Aktuality

Odsouzené ženy pomáhají nadaci

Odsouzené ženy pomáhají nadaci

TEPLICE 7. února (VS ČR) - Mávající kuře v záchranném kruhu, tedy symbol nadace Pomozte dětem, zná již zřejmě téměř každý, málokdo však tuší, že s přípravou symbolických odměn za finanční příspěvky, pomáhají i osoby ve výkonu trestu odnětí svobody.

1.3.2017 13:48

více
Noc kostelů v Teplicích

Noc kostelů v Teplicích

TEPLICE 17. června (VS ČR) - účast na Noci kostelů se pro teplickou věznici stala velice milou tradicí a vždy se snaží překvapit návštěvníky něčím novým. Pro letošní Noc kostelů, která se konala v pátek 10.6.2016 byl připraven exponát vskutku unikátní.

17.6.2016 10:20

více
V rukou odsouzených vznikla originální plastika

V rukou odsouzených vznikla originální plastika

TEPLICE 3. června (VS ČR) - O tom, že v teplické věznici vznikají, v rámci naplňování hlavních úkolů Vězeňské služby ČR, reprodukce obrazů slavných mistrů, už jste si mohli na našich stránkách přečíst. Tentokrát si však odsouzení vzali větší sousto a vytvořili originální hravou plastiku, inspirovanou dílem excentrického umělce Friedensreicha Hundertwassera.

3.6.2016 12:34

více
Malování pomáhá s resocializací i estetizací

Malování pomáhá s resocializací i estetizací

TEPLICE 1. dubna (VS ČR) - Úspěšný projekt vězeňské kaple, vzbudil ve vazební věznici zájem vězněných osob o umělecké aktivity. Není se čemu divit, kaple se těší stálému obdivu a odsouzení, kteří se na její výstavbě a výzdobě podíleli, jsou na ní právem hrdí a jsou dobrým vzorem pro ostatní vězně. Tento zájem dal v posledních měsících vzniknout několika velmi zdařilým reprodukcím známých mistrů, jakými jsou například Friedensreich Hundertwasser, Gustav Klimt nebo Vincent Van Gogh, které nyní zdobí prostory vazební věznice.

1.4.2016 8:31

více
Ohlédnutí za výstavou ve Velehradu

Ohlédnutí za výstavou ve Velehradu

TEPLICE 26. července (VS ČR) - O průběhu výstavy vězeňských kaplí na Velehradě jsme vás již informovali zde . Jako malé ohlédnutí za výstavou si můžete na níže uvedených odkazech přehrád dva videozáznamy zpěvu chorálů, přímo z repliky vězeňské kaple. Nádherné vokály které uslyšíte, patří čtveřici hudebníků, návštěvníků Velehradu, kteří svým vystoupením umocnili atmosféru expozice takovým způsobem, že se přihížejícím tajil dech. Děkujeme!

26.7.2015 10:25

více
Vězeňská kaple putovala na Moravu

Vězeňská kaple putovala na Moravu

TEPLICE 10. července (VS ČR) - Na třicet tisíc poutníků z celé republiky i zahraničí, kteří se letos sešli o prvním červencovém víkenu na patnáctém ročníku Dnů lidí dobré vůle ve Velehradě, mělo jedinečnou možnost navštívit repliku vězeňské Kaple Jana Křtitele v „životní velikosti“, tedy v měřítku 1:1.

19.7.2015 16:19

více
Vězeňská kaple se opět představila veřejnosti

Vězeňská kaple se opět představila veřejnosti

TEPLICE 22. června (VS ČR) - Na konci května letošního roku proběhl v České republice již sedmý ročník akce nazvané Noc kostelů. V rámci této akce jsou otevírány dveře a brány kostelů, klášterů, modliteben, kaplí, far a jiných církevních objektů široké veřejnosti. Do akce se zapojila i vězeňská kaple VV Teplice.

22.6.2015 9:44

více
V srdci anděl pláče

V srdci anděl pláče

TEPLICE 20. dubna (VS ČR) - Dramatický příběh příběh odsouzené ženy, slavil úspěch v soutěži amatérských filmařů "Střekovská kamera". Porota snímek, dlouhodobě úspěšné autorské dvojice Alena Krejčová a Edvin Svoboda, ocenila bronzovou medailí.

20.4.2015 9:54

více
Vězni se podílejí na estetizaci věznice

Vězni se podílejí na estetizaci věznice

TEPLICE 11. února (VS ČR) - Dosud holé zdi chodeb vazební věznice, ozdobily reprodukce obrazů známých autorů. Manuální zručnost a výtvarné nadání, které obvinění a odsouzení v minulosti nejednou projevili, dalo vzniknout zajímavému projektu.

11.2.2015 13:52

více
Změny v organizační struktuře vazební věznice

Změny v organizační struktuře vazební věznice

TEPLICE 29. září (VS ČR) - Ve vazební věznici dochází v průběhu měsíců září a říjen ke dvěma zásadním změnám v organizační struktuře.

29.9.2014 14:19

více