Zaměstnávání odsouzených

Zaměstnávání vězňů

Zaměstnávání vězňů

Kuřim 9. listopadu (VS ČR) V rámci nové koncepce vězeňství, pro vedení věznice i pro samotné vězně, patří zaměstnávání odsouzených mezi hlavní priority. Zaměstnanost v kuřimské věznici se dlouhodobě pohybuje kolem 60%. Kde, jak a za jakých finančních podmínek lze vězně zaměstnat?

9.11.2016 11:20

více
Poděkování za splupráci

Poděkování za splupráci

Kuřim 12. ledna 2012 (VS ČR) - Především pracovníkům samostatného referátu zaměstnávání a vězňům, pracovně zařazeným v pracovišti IFE Automatic Door Systems, bylo směřováno poděkování od vedení této společnosti na začátku nového roku. Prostřednictvím krátké prezentace si všichni mohli prohlédnout, kde všude v železniční dopravě jsou využívány komponenty, které se montují v areálu věznice Kuřim. Na tomto pracovišti je dlouhodobě zařazeno osm odsouzených, kteří zpravidla kompletují schody a podsestavy k dveřním systémům pro osobní vlaky. O tom, že je spolupráce úspěšná svědčí i fakt, že trvá již třetím rokem.

MiN
 Odsouzení upravují okolí věznice

Odsouzení upravují okolí věznice

Kuřim 12. září 2011 (VS ČR) - V rámci pracovní terapie skupina odsouzených revitalizuje pozemky, které využívala v minulosti sousední betonářská firma k uskladnění výrobního odpadu. Jedná se o fyzicky velice namáhavou práci, kdy odměnou odsouzeným je předpoklad pracovního zařazení za mzdu na nestřeženém pracovišti.

MiN


Další ručně šitá postava našla uplatnění tentokrát v knihovně

Další ručně šitá postava našla uplatnění tentokrát v knihovně

Kuřim 12. května 2011 (VS ČR) - Po ručně šitém vězni v životní velikosti, který putoval na výstavu studentů Akademie výtvarných umění do Prahy, byla v kroužku paní Veselské ušita další, tentokrát civilní  postava babičky. "Anežka Hadrná", jak ji pojmenovali malí čtenáři, byla šita přímo na zakázku plzeňské knihovny a o své dojmy se s námi čtenáři podělili v děkovném dopise (jeho text naleznete zde).   

MiNVěznice Kuřim získala certifikát UNICEF

Věznice Kuřim získala certifikát UNICEF

Kuřim 31. března 2011 (VS CŘ) - Certifikát je udělován jako výraz uznání UNICEF - Dětského fondu OSN v České republice za významnou pomoc ve prospěch dětí.

31.3.2011 11:05

více
Netradiční Ježíšek

Netradiční Ježíšek

Kuřim 27.prosince 2010 (VS ČR) - Děti, které musely přes vánoční svátky zůstat v Dětské nemocnici Brno, mohly pod stromečkem nalézt netradiční dárek v podobě ručně vyrobených hraček.

27.12.2010 9:30

více
Ručně šitý vězeň putuje na výstavu

Ručně šitý vězeň putuje na výstavu

Kuřim 9. listopadu (VS ČR) - V prosinci letošního roku se uskuteční výstava výrobků studentů Akademie výtvarných umění Praha, ke které se připojí také odsouzení z Věznice Kuřim se svým příspěvkem. Za účelem prezentace tvorby odsouzených ve Věznici Kuřim odsouzení v rámci kroužku šití vytvořili textilní sochu v podobě vězně.

9.11.2010 9:53

více
Práce vězňů v rukodělném kroužku

Práce vězňů v rukodělném kroužku

Kuřim 9. srpna (VS ČR) - Rukodělný kroužek je odsouzenými navštěvován v rámci pracovní terapie. Je veden pod odborným dohledem pedagoga volného času, který zajišťuje potřebné vybavení (materiál, nářadí a nástroje) pro činnost tohoto kroužku. Důležitý je výběr odsouzených, kteří umí s dřevem pracovat a jsou schopni vytvořit smysluplné výrobky.

9.8.2010 9:03

více
Další hračky pro děti v nemocnici

Další hračky pro děti v nemocnici

Kuřim 27. května (VS ČR) - Ve čtvrtek 27. května v dopoledních hodinách byly k nastávajícímu Dni dětí předány textilní hračky v Mateřské škole při Fakultní nemocnici Brno. Úspěch sklidili hlavně medvědi, symbol mateřské školy. Předán byl i polštářek, ušitý podle obrázku malého pacienta. Inspiraci si odsouzení vzali z vernisáže obrázků dětí, konané v březnu letošního roku, kterou navštívili.

MiN 

20.5.2010 10:56

více
Chov čmeláků v úlcích na venkovních stanovištích

Chov čmeláků v úlcích na venkovních stanovištích

Kuřim / 21. dubna (VS ČR) - Do programů zacházení je v rámci zájmové a vzdělávací činnosti odsouzených zařazeno mnoho již tradičních odvětví lidské činnosti. V rámci omezených možností vězeňského prostředí se jedná o získávání teoretického znalostí v oborech, jako je například kynologie nebo myslivost. Ve druhém a lepším případě jde i o praktickou činnost – chov akvarijních rybiček, práce na zahradě, ve skleníku či terapeutická pracovní činnost v dílnách. V případě chovu čmeláků v úlcích jde v podmínkách naší věznice o věc zcela novou, jedná se o činnost především ochranářskou a poznávací, nekomerční, ne příliš vzdálenou např. chovu akvarijních rybiček či terarijních zvířat, nebo pěstování kytek.

21.4.2010 8:22

více