Novinky

SNĚHOVÁ KALAMITA

SNĚHOVÁ KALAMITA

RÝNOVICE 17. ledna (VS ČR) – Věznice Rýnovice po domluvě s primátorem města Jablonce nad Nisou reagovala na vyhlášený kalamitní stav v Jablonci nad Nisou, kdy bylo potřeba urychleně odklízet sníh ve všech lokalitách města.

17.1.2017 14:00

více
Ohlédnutí za rokem 2016

Ohlédnutí za rokem 2016

RÝNOVICE 4. ledna (VS ČR) – Je začátek nového roku a je tedy příhodná chvíle pro trochu bilance. A jaký byl rok 2016 pro Věznici Rýnovice? Obdobně jako v roce 2015 zde došlo k celé řadě pozitivních změn v oblasti budování lepších podmínek pro zaměstnance i odsouzené, změn personálních, ale také změn v systému práce jednotlivých oddělení.

4.1.2017 9:50

více
Časopis AREST

Časopis AREST

RÝNOVICE 30. prosince (VS ČR) – V těchto dnech vyšlo již šesté číslo časopisu Arest, který vydávají, pod vedením speciálního pedagoga, odsouzení z rýnovické věznice. Tentokrát zde naleznete úvodní slovo ředitele věznice plk. Mgr. Vlastimila Kříže, zajímavý článek o 3D tiskárně, kterou získalo školské vzdělávací středisko pro své studenty, statistiku zaměstnaných odsouzených a další postřehy ze života ve věznici.

30.12.2016 11:44

více
Věznici navštívil Cyril Svoboda

Věznici navštívil Cyril Svoboda

RÝNOVICE 22. prosince (VS ČR) – Včera navštívil věznici ředitel Diplomatické akademie a právník, bývalý ministr a poslanec JUDr. Cyril Svoboda. Většinu dne besedoval s odsouzenými i zaměstnanci věznice, prohlédl si ubytovny vězňů, vnitřní pracoviště a zúčastnil se pravidelného středečního setkání věřících odsouzených ve vězeňské kapli.

22.12.2016 12:35

více
Den českého vězeňství

Den českého vězeňství

RÝNOVICE 16. prosince (VS ČR) - Dnes probíhaly oslavy Dne českého vězeňství. V dopoledních hodinách se konal „Den otevřeného katru“. Rodinní příslušníci zaměstnanců měli možnost prohlédnout si prostory střežené části věznice, zhlédli výcvik služebních psů a seznámili se s výstrojí a výzbrojí příslušníků. V odpoledních hodinách následovala oficiální část programu, kde byla předána řada ocenění.
 

16.12.2016 15:38

více
Odborný seminář Görlitz

Odborný seminář Görlitz

RÝNOVICE 7. prosince (VS ČR) – Včera navštívilo věznici 42 členů odborové organizace Vězeňské služby BSBD z Německa. Jednalo se o zaměstnance věznic napříč všemi spolkovými republikami, kteří jsou účastníky odborného semináře v Görlitz. V rámci programu navštívili Věznici Rýnovice s cílem získat základní informace o vězeňství v České republice, prohlédnout si jednu z českých věznic a seznámit se s dokumentem „Koncepce vězeňství do roku 2025“.

7.12.2016 10:35

více
Mikulášská besídka

Mikulášská besídka

Rýnovice 5. prosince (VS ČR) – V sobotu 3. prosince se konala Mikulášská besídka pro děti zaměstnanců Věznice Rýnovice. O tuto tradiční akci bývá velký zájem a nebylo tomu jinak ani v letošním roce. Na velké kulturní místnosti administrativní budovy věznice se v 13,00 hodin sešlo 64 dětí se svými rodiči.

5.12.2016 11:00

více
Regionální porada

Regionální porada

RÝNOVICE 1. prosince (VS ČR) – Včera se v rýnovické věznici konala regionální porada ředitelů věznic druhého regionu. Tedy ředitelů Věznice Rýnovice, Věznice Stráž pod Ralskem, Vazební věznice Liberec, Vazební věznice Teplice, Vazební věznice Litoměřice, Věznice Bělušice, Věznice Nové Sedlo, Věznice Všehrdy a ředitele Akademie VSČR. Porady se též zúčastnili plk. Mgr. Simon Michailidis, náměstek GŘ VSČR pro vzdělávání a odborné zacházení, Ing. Pavel Skřička, MBA, náměstek GŘ VS ČR pro ekonomiku, investice a zotavovny a Ing. Ivan Novotný, ředitel odboru ekonomického GŘ VS ČR.

1.12.2016 12:59

více
Návštěva Dolního Saska

Návštěva Dolního Saska

RÝNOVICE 30. listopadu (VS ČR) – Ve dnech 23. 11. - 25. 11.2016 se ředitel Věznice Rýnovice plk. Mgr. Vlastimil Kříž a vedoucí oddělení prevence a stížností Věznice Rýnovice mjr. Ing. Aleš Ihnatišín zúčastnili, společně s ředitelem Akademie VS ČR, pracovní návštěvy vzdělávacího střediska Vězeňské služby Dolního Saska.

29.11.2016 14:47

více
Exkurze studentů Akademie VS ČR

Exkurze studentů Akademie VS ČR

RÝNOVICE 24. listopadu (VS ČR) – Včera navštívili věznici kolegové a kolegyně z různých věznic ČR, kteří jsou zařazeni do odborného kurzu „Práce s odsouzenými s poruchou duševní a chování“. Kurz probíhá v Akademii Vězeňské služby ČR ve Stráži pod Ralskem a je financován z prostředků „Norských fondů“. Odborné přednášky jsou zajišťovány externí vzdělávací agenturou a praktická část probíhá ve vybraných věznicích ČR.

24.11.2016 16:38

více