Novinky

Výběrové řízení - náměstek GŘ

Výběrové řízení - náměstek GŘ

PRAHA 25. dubna (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR vyhlašuje výběrové řízení na obsazení volného pracovního místa na generálním ředitelství sboru, a to náměstek generálního ředitele pro ekonomiku, investice a zotavovny. Text vyhlášení výběrového řízení je zde

25.4.2016 14:16

více
Spolupráce s VS Norska

Spolupráce s VS Norska

PRAHA 22. dubna (VS ČR) - Možnosti bilaterální spolupráce a výměny zkušeností v oblasti vzdělávání personálu mezi vězeňskými službami České republiky a Norska byly tématem pracovní návštěvy generální ředitelky vězeňské a probační služby Norska, Marriane Vollanové. Ta se tento týden v doprovodu ředitele odboru mezinárodní spolupráce Kima Ekhaugena a ředitele Věznice Bastøy Toma Eberhardta zajímala i o aplikaci nových odborných postupů při zacházení s vězněnými osobami.

22.4.2016 14:18

více
Návštěva k projektu zacházení s mladými vězni

Návštěva k projektu zacházení s mladými vězni

KUŘIM 21. dubna (VS ČR) Do kuřimské věznice, na jednodenní pracovní návštěvu, zavítali zástupci norské vězeňské služby, Rady Evropy, Ministerstva financí ČR, Ministerstva spravedlnosti ČR a Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR. Oblastí zájmu byl především projekt „Zvýšení efektivity v zacházení s mladými dospělými ve věku 18–26 let ve Věznici Kuřim“, který je financován z Norských fondů 2009 – 2014.

21.4.2016 8:37

více
4. května uctíme oběti nacismu

4. května uctíme oběti nacismu

PRAHA 6. dubna (VS ČR) - U příležitosti výročí Pražského povstání si Vás dovolujeme pozvat dne 4. května 2016 od 13:30 hod. do Vazební věznice Praha-Pankrác k pietnímu aktu uctění památky všech, kteří položili životy v boji proti nacismu. V pankrácké Sekyrárně bylo v letech 1943 - 1945 popraveno gilotinou 1075 osob.

6.4.2016 14:54

více
Vyhlášení výsledků veřejné soutěže

Vyhlášení výsledků veřejné soutěže

PRAHA 19. dubna (VS ČR) - Vězeňská služba ČR vyhlášuje výsledky veřejné soutěže o nejvýhodnější návrh na uzavření Smlouvy o provedení exekucí soudním exekutorem. Text vyhlášení výsledků je zde:

19.4.2016 15:11

více
Nabídka vozidel k odprodeji

Nabídka vozidel k odprodeji

PRAHA 19. dubna (VS ČR) - Vězeňská služba ČR nabízí k odprodeji fyzickým a právnickým osobám nepotřebná vozidla. Seznam vozidel je v příloze: 

19.4.2016 13:48

více
Workshop o zaměstnávání vězňů

Workshop o zaměstnávání vězňů

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 14. dubna (VS ČR) – Dne 13. dubna proběhl ve světelské věznici za účasti ministra spravedlnosti ČR Roberta Pelikána, generálního ředitele Vězeňské služby ČR Petra Dohnala a dvacítky podnikatelů z Klubu Partner Český Goodwill workshop na téma zaměstnávání vězňů. Česká republika se dlouhodobě potýká s vysokou mírou recidivy kolem 70 %, která úzce souvisí se složitým začleňováním propuštěných vězňů do společnosti. Jedním ze základních předpokladů jejich úspěšné integrace zpět do běžného života je práce. Najít ji je však mnohdy velmi složité. Aby propuštěný vězeň mohl na trh práce vstoupit a uspět, je třeba reflektovat volné kapacity trhu práce a zaměřit vzdělávání vězňů dle jeho potřeb, ale především u nich během výkonu trestu vybudovat či upevnit příznivé pracovní návyky. Zaměstnávání vězňů patří mezi jednu z priorit koncepce českého vězeňství do roku 2025.

14.4.2016 13:32

více
Veřejná soutěž - exekuce

Veřejná soutěž - exekuce

PRAHA 7. dubna (VS ČR) - Vězeňská služba České republiky vyhlašuje soutěžní podmínky veřejné soutěže o nejvýhodnější návrh na uzavření Smlouvy o provedení exekucí soudním exekutorem. Text vyhlášení soutěže je zde.

7.4.2016 9:43

více
Model hradu pro prezidenta ČR

Model hradu pro prezidenta ČR

HORNÍ SLAVKOV 8. března (VS ČR) – v pondělí 7. března 2016 přijel na třídenní návštěvu Karlovarského kraje prezident republiky Miloš Zeman. Jeho první kroky vedly na krajský úřad, kde diskutoval s členy zastupitelstva a vedoucími představiteli dalších organizací, včetně ředitele Věznice Horní Slavkov Radka Kutiše. V závěru tohoto setkání byly prezidentu republiky předány dary. Prezident od hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla obdržel koš s regionálními potravinami a model hradu Loket, který vytvořili odsouzení z Věznice Horní Slavkov.

11.3.2016 10:30

více
Jak se pilně trénuje...

Jak se pilně trénuje...

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 26. února (VS ČR) – Tři, dva, jedna, start – to se už více než měsíc ozývá v areálech světelské a kuřimské věznice i před branami věznice ve Vinařicích. Tréninky na Yellow Ribbon Run jsou totiž v plném proudu. V pondělí 29. února se v Praze poprvé setkají členové štafet se žlutou stužkou a bok po boku uběhnou prvních pár společných kilometrů. Chybět mezi nimi nebudou ani odsouzení z věznic ve Světlé nad Sázavou a Kuřimi a bývalí odsouzení.

26.2.2016 13:31

více