Vánoční čas a radost dětí

Vánoční čas a radost dětí

2.1.2017 15:39

PARDUBICE 30. prosince 2016 (VS ČR) – Odsouzení z Věznice Pardubice vyrobili hračky pro děti

Už tradičně v předvánočním čase věnovala Věznice Pardubice dětem hračky, které vyrobili odsouzení v terapeutickém centru věznice. Jednalo se především o ručně šitá zvířátka a bílé látkové postavičky, na nichž si děti zkoušejí svoji výtvarnou zručnost a fantazii při zdobení či malování. Velký zájem je také o dřevěné hračky jako například vláček, puzzle, kostky.

Dárky z pardubické věznice putovaly za dětmi již opakovaně do Pardubické nemocnice na dětské oddělení i na dětskou chirurgii a do Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ v Pardubicích, kterou navštěvují handicapované děti. Jako v předchozích letech udělaly hračky dětem obrovskou radost v tomto svátečním období. Odměnou pro odsouzené, kteří hračky vyrobili, byla ručně malovaná přáníčka žáků ze školy SVÍTÁNÍ.

Výrobky odsouzených také putovaly i do Oblastní charity Pardubice, Společnosti Sv. Vincence z Pauly v Praze a Českobratrské církvi evangelické v Pardubicích, kde vytváří úsměv na tváři dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. Již v tento okamžik má věznice další zájemce z řad škol a školek o rozšíření této spolupráce.

daš