Zahraniční spolupráce

Zahraniční služební cesta

Zahraniční služební cesta

PŘÍBRAM 31. října (VSČR) - Ve dnech 11. – 14. října 2016 se uskutečnila opakovaná pracovní návštěva zaměstnanců Věznice Příbram a Vazební věznice České Budějovice ve slovenských vězeňských Ústavech pro výkon trestu odnětí svobody v Levoči a Ružomberoku. Návštěva proběhla na základě podepsané Dohody o vzájemné spolupráci mezi Vězeňskou službou České a Slovenské republiky. Služební cesta byla schválena a podporována GŘ VS ČR.

31.10.2016 12:41

více
Seminář v Rumunsku

Seminář v Rumunsku

PŘÍBRAM 9. června (VSČR) – Ve dnech 15. až 19. května 2016 se vedoucí lékař zdravotního střediska Věznice Příbram účastnil semináře s názvem Cesty k lékařské péči ve věznicích: Intervenční strategie ve střední a východní Evropě. Seminář se konal v Rumunsku a účastnili se ho zástupci z různých zemí např. z Moldavska, Srbska, Slovinska, Maďarska a Slovenska.

9.6.2016 9:17

více
Zahraniční návštěva ze Slovenska

Zahraniční návštěva ze Slovenska

PŘÍBRAM 21. října (VSČR) – Věznici Příbram navštívili ve dnech 13. října až 16. října 2015 kolegové ze slovenské Věznice Ružomberok a Věznice Levoča. Delegaci přivítal ředitel plk. Mgr. Jiří Purkart společně se zástupci Věznice Příbram. Za Věznici Ružomberok se návštěvy zúčastnili pplk. Mgr. Anton Majzel (ředitel věznice), mjr. Mgr. Ľubomír Bačkor (vedoucí výkonu trestu), mjr. Ing. Kristína Jarinová (vedoucí personálního oddělení) a npor. Mgr. Marián Balogh (vedoucí organizačně-právního oddělení). Z Věznice v Levoči byli setkání přítomni pplk. Mgr. Maroš Dublan (zástupce ředitelky věznice), kpt. Ing. Ján Čuchran (vedoucí oddělení vězeňské stráže), mjr. Mgr. Slavomír Štelbacký (vedoucí oddělení výkonu trestu) a npor. Mgr. Mária Fecková (vedoucí organizačně-právního oddělení).
 

21.10.2015 13:34

více
Polská delegace ve Věznici Příbram

Polská delegace ve Věznici Příbram

PŘÍBRAM 24. září (VSČR) – Věznici Příbram navštívili ve dnech 14. až 17. září 2015 kolegové z věznice v polské Nise. Delegaci přivítal ředitel plk. Mgr. Jiří Purkart společně se zástupci Věznice Příbram. Za polskou stranu se návštěvy zúčastnili mjr.Tomasz Pyra (zástupce ředitele věznice Nisa), por. Leszek Gryzło (vedoucí oddělení vězeňské stráže), por. Piotr Maliszewski (vychovatel) a st.sierż.sztab. Jacek Wilczek (inspektor pro dozorčí službu).

24.9.2015 12:21

více
Návštěva v polské Nyse

Návštěva v polské Nyse

PŘÍBRAM 4.října (VSČR) - Ve dnech 1.10. až 4.10.2014 proběhla pracovní návštěva zaměstnanců Věznice Příbram ve Věznici Nysa v Polsku. Její účastníci byli přivítáni ředitelem věznice plk. Mgr. Miroslawem Raslawskim a jeho zástupci. Cílem této návštěvy, která se uskutečnila v rámci dohody o spolupráci uzavřené mezi Věznicí Příbram a Věznicí Nysa, bylo zejména pokračovat v započaté spolupráci, získat nové zkušenosti a poznatky v oblasti zaměstnávání odsouzených a právní problematiky. Nedílnou součástí stanoveného programu návštěvy byl ceremoniál vysvěcení standardy v Nyse při 50 - letém výročí vzniku věznice.

