je začátek nového roku a je tedy příhodná chvíle pro trochu bilance. A jaký byl rok 2016 pro Věznici Rýnovice? Obdobně jako v roce 2015 zde došlo k celé řadě pozitivních změn v oblasti budování lepších podmínek pro zaměstnance i odsouzené, změn personálních, ale také změn v systému práce jednotlivých oddělení.

4.1.2017 9:50

více
Časopis AREST

Časopis AREST

RÝNOVICE 30. prosince (VS ČR) – V těchto dnech vyšlo již šesté číslo časopisu Arest, který vydávají, pod vedením speciálního pedagoga, odsouzení z rýnovické věznice. Tentokrát zde naleznete úvodní slovo ředitele věznice plk. Mgr. Vlastimila Kříže, zajímavý článek o 3D tiskárně, kterou získalo školské vzdělávací středisko pro své studenty, statistiku zaměstnaných odsouzených a další postřehy ze života ve věznici.

30.12.2016 11:44

více
Věznici navštívil Cyril Svoboda

Věznici navštívil Cyril Svoboda

RÝNOVICE 22. prosince (VS ČR) – Včera navštívil věznici ředitel Diplomatické akademie a právník, bývalý ministr a poslanec JUDr. Cyril Svoboda. Většinu dne besedoval s odsouzenými i zaměstnanci věznice, prohlédl si ubytovny vězňů, vnitřní pracoviště a zúčastnil se pravidelného středečního setkání věřících odsouzených ve vězeňské kapli.

22.12.2016 12:35

více
Den českého vězeňství

Den českého vězeňství

RÝNOVICE 16. prosince (VS ČR) - Dnes probíhaly oslavy Dne českého vězeňství. V dopoledních hodinách se konal „Den otevřeného katru“. Rodinní příslušníci zaměstnanců měli možnost prohlédnout si prostory střežené části věznice, zhlédli výcvik služebních psů a seznámili se s výstrojí a výzbrojí příslušníků. V odpoledních hodinách následovala oficiální část programu, kde byla předána řada ocenění. 
 

16.12.2016 15:38

více
Odborný seminář Görlitz

Odborný seminář Görlitz

RÝNOVICE 7. prosince (VS ČR) – Včera navštívilo věznici 42 členů odborové organizace Vězeňské služby BSBD z Německa. Jednalo se o zaměstnance věznic napříč všemi spolkovými republikami, kteří jsou účastníky odborného semináře v Görlitz. V rámci programu navštívili Věznici Rýnovice s cílem získat základní informace o vězeňství v České republice, prohlédnout si jednu z českých věznic a seznámit se s dokumentem „Koncepce vězeňství do roku 2025“.

7.12.2016 10:35

více