Duchovní péče

Duchovní obnova pro odsouzené

Duchovní obnova pro odsouzené

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 21. října (VS ČR) - Ve věznici se po dva dny konala akce Duchovní obnova s hlavním tématem Ježíš Kristus střed a cíl Bible – základ života pro každého člověka. Věznice nemá klasickou kapli, program proto opět probíhal v pastorační místnosti na oddílu, kde jsou mj. ubytování odsouzení věřící a odsouzení se zájmem o duchovní hodnoty.

21.10.2016 20:35

více
Návštěva hlavního kaplana

Návštěva hlavního kaplana

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 21. července (VS ČR) – Hlavní kaplan VS ČR Ing. Bc. Pavel Kočnar zavítal včera do Věznice Kynšperk nad Ohří, setkal se s vězeňským kaplanem i odsouzenými. Ve věznici ho přivítal první zástupce ředitele věznice plk. Ing. Josef Pljučarski.

21.7.2016 14:26

více
Koncert Petry Halfmann

Koncert Petry Halfmann

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 13. června (VS ČR) – Po dvou letech zavítala do věznice v neděli dopoledne německá zpěvačka Petra Halfmann se svým doprovodem, aby zde koncertovala pro téměř osmdesát odsouzených. Nabídka koncertu přišla z partnerské věznice v Hofu v Bavorsku, kde Petra před víkendem také vystupovala.

13.6.2016 15:10

více
Akce v rámci programu zacházení

Akce v rámci programu zacházení

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 13. května (VS ČR) - Skupina devíti odsouzených mužů z kynšperské věznice se v doprovodu vychovatelky Bc. Lenky Kastlové a kaplana Mgr. Jaroslava Šaška v rámci programu zacházení vypravila do bývalé obce Dvorečky (dříve Krainhof), aby zde za pomoci doneseného nářadí osvobodila od náletů a nánosů listí pamětní křížek, který zde v roce 1994 byl usazen za přítomnosti vyhnaných rodáků. Křížek stojí v bývalém centru obce, která měla před 2. světovou válkou kolem dvou set obyvatel. Dnes jsou zde pouze dva obydlené domy.

13.5.2016 15:23

více
Postní návštěva kostela

Postní návštěva kostela

KYNŠPERK NAD OHŔÍ 18. března (VS ČR) – Vybraná skupina vězňů z oddílu pro odsouzené věřící a se zájmem o duchovní hodnoty navštívila v souvislosti s programem zacházení včera kostel Nanebevzetí Panny Marie v Kynšperku n. O.

18.3.2014 21:12

více
Pravoslavná bohoslužba

Pravoslavná bohoslužba

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 9. ledna (VS ČR) - Včera dopoledne se ve věznici při pravoslavné bohoslužbě, již sloužil otec Mgr. et Mgr. Metoděj Vít Kout z Františkových Lázní se zpěvákem Christianem Elsnerem z německého Plavna, sešlo 29 odsouzených mužů původem zejména z Ukrajiny, Rumunska a Bulharska.

9.1.2016 8:03

více
Předvánoční bohoslužba

Předvánoční bohoslužba

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 20. prosince (VS ČR) - Se členy společenství Koinonia z Plzně - Litic se po čase opět setkali odsouzení z kynšperské věznice. Stopadesát vězňů se sešlo v sobotu ve vězeňské jídelně k společnému bohoslužebnému vánočnímu předjímání, k mši svaté.

21.12.2014 21:31

více
Koncert britské skupiny Vinesong

Koncert britské skupiny Vinesong

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 13. listopadu (VS ČR) – Mezinárodní vokální skupina Vinesong již potřetí navštívila Českou republiku a v rámci současného turné „Láska dokáže změnit svět“ (Love Tour 2014) zavítala dnes mezi zdejší odsouzené.

13.11.2014 22:34

více
Koncert Petry Halfmann

Koncert Petry Halfmann

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 9. listopadu (VS ČR) – Nedělní dopoledne ve věznici ozvláštnila se svými kolegy německá zpěvačka Petra Halfmann, která zde koncertovala pro více než stovku odsouzených.

9.11.2014 22:52

více
Křesťanská policení asociace u nás

Křesťanská policení asociace u nás

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 26. října (VS ČR) – Zástupci Křesťanské policejní asociace (KPA) přijali pozvání ředitele kynšperské věznice plukovníka Vlastimila Kříže k návštěvě věznice, kde společně diskutovali aktuální otázky spolku, poznatky z mezinárodní konference v Madridu a další společná témata.

26.10.2014 17:20

více