6.10.2014 10:53

více
Zahraniční cesta na Slovensko

Zahraniční cesta na Slovensko

PŘÍBRAM 9.června (VSČR) - Ve dnech 3. – 6. června 2014 se uskutečnila pracovní návštěva zaměstnanců Věznice Příbram a Věznice České Budějovice ve slovenských vězeňských Ústavech pro výkon trestu odnětí svobody v Levoči a Ružomberoku. Návštěva proběhla na základě podepsané Dohody o vzájemné spolupráci mezi Vězeňskou službou České a Slovenské republiky. Služební cesta byla schválena a podporována GŘ VS ČR.

9.6.2014 13:55

více
Polská delegace ve Věznici Příbram

Polská delegace ve Věznici Příbram

PŘÍBRAM 25.září (VSČR) - Ve dnech 23.9. až 25.9.2013 proběhla pracovní návštěva zaměstnanců polské Věznice Nysa ve Věznici Příbram. Její účastníci byli přivítáni ředitelem věznice plk.Mgr.Jiřím Purkartem a jeho zástupci. Kromě samotného ředitele Věznice Nysa pplk.mgr.Miroslawa Raslawskeho, navštívili naši věznici také mjr.mgr.Malgorzata Górska (vedoucí oddělení výkonu trestu), mjr.mgr.Jerzy Gaida (vedoucí oddělení logistiky) a ppor.Sebastian Jankowicz (vychovatel pro kulturní vzdělávání).

25.9.2013 13:09

více
Zahraniční návštěva z Rakouska

Zahraniční návštěva z Rakouska

PŘÍBRAM 12.listopadu (VSČR) - Věznici Příbram navštívili ve dnech 8.11.2012 a 9.11.2012 kolegové z partnerské věznice v rakouském Sonnbergu. Delegace se kromě samotného ředitele Thomase Bindera a jeho prvního náměstka Franze Neuteufela zúčastnili také vedoucí pracovníci mající na starosti civilní a dozorčí službu a dále specialisté z oblasti sociálních služeb a bezpečnosti práce.

12.11.2012 13:36

více
Návštěva kaplanky ve věznicích USA

Návštěva kaplanky ve věznicích USA

PŘÍBRAM 26.září (VSČR) – Ve dnech 27.8. až 25.9.2012 proběhla zahraniční stáž kaplanky Věznice Příbram Mgr.Venduly Kalusové v několika věznicích Spojených států amerických, kam byla pozvána Presbyterní církví Spojených států. Jednalo se o více místních věznic, mezi kterými byly Western Maryland Correctional Facility (na úvodní fotografii, zleva: kaplan věznice P.Demers, V.Kalusová, ředitel věznice, kaplan G.Beitzel), Allegheny County Jail v Pittsburghu, Bare Hills Correctional Facility na kanadské hranici nebo největší americká věznice Rikers Island v New Yorku. O své zážitky se s námi podělila prostřednictvím níže uvedené reportáže.

26.9.2012 11:05

více
Návštěva v polské Nyse

Návštěva v polské Nyse

PŘÍBRAM 31.květen (VSČR) - Ve dnech 28.5. až 31.5.2012 proběhla pracovní návštěva zaměstnanců Věznice Příbram ve Věznici Nysa v Polsku. Její účastníci byli přivítáni ředitelem věznice pplk.mgr.Miroslawem Raslawskim a jeho zástupci. Cílem této návštěvy, která se uskutečnila v rámci dohody o spolupráci uzavřené mezi Věznicí Příbram a Věznicí Nysa, bylo zejména navázat spolupráci a získat nové zkušenosti a poznatky. Zahraniční návštěva přinesla řadu informací o polském vězeňství a možnost využití některých podnětů při zajišťování výkonu trestu odnětí svobody.

31.5.2012 13:05

více