Novinky

Mezinárodní výstava ve Sztumu

Mezinárodní výstava ve Sztumu

 RÝNOVICE 14. června (VS ČR) - V pátek 10. června byl v polském městě Sztum zahájen XXV. ročník celopolské a XIII. ročník mezinárodní výstavy vězeňského umění Sztum 2016. Českou republiku reprezentovalo 19 věznic, s uměleckými a výtvarnými díly 63 odsouzených mužů i žen. Své výrobky zde dále vystavovalo 260 vězňů z Polska a 20 odsouzených ze tří věznic z Litvy. Úroveň vystavovaných děl byla vysoká. V kategorii zahraničních účastníků se na předních místech umístily Věznice Světlá nad Sázavou, Věznice Opava, Věznice Ostrov a Věznice Horní Slavkov.

14.6.2016 20:34

více
Milion korun za práci odsouzeným

Milion korun za práci odsouzeným

PRAHA 8. června (VS ČR) – První milion korun vyplatí Věznice Všehrdy odsouzeným, kteří jsou zaměstnaní v různých pracovních pozicích. Jedná se o odměny za práci za měsíc květen. Odsouzení, kteří si své tresty odpykávají ve všehrdské věznici, jsou zaměstnáni jak u externích zaměstnavatelů, tak i v rámci věznice.

8.6.2016 15:12

více
Delegace VS Rakouska v ČR

Delegace VS Rakouska v ČR

PRAHA 6. června (VS ČR) - Ve dnech 30. května – 1. června navštívila Českou republiku delegace Vězeňské služby Rakouska v čele s jejím generálním ředitelem Erichem Mayerem a jeho náměstkem Josefem Schmollem. Jednalo se o oficiální návštěvu na pozvání generálního ředitele VS ČR Petra Dohnala.

6.6.2016 11:04

více
Nové projekty ve Věznici Jiřice

Nové projekty ve Věznici Jiřice

JIŘICE 3. června (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal společně s náměstkem ministra spravedlnosti Vladimírem Zimmelem dnes ve Věznici Jiřice slavnostně zahájili tři projekty, a sice včelařství, ovocný sad a okrasná zahrada. Tyto projekty v rámci výchovných, vzdělávacích, terapeutických a pracovních programů zvyšují úspěšnost při opětovném začlenění jedince do společnosti po ukončení trestu odnětí svobody.

3.6.2016 15:59

více
Věznice Ostrov rozšířila kapacitu

Věznice Ostrov rozšířila kapacitu

OSTROV 19. května (VS ČR ) - Až o 44 míst se zvýšila ubytovací kapacita ve Věznici Ostrov. Věznice provedla rekonstrukci prostor momentálně nevyužívané lůžkové části ošetřovny, kde vznikl prostor s kapacitou 28 lůžek. „Do těchto nově vzniklých ubytoven budou umístěni odsouzení z doposud fungujícího specializovaného oddělení pro odsouzené s poruchou osobnosti a chování způsobenou užíváním návykových látek. Uvolněním této části specializovaného oddělení se celková ubytovací kapacita zvýší o zmíněných 44 míst, a to při zachování čtyř metrů čtverečních plochy na osobu," řekl ředitel ostrovské věznice Pavel Zange.

19.5.2016 14:18

více
Yellow Ribbon Run na maratonu

Yellow Ribbon Run na maratonu

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 9. května (VS ČR) – Letošní neděle 8. května byla nejen oficiálním státním svátkem Dne vítězství, ale rovněž svátkem sportu. S více než 10.000 účastníky se totiž běžel Volskwagen Maraton Praha, jehož součástí bylo i 570 štafet firemního běhu. A mezi ně se po čtyřech měsících tréninků postavilo poprvé v historii i 32 běžců z 8 štafetových týmů Yellow Ribbon Run, aby se žlutou stužkou na triku podpořili integraci propuštěných vězňů zpět do společnosti. Pro mnohé z nich přestavovalo uběhnutí vyměřeného úseku překonání sama sebe, protože se předtím běhu vůbec nevěnovali nebo věnovali pouze sporadicky. A ač se neumístili na předních příčkách, tento den byl pro ně osobním vítězstvím ve sportu. Zároveň doufáme, že tento den byl ve společnosti i počátkem zboření předsudků dlouhodobě panujících o oblasti vězňů, ať těch současných či již propuštěných.

9.5.2016 13:50

více
Pietní akt na pražském Vítkově

Pietní akt na pražském Vítkově

PRAHA 9. května (VS ČR) - Generální ředitel vězeňské služby ČR brig. gen. Petr Dohnal byl mezi čestnými hosty oslav 71. výročí skončení druhé světové války, které se uskutečnily v neděli na pražském Vítkově. Ústavní činitelé včetně prezidenta republiky, předsedy a členů vlády, zástupců parlamentu a zahraničních hostů včetně vojenských přidělenců a veteránů se sešli na Národním památníku v Praze na Vítkově na tradiční vojenskou přehlídku a kladení věnců.

9.5.2016 15:23

více
Ocenění příslušníků z Drahonic

Ocenění příslušníků z Drahonic

PRAHA 5. května (VS ČR) - Skupinu příslušníků Vězeňské služby ČR z vazebních věznic Brno, Litoměřice, Liberec, Hradec Králové a věznic Ostrov, Příbram, Kynšperk a Nové sedlo, kteří loni na podzim vypomáhali ministerstvu vnitra v zařízení pro uprchlíky v bývalé věznici Drahonice ocenil dnes generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal.

5.5.2016 14:05

více
Pietní akt k výročí pražského povstání

Pietní akt k výročí pražského povstání

PRAHA 4. května (VS ČR) - Za účasti představitelů českého politického a kulturního života, zástupců organizací politických vězňů, Vězeňské služby ČR, městské části Praha 4 a řady dalších organiztací se dnes v prostorách a okolí Vazební věznice uskutečnil pietní akt k uctění památky padlých hrdinů z dob nacistické okupace.Mezi účastníky pietního aktu byl například místopředseda senátu Ivo Bárek, ministr kultury Daniel Herman, náměstek ministra spravedlnosti Petr Jäger  či starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Vězeňskou službu ČR zastupovali náměstek GŘ pro vzdělávání a odborné zacházení Simon Michailidis či ředitel Vazební věznice Praha Pankrác Petr Suk.  

4.5.2016 15:36

více
Výběrové řízení - náměstek GŘ

Výběrové řízení - náměstek GŘ

PRAHA 25. dubna (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR vyhlašuje výběrové řízení na obsazení volného pracovního místa na generálním ředitelství sboru, a to náměstek generálního ředitele pro ekonomiku, investice a zotavovny. Text vyhlášení výběrového řízení je zde

25.4.2016 14:16

více