Novinky

Yellow Ribbon Run na maratonu

Yellow Ribbon Run na maratonu

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 9. května (VS ČR) – Letošní neděle 8. května byla nejen oficiálním státním svátkem Dne vítězství, ale rovněž svátkem sportu. S více než 10.000 účastníky se totiž běžel Volskwagen Maraton Praha, jehož součástí bylo i 570 štafet firemního běhu. A mezi ně se po čtyřech měsících tréninků postavilo poprvé v historii i 32 běžců z 8 štafetových týmů Yellow Ribbon Run, aby se žlutou stužkou na triku podpořili integraci propuštěných vězňů zpět do společnosti. Pro mnohé z nich přestavovalo uběhnutí vyměřeného úseku překonání sama sebe, protože se předtím běhu vůbec nevěnovali nebo věnovali pouze sporadicky. A ač se neumístili na předních příčkách, tento den byl pro ně osobním vítězstvím ve sportu. Zároveň doufáme, že tento den byl ve společnosti i počátkem zboření předsudků dlouhodobě panujících o oblasti vězňů, ať těch současných či již propuštěných.

9.5.2016 13:50

více
Pietní akt na pražském Vítkově

Pietní akt na pražském Vítkově

PRAHA 9. května (VS ČR) - Generální ředitel vězeňské služby ČR brig. gen. Petr Dohnal byl mezi čestnými hosty oslav 71. výročí skončení druhé světové války, které se uskutečnily v neděli na pražském Vítkově. Ústavní činitelé včetně prezidenta republiky, předsedy a členů vlády, zástupců parlamentu a zahraničních hostů včetně vojenských přidělenců a veteránů se sešli na Národním památníku v Praze na Vítkově na tradiční vojenskou přehlídku a kladení věnců.

9.5.2016 15:23

více
Ocenění příslušníků z Drahonic

Ocenění příslušníků z Drahonic

PRAHA 5. května (VS ČR) - Skupinu příslušníků Vězeňské služby ČR z vazebních věznic Brno, Litoměřice, Liberec, Hradec Králové a věznic Ostrov, Příbram, Kynšperk a Nové sedlo, kteří loni na podzim vypomáhali ministerstvu vnitra v zařízení pro uprchlíky v bývalé věznici Drahonice ocenil dnes generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal.

5.5.2016 14:05

více
Pietní akt k výročí pražského povstání

Pietní akt k výročí pražského povstání

PRAHA 4. května (VS ČR) - Za účasti představitelů českého politického a kulturního života, zástupců organizací politických vězňů, Vězeňské služby ČR, městské části Praha 4 a řady dalších organiztací se dnes v prostorách a okolí Vazební věznice uskutečnil pietní akt k uctění památky padlých hrdinů z dob nacistické okupace.Mezi účastníky pietního aktu byl například místopředseda senátu Ivo Bárek, ministr kultury Daniel Herman, náměstek ministra spravedlnosti Petr Jäger  či starosta Prahy 4 Petr Štěpánek. Vězeňskou službu ČR zastupovali náměstek GŘ pro vzdělávání a odborné zacházení Simon Michailidis či ředitel Vazební věznice Praha Pankrác Petr Suk.  

4.5.2016 15:36

více
Výběrové řízení - náměstek GŘ

Výběrové řízení - náměstek GŘ

PRAHA 25. dubna (VS ČR) - Generální ředitel Vězeňské služby ČR vyhlašuje výběrové řízení na obsazení volného pracovního místa na generálním ředitelství sboru, a to náměstek generálního ředitele pro ekonomiku, investice a zotavovny. Text vyhlášení výběrového řízení je zde

25.4.2016 14:16

více
Spolupráce s VS Norska

Spolupráce s VS Norska

PRAHA 22. dubna (VS ČR) - Možnosti bilaterální spolupráce a výměny zkušeností v oblasti vzdělávání personálu mezi vězeňskými službami České republiky a Norska byly tématem pracovní návštěvy generální ředitelky vězeňské a probační služby Norska, Marriane Vollanové. Ta se tento týden v doprovodu ředitele odboru mezinárodní spolupráce Kima Ekhaugena a ředitele Věznice Bastøy Toma Eberhardta zajímala i o aplikaci nových odborných postupů při zacházení s vězněnými osobami.

22.4.2016 14:18

více
Návštěva k projektu zacházení s mladými vězni

Návštěva k projektu zacházení s mladými vězni

KUŘIM 21. dubna (VS ČR) Do kuřimské věznice, na jednodenní pracovní návštěvu, zavítali zástupci norské vězeňské služby, Rady Evropy, Ministerstva financí ČR, Ministerstva spravedlnosti ČR a Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR. Oblastí zájmu byl především projekt „Zvýšení efektivity v zacházení s mladými dospělými ve věku 18–26 let ve Věznici Kuřim“, který je financován z Norských fondů 2009 – 2014.

21.4.2016 8:37

více
4. května uctíme oběti nacismu

4. května uctíme oběti nacismu

PRAHA 6. dubna (VS ČR) - U příležitosti výročí Pražského povstání si Vás dovolujeme pozvat dne 4. května 2016 od 13:30 hod. do Vazební věznice Praha-Pankrác k pietnímu aktu uctění památky všech, kteří položili životy v boji proti nacismu. V pankrácké Sekyrárně bylo v letech 1943 - 1945 popraveno gilotinou 1075 osob.

6.4.2016 14:54

více
Vyhlášení výsledků veřejné soutěže

Vyhlášení výsledků veřejné soutěže

PRAHA 19. dubna (VS ČR) - Vězeňská služba ČR vyhlášuje výsledky veřejné soutěže o nejvýhodnější návrh na uzavření Smlouvy o provedení exekucí soudním exekutorem. Text vyhlášení výsledků je zde:

19.4.2016 15:11

více
Nabídka vozidel k odprodeji

Nabídka vozidel k odprodeji

PRAHA 19. dubna (VS ČR) - Vězeňská služba ČR nabízí k odprodeji fyzickým a právnickým osobám nepotřebná vozidla. Seznam vozidel je v příloze: 

19.4.2016 13:48

více