Odsouzení pomáhali v ZOO parku

Odsouzení pomáhali v ZOO parku

17.5.2017 16:17

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 17. května (VS ČR) – Věznice vyhověla žádosti Základní organizace českého svazu chovatelů Kynšperk nad Ohří o zajištění výpomoci při realizaci akce rozšiřování ZOO koutku pro děti v areálu místního pivovaru.

Na těchto pracích se podíleli odsouzení z výstupního oddělení, kteří pod dohledem svého vychovatele pana Jindřicha Kováče pomohli se stavbou oplocení areálu zoologického koutku. Na místě je očekával předseda organizace Ing. Milan Neubauer a po upřesnění organizace se mohli odsouzení pustit do práce. První den bylo nutné vykopat základy a zabetonovat železné sloupky. Následující den pak vězni všechny sloupky pomocí ocelového kartáče očistili a nově natřeli základovou barvou a nadbytečnou zeminu odvezli mimo areál. Počasí odsouzeným příliš nepřálo, vše ale zvládli na výbornou.

 

Akce se uskutečnila v rámci extramurálních aktivit programu zacházení. Extramurální aktivity („za zdmi věznice“) probíhají za dohledu zaměstnanců a pro odsouzené představují dílčí přípravu na život po propuštění. Jsou také určitým druhem odměny a proto významným motivačním prvkem. Pro zařazení musí odsouzený splňovat určená kritéria. Tyto aktivity mají pracovní, vzdělávací, kulturní a sportovní charakter.

 

Výstupní oddělení bylo zřízeno v roce 2002 s kapacitou 6 míst. O osm let později vzrostla kapacita na jedenáct a na konci roku 2015 na patnáct míst. Oddíl obývají vězni, kteří se před skončením výkonu trestu připravují intenzivněji pro život na svobodě.

Ve věznici je aktuálně umístěno celkem 1012 odsouzených.