Odměny za pomoc při povodních
Za pomoc při povodních dostanou příslušníci VS ČR mimořádné odměny

Odměny za pomoc při povodních<br /><span>Za pomoc při povodních dostanou příslušníci VS ČR mimořádné odměny</span>

19.7.2013 16:36

PRAHA 19. července (MSp) - Na žádost prvního náměstka ministryně spravedlnosti Daniela Voláka schválil ministr financí mimořádné navýšení příslušné kapitoly rozpočtu ministerstva spravedlnosti tak, aby Vězeňská služba ČR mohla odměnit asi stovku příslušníků či zaměstnanců za jejich aktivní a účinnou pomoc při odstraňování následků povodní. Celkem se podařilo na tyto odměny získat pro vězeňskou službu jeden milion korun.

 „Vězeňská služba, a za to jí patří velký dík, prakticky po celý měsíc červen zasahovala na místech postižených povodněmi či přívalovými dešti, střežila zaplavené objekty či provizorní ubytovny evakuovaných a poskytovala také materiální či expertní pomoc,“ vysvětlil první náměstek Daniel Volák. Například příslušníci Vazební věznice Litoměřice hlídali v době povodní provizorní ubytovnu pro azylanty a objekt vojenské ubytovny a po rozhodnutí vlády plnili toto zadání i s policejní pravomocí. Zaplavené objekty soudů v Ústí nad Labem střežili příslušníci justiční stráže. Kromě toho vyslala Vězeňská služba specialistu z Věznice Vinařice k pomoci při působení u Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje v týmu komunitní intervenční a psychologické pomoci. Do dalších objektů pak Vězeňská služba poslala na pomoc své vybavení jako automobily, vysoušeče a další.
Zvýšení rozpočtu kapitoly Ministerstva spravedlnosti 336 na rok 2013 o částku 1 000 000 Kč schválil dne 9. 7. 2013 ministr financí Miroslav Kalousek. "Odměny budou vyplaceny ve mzdách příslušníků, jakmile ekonomové zúřadují formality," dodal první náměstek.
red