Novinky

Kornelius Novak ve věznici

Kornelius Novak ve věznici

RÝNOVICE 17. března (VS ČR) – Včera proběhlo v jídelně odsouzených zajímavé setkání vězňů s německým kazatelem z Norska Korneliem Novakem. Jeho poutavé vyprávění si vyslechlo 25 odsouzených, dva z nich se ocitli v roli překladatelů. Dvouhodinová zpověď bývalého motorkáře byla provázena zpěvem odsouzených, za doprovodu kytary a klavíru.

17.3.2017 18:36

více
Prevence kriminality

Prevence kriminality

RÝNOVICE 10. března (VS ČR) – Dnes se ve věznici uskutečnila exkurze studentů Integrované střední školy Semily. Této akce, která je součástí mnohaletého zapojení věznice do prevence kriminality ve školách, se tentokrát zúčastnilo 19 studentů s pedagogickým doprovodem.

10.3.2017 12:45

více
Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen

RÝNOVICE 8. března (VS ČR) - ředitel věznice plk. Mgr. Vlastimil Kříž využil příležitosti Mezinárodního dne žen, aby osobně poděkoval všem zaměstnankyním věznice za jejich práci a nezastupitelnou úlohu v nápravě pachatelů trestné činnosti. Předal každé z nich kytičku a dárkovou kartu v hodnotě 200,-Kč, uhrazenou z prostředků Fondu kulturních a sociálních potřeb.

8.3.2017 9:38

více
Vězeňská knihovna

Vězeňská knihovna

RÝNOVICE 2. března (VS ČR) – Neodmyslitelnou součástí věznice je také vězeňská knihovna. Navštěvuje jí zhruba polovina odsouzených, kteří se řadí mezi aktivní čtenáře a smysluplně tak využívají volný čas po práci či studiu ve věznici. Knihovna je vybavena běžnou beletrií, ale také náboženskou a odbornou literaturou, včetně základních právních předpisů. Knižní fond čítá okolo sedmi a půl tisíce titulů, z toho dva tisíce tvoří právě odborná literatura.

2.3.2017 13:45

více
Přednášky pro studenty

Přednášky pro studenty

RÝNOVICE 7. února (VS ČR) – Včera ve Školském vzdělávacím středisku Rýnovice proběhly dvě zajímavé přednášky. Nejprve představila činnost komunitního domu Svatého Dismase paní Mgr. Kamila Kubelková a následně si přítomní žáci vyslechli základní informace o projektu „Křehká šance II“, které jim přednesla Mgr. Hana Halfarová, komisařka Komisí pro podmíněné propuštění z PMS Liberec.

7.2.2017 14:19

více
Předání certifikátů  3Z

Předání certifikátů 3Z

RÝNOVICE 1. února (VS ČR) – Včera proběhlo v kapli věznice slavnostní předání certifikátů sedmi odsouzeným, kteří úspěšně absolvovali program „Zastav se, zamysli se, změň se“. Závěrečné certifikáty odsouzení převzali z rukou ředitele věznice plk. Mgr. Vlastimila Kříže.

1.2.2017 9:26

více
Ukončení I. pololetí školního roku

Ukončení I. pololetí školního roku

RÝNOVICE 31. ledna (VS ČR) - Dnes bylo ukončeno první pololetí školního roku ve Školském vzdělávacím středisku Věznici Rýnovice. Odsouzení zařazení do druhého a třetího ročníku učebního oborou obráběč kovů obdrželi výpis z vysvědčení za první pololetí školního roku 2016/17, kde se seznámili se svými studijními výsledky. Z celkového počtu 75 studentů, 17 odsouzených prospělo s vyznamenáním, 57 prospělo a 1 odsouzený neprospěl.

31.1.2017 9:53

více
Uctění památky obětí holokaustu

Uctění památky obětí holokaustu

RÝNOVICE 30. ledna (VS ČR) -  V pátek 27. ledna se ředitel Věznice Rýnovice plk. Mgr. Vlastimil Kříž zúčastnil pietního aktu k uctění památky obětí holokaustu. Slavnostní obřad proběhl v Jablonci nad Nisou na místě, kde v letech 1892-1938 stávala židovská synagoga. Byl zde vystaven kamenný památník, který je vzpomínkou na tři stovky židovských rodin, které v Jablonci žily před druhou světovou válkou.

30.1.2017 10:13

více
Sněhová kalamita

Sněhová kalamita

RÝNOVICE 17. ledna (VS ČR) – Věznice Rýnovice po domluvě s primátorem města Jablonce nad Nisou reagovala na vyhlášený kalamitní stav v Jablonci nad Nisou, kdy bylo potřeba urychleně odklízet sníh ve všech lokalitách města.

17.1.2017 14:00

více
Ohlédnutí za rokem 2016

Ohlédnutí za rokem 2016

RÝNOVICE 4. ledna (VS ČR) – Je začátek nového roku a je tedy příhodná chvíle pro trochu bilance. A jaký byl rok 2016 pro Věznici Rýnovice? Obdobně jako v roce 2015 zde došlo k celé řadě pozitivních změn v oblasti budování lepších podmínek pro zaměstnance i odsouzené, změn personálních, ale také změn v systému práce jednotlivých oddělení.

4.1.2017 9:50

více