Novinky

Vězni budou uklízet Prahu 2

Vězni budou uklízet Prahu 2

PRAHA 7. února (VS ČR) - Do úklidu ulic v Praze 2 se od počátku tohoto týdne zapojují vězni. Revoluční novinka, s kterou nyní přichází městská část Praha 2 ve spolupráci s Vězeňskou službou ČR a úklidovou firmou Komwag, souvisí s novou koncepcí vězeňství, připravenou Ministerstvem spravedlnosti ČR. Za Prahu 2 iniciovala starostka Jana Černochová projekt, jehož cílem je zapojit vězně, kteří jsou k tomu způsobilí, do pracovního prostředí, zajistit jim zaměstnání po propuštění a snížit jejich opakované návraty do věznic. Praha 2 jako první z centrálních městských částí tak poskytne vězňům šanci pracovat přímo před zraky veřejnosti.

7.2.2017 16:12

více
Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

PRAHA 13. prosince (VS ČR) – Vazební věznice Praha-Pankrác uspořádala pro blízké osoby zaměstnanců Den otevřených dveří. Ten se uskutečnil při příležitosti Dne českého vězeňství, který je vyhlášen na 14. prosince.

13.12.2016 10:23

více
Exponát v Panenských Břežanech

Exponát v Panenských Břežanech

PRAHA 29. listopadu (VS ČR) – Součástí expozice v Horním zámku v Panenských Břežanech je i replika gilotiny vyrobená odsouzenými z pankrácké vazební věznice.

29.11.2016 14:49

více
Dny NATO 2016

Dny NATO 2016

PRAHA 22. září (VS ČR) – Pankrácká věznice i letos přispěla k reprezentaci Vězeňské služby České republiky statickou ukázkou na Dnech NATO & Dnech Vzdušných sil Armády České republiky v Ostravě 2016. Nechyběla atraktivní dynamická ukázka, na které také spolupracovali příslušníci z naší vazební věznice.

22.9.2016 7:10

více
Texaská delegace na Pankráci

Texaská delegace na Pankráci

PRAHA 5. září (VS ČR) – Generální ředitel VS ČR brig. gen. Petr Dohnal, náměstek pro ekonomiku, investice a zotavovny VS ČR Ing. Pavel Skřička, ředitel odboru logistiky VS ČR Ing. Evžen Vondráček a ředitel vazební věznice plk. Pavel Dresler uvítali na půdě pankrácké vazební věznice návštěvu delegace z Texasu.

6.9.2016 7:49

více
I. Zemanová navštívila věznici Pankrác

I. Zemanová navštívila věznici Pankrác

PRAHA 1. září (VS ČR) - Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana si dnes v dopoledních hodnách prohlédla Vazební věznici Praha Pankrác. Prohlídku zahájila v památníku českého vězeňství, kde se seznámila s historií vězeňství v českých zemích. Po té si prohlédla prostrory nacistického popraviště tzv. Pankrácké sekyrárny, kde položila kytici na gilotinu, kterou nacisté stínali české vlastence.   

1.9.2016 15:34

více
Kolegové z Norska na Pankráci

Kolegové z Norska na Pankráci

PRAHA 1. září (VS ČR) - Náměstek generálního ředitele VS ČR pro bezpečnost a kontrolu plk. Marian Prokeš a ředitel vazební věznice plk. Petr Suk uvítali na půdě pankrácké vazební věznice návštěvu představitelů vězeňské služby z Norska.

1.9.2016 16:02

více
Poděkování Tomislavu Kozlíkovi

Poděkování Tomislavu Kozlíkovi

PRAHA 30. června 2016 (VS ČR) – Na základě návrhu ředitele vazební věznice udělil generální ředitel VS ČR radiologickému asistentovi panu Tomislavu Kozlíkovi Čestnou medaili za dlouholeté působení ve vězeňské službě. Ředitel tímto také poděkoval panu Kozlíkovi za jeho práci pro pankráckou vazební věznici, kterou k 30. červnu tohoto roku opouští, a popřál mu mnoho štěstí do dalšího života mimo VS ČR.

30.6.2016 10:10

více
Památce Milady Horákové

Památce Milady Horákové

PRAHA 27. června (VS ČR) – Náměstek ministra spravedlnosti Petr Jäger, senátor Tomáš Grulich, poslanec Marek Benda, starosta Prahy 4 Petr Štěpánek, náměstek generálního ředitele VS ČR plk. Milan Brendl, ředitel pankrácké věznice plk. Petr Suk a další hosté vzdali hold JUDr. Miladě Horákové.

27.6.2016 18:29

více
Pietní akt na ďáblickém hřbitově

Pietní akt na ďáblickém hřbitově

PRAHA 26. června (VS ČR) – Náměstek ředitele pankrácké věznice společně se zástupci Kanceláře prezidenta republiky, Senátu P ČR, Poslanecké sněmovny P ČR, Ministerstva obrany ČR, Armády ČR, generálního ředitelství VS ČR, Konfederace politických vězňů, Českého svazu bojovníků za svobodu, Sdružení bývalých politických vězňů a dalších významných hostů uctil památku popravených politických vězňů na Čestném pohřebišti politických vězňů III. odboje v areálu Hřbitova Ďáblice v Praze 8.

26.6.2016 12:34

více