Novinky

Workshop o zaměstnávání vězňů

Workshop o zaměstnávání vězňů

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 14. dubna (VS ČR) – Dne 13. dubna proběhl ve světelské věznici za účasti ministra spravedlnosti ČR Roberta Pelikána, generálního ředitele Vězeňské služby ČR Petra Dohnala a dvacítky podnikatelů z Klubu Partner Český Goodwill workshop na téma zaměstnávání vězňů. Česká republika se dlouhodobě potýká s vysokou mírou recidivy kolem 70 %, která úzce souvisí se složitým začleňováním propuštěných vězňů do společnosti. Jedním ze základních předpokladů jejich úspěšné integrace zpět do běžného života je práce. Najít ji je však mnohdy velmi složité. Aby propuštěný vězeň mohl na trh práce vstoupit a uspět, je třeba reflektovat volné kapacity trhu práce a zaměřit vzdělávání vězňů dle jeho potřeb, ale především u nich během výkonu trestu vybudovat či upevnit příznivé pracovní návyky. Zaměstnávání vězňů patří mezi jednu z priorit koncepce českého vězeňství do roku 2025.

14.4.2016 13:32

více
Veřejná soutěž - exekuce

Veřejná soutěž - exekuce

PRAHA 7. dubna (VS ČR) - Vězeňská služba České republiky vyhlašuje soutěžní podmínky veřejné soutěže o nejvýhodnější návrh na uzavření Smlouvy o provedení exekucí soudním exekutorem. Text vyhlášení soutěže je zde.

7.4.2016 9:43

více
Model hradu pro prezidenta ČR

Model hradu pro prezidenta ČR

HORNÍ SLAVKOV 8. března (VS ČR) – v pondělí 7. března 2016 přijel na třídenní návštěvu Karlovarského kraje prezident republiky Miloš Zeman. Jeho první kroky vedly na krajský úřad, kde diskutoval s členy zastupitelstva a vedoucími představiteli dalších organizací, včetně ředitele Věznice Horní Slavkov Radka Kutiše. V závěru tohoto setkání byly prezidentu republiky předány dary. Prezident od hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla obdržel koš s regionálními potravinami a model hradu Loket, který vytvořili odsouzení z Věznice Horní Slavkov.

11.3.2016 10:30

více
Jak se pilně trénuje...

Jak se pilně trénuje...

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 26. února (VS ČR) – Tři, dva, jedna, start – to se už více než měsíc ozývá v areálech světelské a kuřimské věznice i před branami věznice ve Vinařicích. Tréninky na Yellow Ribbon Run jsou totiž v plném proudu. V pondělí 29. února se v Praze poprvé setkají členové štafet se žlutou stužkou a bok po boku uběhnou prvních pár společných kilometrů. Chybět mezi nimi nebudou ani odsouzení z věznic ve Světlé nad Sázavou a Kuřimi a bývalí odsouzení.

26.2.2016 13:31

více
Marian Prokeš se vrací do VS ČR

Marian Prokeš se vrací do VS ČR

PRAHA 18. února (VS ČR) -  Bývalý 1. náměstek generálního ředitele Vězeňské služby ČR Marian Prokeš, který byl 24. září 2014 propuštěn ze služebního poměru v době, kdy byl generálním ředitelem Pavel Ondrášek, se proti tomuto kroku odvolal a uspěl. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán Prokešovu odvolání 12. února 2016 vyhověl s tím, že se jednalo o nezákonné rozhodnutí tehdejšího vedení Vězeňské služby ČR.

18.2.2016 19:27

více
Vězňové zneužili léky spoluvězně

Vězňové zneužili léky spoluvězně

PRAHA 12. února (VS ČR) – Skupina mladistvých odsouzených, která se v úterý ve Věznici Pardubice přiotrávila, zneužila léky na srdeční arytmii, které byly řádně předepisované jinému odsouzenému. Vězeňská služba ČR v této souvislosti odmítá mediální spekulace, že se mělo jednat o hromadný pokus sebevraždy ze strany mladistvých odsouzených s cílem poukázat na situaci ve věznici.

12.2.2016 15:05

více
Yellow Ribbon Run v ČR

Yellow Ribbon Run v ČR

PRAHA 25. ledna (VS ČR) - Yellow Ribbon Run pomáhá bořit předsudky. Upozorní na problém se zaměstnáváním bývalých vězňů. Na trať Maratonu Praha se letos s mottem Uteč předsudkům! postaví netradiční štafety. Budou složené z vězňů, bývalých odsouzených, příslušníků vězeňské služby, zástupce kanceláře ombudsmana a ředitelů velkých firem. Trička běžců ozdobí žlutá stužka a všichni společně budou poukazovat na problém obtížné zaměstnatelnosti osob po výkonu trestu. Yellow Ribbon Run se v České republice i v Evropě uskuteční poprvé a zcela prvně bude součástí běhu světového formátu.

25.1.2016 10:14

více
VS ČR odmítá výroky Pavla Ondráška

VS ČR odmítá výroky Pavla Ondráška

PRAHA 8. ledna (VS ČR) – Vedení Vězeňské služby ČR se důrazně ohrazuje proti opakovaným mediálním výstupům brig. gen. PhDr. Pavla Ondráška, že by na generálním ředitelství VS ČR mělo docházet k nezákonné skartaci či nezákonným manipulacím s dokumenty.

8.1.2016 13:05

více
Ministr představil koncepci vězeňství

Ministr představil koncepci vězeňství

PRAHA 7. ledna (MSp, VS ČR) - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán dnes spolu s generálním ředitelem Vězeňské služby Petrem Dohnalem představil novou koncepci vězeňství na dalších deset let. Jejím cílem je změnit fungování vězeňství tak, aby přispívalo ke snižování recidivy kriminální činnosti. Podstatou koncepce je vytvoření dohledu nad cestou odsouzeného do vězení a zpět, včetně vytvoření vzdělávacího a pracovního plánu ve věznici, a pomoci se začleněním propuštěného zpátky do společnosti. Součástí plánů je i modernizace vězeňských, resp. vazebních zařízení a vytvoření takových podmínek, které budou zlepšovat výhled do budoucnosti vězněné osoby.

7.1.2016 16:30

více
Návštěva v Norsku

Návštěva v Norsku

PRAHA 24. listopadu (VS ČR) -  Ve dnech 12. – 13. října 2015 se v norském městě Lillestrøm konalo pravidelné jednání Výboru pro spolupráci programu CZ15 – Zefektivnění spolupráce v justici a rozvoj nápravných zařízení a služeb (dále jen CZ15). Za norskou stranu se jednání zúčastnili zástupci Ředitelství Norské nápravné služby. Za Českou republiku byli přítomni zástupci Ministerstva spravedlnosti, Vězeňské služby ČR, Probační a mediační služby ČR a Ministerstva financí. Přítomen byl také zástupce Rady Evropy – partner programu.

24.11.2015 14:05

více