Novinky

Informace o dobíjení kreditu

OSTRAVA, 20. března (VS ČR) - Informace k dobíjení telefonního kreditu vězněných osob ze strany příbuzných a známých naleznete v záložce:

Informační servis - Nejčastější dotazy -
Telefonování

Dřevěný vláček pro děti

Dřevěný vláček pro děti

OSTRAVA 3. Března (VS ČR) Odsouzení ve Věznici Heřmanice vyrobili barevný dřevěný vláček a učni 3. Ročníků Školského vzdělávacího střediska, učebního oboru elektrotechnické a strojně montážní práce opatřili tento vláček elektronikou, která simuluje houkání a svícení vlaku. Tento vláček byl věnován dětem ze Základní školy Orlová – Lutyně, okres Karviná.

3.3.2017 7:42

více
Přeplněnost věznic

Přeplněnost věznic

OSTRAVA 15. února (VS ČR) – Moravskoslezský deník dnes zveřejnil rozhovor s ředitelem Věznice Heřmanice o přeplněnosti věznic.
 

15.2.2017 9:07

více
Den českého vězeňství

Den českého vězeňství

OSTRAVA 14. prosince (VS CR) Věznice Heřmanice oslavila Den českého vězeňství.

2.1.2017 0:00

více
Beseda s Arturem Sniegoňem

Beseda s Arturem Sniegoňem

OSTRAVA  22. listopadu (VS ČR) dnes proběhla ve věznici beseda s Arturem Sniegoňem, dobrovolníkem, který se významně podílí v rámci organizace Save-elephants na ochraně slonů v Africe. Ve svém úvodu poděkoval odsouzeným, kteří jsou již třetím rokem zapojeni do projektu „Kola pro Afriku“, jehož prostřednictvím, po opravě jízdních kol ve Věznici Heřmanice, jsou do Afriky dodávána kola nejen pro děti, které je využívají k dopravě do škol, ale i ochráncům národních parků. Ti díky nim účinněji bojují s pytláky. Dále představil samotný projekt „Save elephants“ a odpovídal odsouzeným na řadu jejich zvídavých dotazů.

22.11.2016 12:52

více
Vzpomínka

Vzpomínka

OSTRAVA 5. října (VS ČR) Nedožité osmdesáte narozeniny Václava Havla si připomněli jeho podporovatelé a přátelé také v Ostravě, konkrétně u Věznice Heřmanice.


Více informací ZDE 

5.10.2016 7:38

více
Vězeňské hračky pomáhají

Vězeňské hračky pomáhají

OSTRAVA 23. září (VS ČR) Odsouzení ve Věznici Heřmanice vyrábí hračky, které pomáhají týmu krizových interventů moravskoslezské policie. Tato spolupráce trvá již tři roky. V tomto měsíci byly policii předány látkové postavičky zvířátek a dřevěná autíčka, které budou nápomocny členům týmu moravskoslezské policie poskytujících psychologickou pomoc v místech závažných událostí.

23.9.2016 13:24

více
Kola pro Afriku

Kola pro Afriku

OSTRAVA 5. srpna (VS ČR) Projekt Kola pro Afriku ve Věznici Heřmanice úspěšně pokračuje i v roce 2016.

9.8.2016 9:38

více
Předávání výúčních listů

Předávání výúčních listů

OSTRAVA 15. června (VS ČR) - Dne 14. června 2016 se již podruhé konaly ve Školském vzdělávacím středisku Věznici Heřmanice závěrečné zkoušky oboru ELEKTROTECHNICKÉ A STROJNĚ MONTÁŽNÍ PRÁCE.

15.6.2016 6:38

více
Na skok na Slovensku

Na skok na Slovensku

OSTRAVA 9. května (VS ČR) - Zaměstnanci věznice navštívili Ústav pro výkon trestu mladistvých v Sučanech na Slovensku.

11.5.2016 8:39

více