Novinky

Rekonstrukce oddělení EC1

Rekonstrukce oddělení EC1

Praha 21. března (VS ČR) - vazební věznice zrekonstruovala oddělení výkonu vazby EC1.

21.3.2017 12:18

více
MENE TEKEL ve věznici

MENE TEKEL ve věznici

PRAHA 17.března (VS ČR)- Vazební věznice se zapojila do XI. ročníku Mezinárodního festivalu proti totalitě, zlu a násilí, pro paměť národa Mene Tekel.

17.3.2017 10:50

více
Rakouský GŘ na návštěvě Pankráce

Rakouský GŘ na návštěvě Pankráce

PRAHA 28. února (VS ČR) - Na krátkou pracovní návštěvu zavítal minulý týden do Prahy generální ředitel vězeňské služby Rakouska Erich Mayer. Hlavním tématem jeho návštěvy byla prohlídka vozového parku Vězeňské služby ČR ve Vazební věznici Praha Pankrác, neboť rakouská vězeňská služba plánuje obnovit vozový park svých eskortních vozidel a do Prahy se její generální ředitel přijel inspirovat k nákupu.  

28.2.2017 12:04

více
Vězni budou uklízet Prahu 2

Vězni budou uklízet Prahu 2

PRAHA 7. února (VS ČR) - Do úklidu ulic v Praze 2 se od počátku tohoto týdne zapojují vězni. Revoluční novinka, s kterou nyní přichází městská část Praha 2 ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR a úklidovou firmou Komwag, souvisí s novou koncepcí vězeňství, připravenou Ministerstvem spravedlnosti ČR. Za Prahu 2 iniciovala starostka Jana Černochová projekt, jehož cílem je zapojit vězně, kteří jsou k tomu způsobilí, do pracovního prostředí, zajistit jim zaměstnání po propuštění a snížit jejich opakované návraty do věznic. Praha 2 jako první z centrálních městských částí tak poskytne vězňům šanci pracovat přímo před zraky veřejnosti.

7.2.2017 16:12

více
Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

PRAHA 13. prosince (VS ČR) – Vazební věznice Praha-Pankrác uspořádala pro blízké osoby zaměstnanců Den otevřených dveří. Ten se uskutečnil při příležitosti Dne českého vězeňství, který je vyhlášen na 14. prosince.

13.12.2016 10:23

více
Exponát v Panenských Břežanech

Exponát v Panenských Břežanech

PRAHA 29. listopadu (VS ČR) – Součástí expozice v Horním zámku v Panenských Břežanech je i replika gilotiny vyrobená odsouzenými z pankrácké vazební věznice.

29.11.2016 14:49

více
Dny NATO 2016

Dny NATO 2016

PRAHA 22. září (VS ČR) – Pankrácká věznice i letos přispěla k reprezentaci Vězeňské služby České republiky statickou ukázkou na Dnech NATO & Dnech Vzdušných sil Armády České republiky v Ostravě 2016. Nechyběla atraktivní dynamická ukázka, na které také spolupracovali příslušníci z naší vazební věznice.

22.9.2016 7:10

více
Texaská delegace na Pankráci

Texaská delegace na Pankráci

PRAHA 5. září (VS ČR) – Generální ředitel VS ČR brig. gen. Petr Dohnal, náměstek pro ekonomiku, investice a zotavovny VS ČR Ing. Pavel Skřička, ředitel odboru logistiky VS ČR Ing. Evžen Vondráček a ředitel vazební věznice plk. Pavel Dresler uvítali na půdě pankrácké vazební věznice návštěvu delegace z Texasu.

6.9.2016 7:49

více
I. Zemanová navštívila věznici Pankrác

I. Zemanová navštívila věznici Pankrác

PRAHA 1. září (VS ČR) - Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana si dnes v dopoledních hodnách prohlédla Vazební věznici Praha Pankrác. Prohlídku zahájila v památníku českého vězeňství, kde se seznámila s historií vězeňství v českých zemích. Po té si prohlédla prostrory nacistického popraviště tzv. Pankrácké sekyrárny, kde položila kytici na gilotinu, kterou nacisté stínali české vlastence.   

1.9.2016 15:34

více
Kolegové z Norska na Pankráci

Kolegové z Norska na Pankráci

PRAHA 1. září (VS ČR) - Náměstek generálního ředitele VS ČR pro bezpečnost a kontrolu plk. Marian Prokeš a ředitel vazební věznice plk. Petr Suk uvítali na půdě pankrácké vazební věznice návštěvu představitelů vězeňské služby z Norska.

1.9.2016 16:02

více