Odsouzené ženy pomáhají nadaci

Odsouzené ženy pomáhají nadaci

1.3.2017 13:48

TEPLICE 7. února (VS ČR) - Mávající kuře v záchranném kruhu, tedy symbol nadace Pomozte dětem, zná již zřejmě téměř každý, málokdo však tuší, že s přípravou symbolických odměn za finanční příspěvky, pomáhají i osoby ve výkonu trestu odnětí svobody.

Stejně jako loňského roku se i letos odsouzené ženy, které s ohledem na své zdravotní postižení nebo důchodový věk nemohou být zaměstnány, zapojily formou dobrovolnické činnosti do přípravy Peříčkového týdne. Odsouzené připravují peříčkové brože, které budou od pondělí 27.3.2017 do soboty 1.4.2017 rozdávat dobrovolníci v ulicích měst v celé republice, rozdávat jako symbolické poděkování všem, kdo přispějí do zapečetěné kasičky. V teplické věznici bude takto připraveno okolo dvou tisíc těchto broží. Je třeba zdůraznit, že přesto, že tato činnost je pro odsouzené nepovinná a nehonorovaná, odsouzené ženy se jí zúčastňují s nadšením snad už jen proto, že výtěžek sbírky je věnován ohroženým a znevýhodněným dětem.
 
Pokud máte zájem se zúčastnit peříčkového týdne, nebo jinak podpořit charitativní činnost nadace Pomozte dětem jiným způsobem, můžete využít následující odkaz
                                                                                                                                                                                                                  (kim)
Příprava peříčkových broží

Peříčková brož pro nadaci Pomozte dětem.
IMG_7439.JPG 
Odsouzená předvádí, jak balí brože s vizitkou do průhledného sáčku.
IMG_7438-X.JPG 
Pohled do krabice s tisícovkou připravených broží.
IMG_7441.JPG