Speciální prohlídky

Speciální prohlídky

25.11.2016 10:10

Opava, 25. listopadu (VS ČR) - 5. ročník Speciálních prohlídek Věznice a ÚVZD Opava s vloženým závodem jednotlivců se uskutečnil ve dnech 25.10. - 26.10.2016

Akce organizovaná Věznicí a ústavem pro výkon zabezpečovací detence v Opavě ve spolupráci s VV Ostrava a Kynologickým cvičištěm Opava - Kylešovice byla rozložená do dvou dnů a skládala se ze dvou disciplín – pachové práce a poslušnost.
Akce se zúčastnili psovodi z věznic Opava, Olomouc, Heřmanice, Znojmo, Břeclav, Rapotice, Oráčov, Vinařice, Jiřice, Ostrava a Mírov.

V případě pachových prací šlo o vyhledávání omamně psychotropních látek v uzavřených bedýnkách, nákladních vozidlech, papírových krabicích, obálkách, knihách a na celách odsouzených, kdy tyto prohlídky byly prováděny za běžného provozu věznice. Účelem závodu bylo provádět pachové práce tak, aby byly co nejblíže k praktickému výkonu služby. Jednotlivé disciplíny byly rozloženy na několika místech: v areálu věznice, v prostorách Armády ČR, hasičského záchranného sboru MSK a na Kynologickém cvičišti v Opavě.


Umístění v kategorii „Pachové práce“:
1. V Jiřice 506 bodů
2. V Opava 474 bodů
3. V Opava 421 bodů

Umístění v kategorii „Poslušnost“:
1. V Vinařice 97 bodů
2. V Heřmanice 96 bodů
3. V Znojmo 95 bodů

Celkové pořadí:
1. V Jiřice 598 bodů
2. V Opava 560 bodů
3. V Opava 513 bodů

Věříme, že závod o putovní pohár ředitele Věznice a ÚVZD Opava bude mít nadále pokračování. Účastníci si mohli vzájemně vyměnit zkušenosti a poznatky týkající se výcviku služebních psů SPD v rámci VS ČR, ale také s PČR se zaměřením na praktický výkon služby.

nprap. Radovan Strojil, inspektor strážní služby pro psovody
bas