Již šesté vítězství v mezinárodní soutěži

Již šesté vítězství v mezinárodní soutěži

25.4.2017 9:19

OSTROV 25. dubna 2017 (VS ČR) - Jarní kolo mezinárodního „Střeleckého závodu družstev“, pořádané Sportovně střeleckým klubem Policie Sokolov ve spolupráci s Městem Sokolov na střelnici SKP UNITOP Sokolov v Lomnici dne 1. 4. 2017, dokonale poměřilo formu střelců po zimní přestávce. Závodu ve střelbě z velkorážné pistole na mezinárodní pistolový terč na 25 m a střelbě z dlouhých samonabíjecích zbraní (samopal vz. 58 a obdobné poloautomatické pušky) na 100 m vstoje se zúčastnilo téměř 60 střelců rozdělených do 19 týmů, z toho 7 týmů byla střelecká a policejní družstva z Německa. Věznice Ostrov byla v soutěži zastoupena dvěma družstvy. 

V pro nás nejzajímavější kategorii „Ozbrojené složky“ skončil na třetím místě tým „Věznice Ostrov B“ (Marek Frisch, Aleš Kratochvíl a Milan Maršálek). Vítězem této kategorie se stal tým „Věznice Ostrov A“ ve složení Marek Oravský, Pavel Sandtner a Petr Šopejstal, pro které je to již šesté vítězství v řadě. Zároveň se tým s nástřelem 543 bodů stal i celkovým vítězem jarního kola bez rozdílu kategorií v konkurenci ostatních 18 týmů.
V individuálním vyhodnocení podtrhli výborný výsledek týmu umístěním „na bedně“ Petr Šopejstal (2. místo) a Pavel Sandtner (3. místo) v kategorii jednotlivců „Ozbrojené složky“.