Informační servis

Pietní akt k výročí Pražského povstání

Pietní akt k výročí Pražského povstání

Praha 4.května (VS ČR) – za účasti představitelů českého politického a kulturního života, zástupců organizací politických vězňů, Vězeňské služby ČR, městské části Praha 4 a řady dalších organizací se v prostorách a okolí Vazební věznice uskutečnil pietní akt k uctění památky padlých hrdinů z dob nacistické okupace. 

4.5.2017 9:27

více
Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

PRAHA 13. prosince (VS ČR) – Vazební věznice Praha-Pankrác uspořádala pro blízké osoby zaměstnanců Den otevřených dveří. Ten se uskutečnil při příležitosti Dne českého vězeňství, který je vyhlášen na 14. prosince.

13.12.2016 10:23

více
MENE TEKEL ve věznici

MENE TEKEL ve věznici

PRAHA 29. února (VS ČR) - Vazební věznice se zapojila do X. ročníku mezinárodního festivalu proti totalitě, zlu a násilí, pro paměť národa Mene Tekel. Hlavním tématem byl společenský, kulturní a duchovní život dětí a mládeže v době nesvobody.

29.2.2016 10:00

více
Papírový odpad třídí nově vězni

Papírový odpad třídí nově vězni

PRAHA 19. února (VS ČR) - Odsouzení muži z Vazební věznice Praha-Pankrác nově pracují na linkách třídírny odpadu papíru v areálu Pražských služeb, které v rámci jednoho kalendářního roku vytřídí více než 40 000 tun této cenné komodity. Papírový odpad je svážen z tzv. modrých kontejnerů z celé Prahy.

19.2.2016 12:22

více
Tóny Shirim Ashirim zněly věznicí

Tóny Shirim Ashirim zněly věznicí

PRAHA 29. ledna (VS ČR) - Reportáž „z basy od basisty“, napsal baskytarista kapely Shirim Ashirim Daniel Matulík. Jednu lednovou neděli odpoledne jsme odehráli tři speciální vystoupení v pankrácké vazební věznici. Dva první koncerty, improvizované pásmo, jsme zahráli pouze jako duo. Zazněla autorská hudba kolegy Tomáše Najbrta. Na třetím vystoupení si odsouzení již poslechli kompletní repertoár hebrejských písní kapely Shirim Ashirim. A nyní Vám představím naši cestu a zákulisí z pohledu zpoza pěti basových strun:

29.1.2016 11:00

více
Odsouzení budou uklízet Prahu 4

Odsouzení budou uklízet Prahu 4

PRAHA 22. ledna (VS ČR) - Ředitel Vazební věznice Praha-Pankrác a starosta MČ Praha 4 Petr Štěpánek uzavřeli dohodu o spolupráci při zimním úklidu. Odsouzení z pankrácké věznice se od pondělního rána budou pohybovat v doprovodu zaměstnanců vězeňské služby v ulicích městské části ve svítivých pracovních vestách. Činnost, která zahrnuje odklízení posypu venkovních ploch a další úklidové práce, bude vězni vykonávána zcela zdarma.

26.1.2016 14:00

více
Předány medaile Za věrnou službu

Předány medaile Za věrnou službu

PRAHA 23. prosince (VS ČR) - Na návrh ředitele pankrácké vazební věznice udělil generální ředitel VS ČR zaměstnancům Medaile VS ČR Za věrnou službu.

23.12.2015 11:09

více
Jednání poradního sboru ředitele

Jednání poradního sboru ředitele

PRAHA 17. prosince (VS ČR) - Poradní sbor ředitele, který slouží k uplatňování poznatků, forem a metod zacházení s odsouzenými a obviněnými jednal ve vazební věznici.

17.12.2015 9:26

více
Den českého vězeňství ve věznici

Den českého vězeňství ve věznici

PRAHA 16. prosince (VS ČR) - Vazební věznice oslavila Den českého vězeňství, kterým si připomínáme celoroční těžkou práci příslušníků a zaměstnanců Vězeňské služby ČR.

16.12.2015 9:55

více
Hodiny na věži se opět rozběhly

Hodiny na věži se opět rozběhly

PRAHA 4. prosince (VS ČR) - Na věži pankrácké vazební věznice se opět rozběhly hodiny, které prošly kompletní renovací mechanického stroje a ciferníku.

4.12.2015 10:40

více