Informační servis

Účast na mezinárodní konferenci v Lotyšsku

Účast na mezinárodní konferenci v Lotyšsku

23.9.2016 15:02

STRÁŽ POD RALSKEM 23. září 2016 (AVS ČR) - Ve dnech 8. a 9. září 2016 se v Rize konala závěrečná konference, jíž se zúčastnil také tým z České republiky.

Vězeňská služba ČR byla v letech 2014 – 2016 partnerem v mezinárodním projektu lotyšské Vězeňské služby. Projekt podpořila Evropská komise z programu „Criminal Justice“ a hlavním cílem bylo vytvořit systém prevence sebevražd v lotyšských věznicích.
Ve dnech 8. a 9. září 2016 se v Rize konala závěrečná konference, jíž se zúčastnil také tým z České republiky. Informace o prevenci sebevražd v českých věznicích v rámci své prezentace podali plk. Mgr. Tomáš Kubín, ředitel Věznice Odolov, plk. Mgr. Jiří Schneider, 1. zástupce ředitele Věznice Ostrov nad Ohří a npor. Mgr. Markéta Doleželová, zástupce vedoucího oddělení výkonu vazby a trestu Vazební věznice Olomouc. O vzdělávání českého vězeňského personálu a o spolupráci VS ČR v rámci lotyšského projektu hovořila kpt. Mgr. Iva Prudlová, metodik pro vzdělávání v oblasti mezinárodní spolupráce Akademie VS ČR.
Účastníci konference si vyslechli příspěvky nejen české delegace, ale také příspěvky dalších partnerů projektu z Rumunska, Slovinska, Litevské republiky a Estonska.
Lotyšští odborníci prezentovali výsledky projektu a představili svůj nový systém prevence sebevražd, ve kterém hlavní roli hraje vzdělávání vězeňského personálu.