Novinky

Beseda s odsouzenými

Beseda s odsouzenými

ORÁČOV 29. května (VS ČR) - ve věznici se uskutečnila historicky první beseda realizována Občanským sdružením Za branou, z.s., s 10-ti vybranými odsouzenými, na téma rodina a právní aspekty při péči o děti odsouzených rodičů (v minulosti opakovaně realizována výhradně v ženských věznicích).  Součástí besedy bylo i rodinné poradenství a diskuse o rodičovských právech vězněných otců.

19.6.2017 9:40

více
Běželi jsme za žlutou stužku

Běželi jsme za žlutou stužku

PRAHA 14. června (VS ČR) - nestává se každý den, aby zaměstnanci věznice a odsouzení běželi v jedné štafetě, přesto přesně toto jste mohli vidět ve středu v Praze v rámci Pražské štafety 4x5. Zaměstnanci z většiny věznic v republice podpořili projekt, který nese název Yellow Ribbon Run, v překladu běh se žlutou stužkou. Tento jedinečný projekt podpořil svou účastí ministr spravedlnosti Robert Pelikán, náměstek generálního ředitele Vězeňské služby ČR Simon Michailidis a rovněž čtyři zaměstnanci věznice Oráčov.

16.6.2017 6:49

více
Odsouzení vyrábí hračky pro děti

Odsouzení vyrábí hračky pro děti

PETROHRAD 29. května (VS ČR) - vězni z Oráčova dělají radost dětem svými výrobky ze dřeva.

29.5.2017 8:48

více
Taktické cvičení složek IZS

Taktické cvičení složek IZS

ORÁČOV 25. května (VS ČR) - V 9:00 hodin bylo zahájeno taktické cvičení složek IZS ve Věznici Oráčov, jehož námětem byl nález podezřelé zásilky s neznámým práškem. V rámci námětu cvičení byly procvičeny vnitřní postupy Vězeňské služby ČR pro tento typ zásahu v areálu věznice a po dojezdu jednotek požární ochrany na místo zásahu byl zahájen zásah složek IZS dle typové činnosti složek IZS č. STČ 05/IZS  Nález předmětu s podezřením na přítomnost B-agens nebo toxinů

29.5.2017 7:16

více
Seminář k zaměstnávání odsouzených

Seminář k zaměstnávání odsouzených

ORÁČOV 24. května (VS ČR) - ve Věznici Oráčov se uskutečnil Seminář k zaměstnávání odsouzených osob a jejich vstupu na trh, který byl pořádán Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest ve spolupráci s Generálním ředitelstvím VS ČR a Věznicí Oráčov.

29.5.2017 12:43

více
Informace k dobíjení telefonního kreditu

Informace k dobíjení telefonního kreditu

ORÁČOV 18. května (VS ČR) - Informace k dobíjení telefonního kreditu vězněných osob ze strany příbuzných a známých.

18.5.2017 14:35

více
Výpomoc odsouzených

Výpomoc odsouzených

KRAKOVEC 3. - 5. dubna (VS ČR) - stejně jako minulý rok, tak i letos se odsouzení z věznice Oráčov zapojili do pomocných prací na hradě Krakovec. Kastelán hradu Mgr. Jiří Sobek zaslal řediteli věznice děkovný dopis. O tento bychom se s Vámi rádi podělili.

15.5.2017 11:43

více
Rakovnický den se záchranáři

Rakovnický den se záchranáři

RAKOVNÍK 26. dubna (VS ČR) - věznice Oráčov byla rovněž součástí akce, která nesla název "Rakovnický den se záchranáři".

26.4.2017 12:53

více
Člověče, nezlob se

Člověče, nezlob se

LUBENEC 26. dubna (VS ČR) - vedoucí výkonu trestu mjr. Bc. Tomáš Pták DiS. předal za věznici Oráčov tělovýchovné jednotě Spartak Lubenec, z. s. dřevěné figurky a kostky, které budou součástí venkovního Člověče, nezlob se.

26.4.2017 12:39

více
Oprava tělocvičny

Oprava tělocvičny

ORÁČOV 4. dubna (VS ČR) - ve věznici byla dokončena rekonstrukce tělocvičny pro odsouzené. Byly vyměněny okna, opraveno topení a podlaha prošla kompletní rekonstrukcí.

4.4.2017 13:56

více