Turnaj v RAPID - šachu ke Dni českého vězeňství

Turnaj v RAPID - šachu ke Dni českého vězeňství

19.12.2016 11:33

OSTROV 16. prosince 2016 (VS ČR) Dne 16. 12. 2016 se ve věznici uskutečnil ke Dni českého vězeňství 2. ročník turnaje v RAPID – šachu. Zúčastnilo se jej šest stávajících zaměstnanců věznice, jeden bývalý zaměstnanec a jeden hostující účastník, který do turnaje věnoval hodnotné ceny. Menší účast byla pravděpodobně způsobena tím, že souběžně probíhal turnaj ve florbalu. Hrálo se systémem každý s každým, tempo hry 2 x 15 minut. Někteří hráči měli problémy s časovým limitem 15 minut na partii a prohrávali mnohdy v lepším postavení překročením časového limitu.  

Od počátku se v čele turnaje usadila čtveřice hráčů, kteří hrají šachy závodně. Postupně se špička zúžila na dvojici Hejda a Dujsík. Ve vzájemné partii pak vyhrál Hejda, který prohrál až partii v posledním kole. O vítězi pak muselo rozhodnout až pomocné hodnocení (SB), které měl lepší Hejda a stal se celkovým vítězem se ziskem 6 bodu ze 7 partií. Na 2. místě skončil Dujsík, který získal rovněž 6 bodů ze 7, ale měl horší pomocné hodnocení. Prohrál pouze s vítězem turnaje. Na 3. místě skončil hostující  Michal Vykypěl, který získal 5 bodů. Na 4. místě skončil Jahodka, který měl rovněž 5 bodů, ale horší pomocné hodnocení. Na pátém místě se se třemi body umístil Grieč. Pořadí na 6. - 8. místě obsadili shodně hráči Matoušek, Smitka a Ženíšek, protože získali shodně po 1 bodu a měli stejné i pomocné hodnocení.
Turnaj splnil svůj účel. Všichni hráči se bavili a snažili se podat co nejlepší výkon. Někdy se nedaří, vloudí se chybička, či soupeř je silnější, případně chybí kapička štěstí.