Novinky

Vzdělávání ve finanční gramotnosti

Vzdělávání ve finanční gramotnosti

RÝNOVICE 22. června (VS ČR) – Včera se ve Školském vzdělávacím středisku konala přednáška na téma finanční gramotnost. Zaměstnankyně „Déčka Liberec“ Romana Lakomá a Jana Hlavatá vysvětlily odsouzeným, jak správně pracovat s osobními financemi, jak spravovat rodinný rozpočet, jak se vyhnout dluhům, popř. jak je řešit. Přednášky se zúčastnilo 21 odsouzených, kteří studují ve zdejším Školském vzdělávacím středisku

22.6.2017 11:04

více
Návštěva policistů z Polska

Návštěva policistů z Polska

RÝNOVICE 20. června (VS ČR) – Dnes navštívili věznici polští policisté z Okresního ředitelství policie ve Zhořelci, společně se svými kolegy z Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Exkurze věznice byla součástí programu jejich společného projektu „Společně pro bezpečnost“, který krátce vedení věznice představil plk. Mgr. Bc. Petr Šikola, vedoucí odboru pořádkové policie. Projekt je zaměřen na problematiku přeshraničního pronásledování.

20.6.2017 14:52

více
Výuční list získalo 30 vězňů

Výuční list získalo 30 vězňů

RÝNOVICE 16. června (VS ČR) – Závěrečné zkoušky ve tříletém učebním oboru obráběč kovů ve Školském vzdělávacím středisku Rýnovice probíhaly od 1. června. Během dvou týdnů proběhly písemné zkoušky, zkoušky praktické a zkoušky ústní, které odsouzení skládali před odbornou komisí. Dnes výuční listy 30 - ti úspěšným absolventům předal ředitel Středního odborného učiliště Praha PaedDr. Martin Váňa a vedoucí ŠVS Rýnovice Mgr. Jindřich Fajfr.

16.6.2017 13:45

více
Celostátní AT konference

Celostátní AT konference

RÝNOVICE 9. června (VS ČR) - Adiktoložka Věznice Rýnovice Bc. Lucie Zobač se v termínu od 4. do 8. 6. zúčastnila Celostátní konference Společnosti pro návykové nemoci ČLS JEP a celostátní konference AT sekce Psychiatrické společnosti ČLS JEP, tzv. AT konference, která se již tradičně konala v Kongres hotelu Jezerka u Sečské přehrady. Stěžejním tématem letošní konference byly zakázané myšlenky v adiktologii. V jedné z odborných sekcí rýnovická adiktoložka prezentovala svůj příspěvek a otevřela téma léčby a ochranné léčby v podmínkách výkonu trestu odnětí svobody z pohledu adiktologa Vězeňské služby ČR.

9.6.2017 11:47

více
Zpívající fontána

Zpívající fontána

RÝNOVICE 5. června (VS ČR) – Včera proběhla ve Věznici Všehrdy kulturní a charitativní akce pod názvem Zpívající fontána. Ředitel Věznice Rýnovice plk. Mgr. Vlastimil Kříž tuto akci podpořil nejen svoji přítomností. Návštěvníci měli také možnost si poslechnout vlastní hudební produkci odsouzených z Věznice Rýnovice, pod vedením paní kaplanky Mgr. Květy Jakubalové.

5.6.2017 11:24

více
Setkání s bývalými zaměstnanci

Setkání s bývalými zaměstnanci

RÝNOVICE 29. května (VS ČR) - V pátek 26. května se uskutečnilo setkání s bývalými zaměstnanci, kteří ve věznici dlouhá léta pracovali a odešli do starobního důchodu. Setkání se konalo v restauraci Půlměsíc v Jablonci nad Nisou a během odpoledne se zde potkalo kolem 50-ti bývalých kolegů.

29.5.2017 12:26

více
Rýnovický psovod přeborníkem

Rýnovický psovod přeborníkem

RÝNOVICE 23. května (VS ČR) – Ve dnech 15. - 19. května proběhl v prostorách Zotavovny Pracov již 18. ročník přeboru VSČR ve speciální služební kynologii na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Přeborníkem VSČR se stal inspektor strážní služby pro psovody nprap. Miroslav Dajč se služebním psem Bakarem, který se ani jednou z 12 vzorků OPL nemýlil a byl ohodnocen ve všech disciplínách více jak 90 body ze 100.

23.5.2017 11:16

více
Příkladné jednání příslušníka

Příkladné jednání příslušníka

RÝNOVICE 18. května (VS ČR) – Lidsky a příkladně se zachoval náš zaměstnanec Radek Nagy. Během dětského dne, ve Vesci u Liberce, kde Věznice Rýnovice prezentovala svojí práci, pomohl vystrašené matce hledat ztraceného syna. Ředitel věznice Vlastimil Kříž se o tom dozvěděl z děkovného dopisu, který dnes obdržel a měl radost, že může za tento příkladný čin svému zaměstnanci poděkovat a také jej ocenit.

18.5.2017 15:18

více
Setkání s podnikateli

Setkání s podnikateli

RÝNOVICE 15. května (VS ČR) – Ve čtvrtek 11. května proběhlo setkání se zástupci pěti soukromých firem, kteří již rýnovické vězně zaměstnávají, ale také dvou firem nových, které věznice oslovila a o zaměstnávání vězňů teprve uvažují. Hlavními tématy tohoto setkání bylo zrekapitulovat zaměstnávání odsouzených ve Věznici Rýnovice v roce 2016, seznámit přítomné se změnami v zaměstnávání vězňů a výhledem do budoucna.

15.5.2017 9:57

více
Zpívající fontána II

Zpívající fontána II

VŠEHRDY 15. května (VS ČR) - Věznice Všehrdy pod záštitou regionálního ředitele plk. Mgr. Petra Blažka připravuje na den 4. června 2017 od 10,00 hodin v rámci Regionu č. 2, ve spolupráci s Oblastní charitou Česká Kamenice kulturní a charitativní akci pod názvem Zpívající fontána II. Akce je určena pro veřejnost a výtěžek z prodeje výrobků, které vězni z regionálních věznic Nové Sedlo, Liberec, Rýnovice, Stráž pod Ralskem, Bělušice a Všehrdy vyrobili v rámci programu zacházení, bude použit na podporu chodu Komunitního domu Svatého Dismase, který Oblastní charita Česká Kamenice spravuje.

15.5.2017 9:54

více