Legislativa

Dohoda o duchovní službě

Dohoda o duchovní službě

PRAHA 10. ledna (VS ČR) - Vězeňská služba ČR uzavřela v listopadu loňského roku spolu se zástupci církví a náboženských organizací, působích v českých věznicích dohodu vymezující zásady a podrobnosti jejich činnosti při práci s věznenými osobami. Zde je k dispozici text uzavřené dohody. 
red

10.1.2014 13:17

více
Představitelé VDS

Představitelé VDS

Vězeňská duchovní služba
Vězeňská duchovní služba je sborem vězeňských kaplanů, které pověřila jejich církev a s jejichž působením vyslovil výkonný výbor VDP souhlas. Kaplani jsou zaměstnanci Vězeňské služby, jsou členy VDP a patří do deseti různých církví. Působí ve 23 věznicích a vazebních věznicích.

31.1.2010 15:47

více
Dohoda o duchovní službě

Dohoda o duchovní službě

Dohoda o duchovní službě a nařízení generálního ředitele Vězeňské služby č. 15/2011 o organizaci duchovní služby jsou základními dokumenty pro duchovní službu ve vězeňských zařízeních v České republice. Soubor předpisů pro oblast duchovní služby lze stáhnout níže (klikni na "více").

3.3.2010 16:36

více
Statut mezicírkevní spolupráce

Statut mezicírkevní spolupráce

Základní podmínkou pozitivního dopadu duchovní služby v rámci VS ČR je citlivá mezicírkevní spolupráce, která vychází ze vzájemného respektu k obecným i náboženským názorům jednotlivých registrovaných církví a náboženských společností, bez ohledu na věhlas, tradici a velikost jednotlivých složek. Tyto zásady jsou obsaženy v  Kodexu ekumenické spolupráce.

28.8.2013 7:46

více