Pozvánka na slavnostní otevření
Otevření zrekonstruovaného oddělení pro výkon vazby

Pozvánka na slavnostní otevření<br /><span>Otevření zrekonstruovaného oddělení pro výkon vazby </span>

18.10.2013 7:39

PRAHA 18. října (VS ČR) - Ve Vazební věznici Praha – Pankrác proběhne dne 21. října 2013 od 11 hodin slavnostní otevření nově zrekonstruovaného oddělení  pro výkon vazby. Slavnostního otevření se zúčastní ministryně spravedlnosti Marie Benešová, první náměstek ministryně spravedlnosti Daniel Volák, generální ředitel VS ČR Petr Dohnal, ředitel Vazební věznice Praha – Pankrác Pavel Hadrava.

Po slavnostním přestřižení pásky v 11:00 bude následovat prohlídka zrekonstruovaných prostor, včetně možnosti fotografování a pořizování kamerových záznamů. Po této prohlídce budou účastníci slavnostního otevření k dispozici pro dotazy novinářů.

Rekonstrukce oddělení pro výkon vazby je součástí souboru opatření ke zlepšení podmínek pro obviněné ve výkonu vazby. Vazební věznice se při rekonstrukci zaměřily zejména na vytvoření přijatelnějších hygienických podmínek, zlepšení ubytovacího standardu a estetizaci míst, kde obvinění, případně i veřejnost tráví nejvíce času. Vhodným způsobem upravily zejména cely, chodby, kulturní místnosti, vycházkové dvory a návštěvní místnosti.

V rámci reformy podmínek výkonu vazby přijaly vazební věznice i další opatření, např. rozšíření nabídky aktivit, jejich vyšší četnost konání, prodloužení vycházek, prodloužení návštěv či umožnění častějšího telefonického kontaktu s osobami blízkými.

Prosíme zástupce médií, aby se k motorové bráně Vazební věznice Praha – Pankrác dostavili s nejméně půl hodinovým předstihem (10:30), neměli u sebe zbraně a při vstupu do věznice se mohli prokázat identifikačním průkazem (občanský průkaz).

Místo: Vazební věznice Praha-Pankrác
Datum a čas: 21. října 2013, 11:00 hodin
Kontakt: mluvčí věznice Mgr. Jiří Dolejší
tel.: 724 349 053, 261 032 111
e-mail: jdolejsi@vez.pan.justice.cz.