Zvětšit (Ctrl + "+")

Zmenšit (Ctrl + "-")

banner
29.6.2016

Cena ministra spravedlnosti

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán 28. června předal v úterý v podvečer ocenění více než dvacítce pracovníků Probační a mediační služby ČR a a Vězeňské služby ČR. Slavnostního večera v pražské Brožíkově síni se účastnila více než stovka hostů.

„Jsem velmi rád, že dnes večer mohu ocenit ty, o kterých v médiích příliš neslýcháme. Vytvoření nové koncepce vězeňství, úspěšné zaměstnávání odsouzených osob v průběhu i po výkonu trestu nebo práce s mládeží jsou přitom výsledky jejich každodenní trpělivé práce. Velmi rád jsem osobně poblahopřál a poděkoval právě těm, kteří za těmito úspěchy stojí,“ uvedl ministr Robert Pelikán, který ceny předával společně s náměstkem sekce trestní politiky Vladimírem Zimmelem.

Ceny udělované v níže uvedených šesti kategoriích letos převzali:

Odborný pracovník PMS roku / Příslušník VS roku:
Odborný pracovník roku Probační a mediační služby:
Marcela Bartáková (první místo) Jana Růžičková (čestné uznání) Jakub Kovář (čestné uznání)

Příslušník Vězeňské služby roku:
Jiří Střelka (první místo)

Pracovník roku PMS / Občanský zaměstnanec VS
Pracovník Probační a mediační služby:
Michal Karban (první místo),
Eva Janderová (čestné uznání),
Robert Oláh (čestné uznání)

Občanský zaměstnanec Vězeňské služby
Roman Mézl (první místo),
Jiří Dolejší (čestné uznání),
Václav Weinfurter (čestné uznání)

Manažer roku Manažer roku
Probační a mediační služby
Kamila Špejrová (první místo),
Eva Filipová (čestné uznání),
Jan Adamus (čestné uznání)

Manažer roku Vězeňské služby
Petr Vlk (první místo),
Simon Michailidis (čestné uznání)

Čin roku
Stanislav Beznoska (první místo),
Michal Šokala a Zdeněk Třetina (čestné uznání)
Miroslav Laštůvka (čestné uznání)

Tým roku
Tým roku Probační a mediační služby
Tým střediska Plzeň vedený Ladislavou Vovsovou (první místo),
Tým střediska Ostrava vedený Kateřinou Kuchtovou (čestné uznání)

Tým roku Vězeňské služby
Tým realizující nové resocializační postupy vedený Václavem Jiřičkou (první místo),
Tým realizující projekt Křehká šance vedený Lukášem Kozaczkou (čestné uznání),

Zvláštní cena ministra spravedlnosti
Mimořádné zásluhy
Michal Řeháček,
Zdeňka Bauerová,
Bohumil Khol,

Uvedení do Síně slávy
Jaroslav Gruber