Vězeňská duchovní služba

I ve vězení zůstává člověk člověkem

I ve vězení zůstává člověk člověkem

PRAHA 12. září (VS ČR) - V úterý 6.září byli zástupci Vězeňské duchovní služby pozváni pražským arcibiskupem Mons.ThLic.Dominikem Dukou do sídla primase katolické církve naší vlasti. Po deštivém pondělí přivítalo účastníky v Praze krásné počasí. Příjemnou atmosféru čekání ve vzájemném setkávání podbarvovala cimbálová hudba od hlavní brány Pražského hradu. Za kaplanský sbor se zúčastnilo setkání na arcibiskupství 15 kaplanů a 3 kaplanky. Zastoupeno bylo 13 věznic a kaplani reprezentovali všech 8 církví, které se na kaplanské službě v současné době podílejí.

12.9.2011 11:25

více
Kaplani prezentovali VS ČR na Velehradě

Kaplani prezentovali VS ČR na Velehradě

PRAHA 7. července (VS ČR) – Již od roku 2005 se vězeňská duchovní služba pravidelně zúčastňuje výstav na Velehradě pořádaných u příležitosti svátku věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Ve Stojanově gymnáziu tak mají možnost představit svoji práci různé církevní organizace, jejichž cílem je pomáhat potřebným.

7.7.2011 15:02

více
Předseda ruské vězeňské duchovní péče v ČR

Předseda ruské vězeňské duchovní péče v ČR

PRAHA 23. května (VS ČR) - Předseda oddělení Vězeňské duchovní péče krasnojarské diecéze, jerej ruské pravoslavné církve, Alexandr Kosov navštívil minulý týden české duchovní působící ve vězeňské službě. V doprovodu kaplanky Věznice Znojmo Valentiny Matůšové si jerej Kosov prohlédl věznici a seznámil se s podmínkami duchovní péče v českých věznicích.

23.5.2011 11:58

více
Přes náboženské hranice

Přes náboženské hranice

Vězeňské prostředí představuje úrodný terén pro rozhovor mezi různými náboženskými skupinami. Čtěte, co probíhalo a probíhá v příbramské věznici.

26.4.2011 13:22

více
Pocta biskupu Gorazdovi

Pocta biskupu Gorazdovi

Statečnost biskupa pravoslavné církve novomučedníka Gorazda si přítomní připomněli při slavnostním odhalení pamětní desky na stěně pankrácké vazební věznice...

7.9.2010 9:44

více
Mezioborový seminář v Přední Labské

Mezioborový seminář v Přední Labské

V rámci celoročního plánu akcí se konal ve dnech 19. až 20. května 2010 v Zotavovně v Přední Labské mezioborový seminář Vězeňské služby a Vězeňské duchovenské péče. Téma: „Duchovní služba z pohledu dozorce a dozorčí služba z pohledu duchovního“ .

5.5.2010 14:34

více
Hlavní kaplanka VS ČR byla uvedena do služby

Hlavní kaplanka VS ČR byla uvedena do služby

PRAHA  24. března (VS ČR) - Slavnostní bohoslužbou v kostele svatého Vojtěcha v areálu Teologické fakulty UK byla včera uvedna do funkce nová hlavní kaplanka Vězeňské služby ČR Květa Jakubalová z věznice Rýnovice. Současně byl uveden do služby také její zástupce kaplan Martin Škoda z věznice Stráž pod Ralskem.

24.3.2010 13:34

více
Kaplanská porada

Kaplanská porada

Kaplanská porada proběhla v plánovaném termínu v Zotavovně na Květnici 23. až 24. února 2010. Na programu bylo nejen řešení standardních provozních záležitostí, ale i koncepční pohled do budoucna v nových podmínkách Vězeňské duchovní služby (VDS).

8.2.2010 11:48

více
Vězeňská duchovní služba nově

Vězeňská duchovní služba nově

K prvnímu lednu roku 2010 došlo ke změně ve vedoucích funkcích Vězeňské duchovní služby. Hlavního kaplana Mgr. Bohdana Pivoňku vystřídala na této pozici paní Mgr. Květoslava Jakubalová, kaplanka v rýnovické věznici. Zástupcem hlavního kaplana se stal Mgr. Bc. Martin Škoda, jinak kaplan ve Stráži pod Ralskem. Bohdan Pivoňka bude ještě působit na generálním ředitelství na částečný úvazek a v pracovním poměru na dobu určitou jako zástupce hlavního kaplana - koordinátor.

31.1.2010 11:46

více
Valdický příběh

Valdický příběh

V sobotu 23. ledna 2010 se ve Valdicích uskutečnil křest odsouzeného na doživotí. Byli jsme při tom. Další prosím čtěte v článku "Jedno valdické přemýšlení s otazníky"; článek bude rovněž otištěn v Českém vězeňství.

3.2.2010 10:07

více