Novinky

Ekonomický náměstek GŘ ZVJS v Praze

Ekonomický náměstek GŘ ZVJS v Praze

PRAHA 10. července (VS ČR) - Aktuální problémy vězeňství, jako je rostoucí počet vězňů či přeplněnost věznic byly hlavními tématy jednání ekonomického náměstka generální ředitelky slovenské vězeňské služby pplk. Ing. Tibora Sotáka na pracovní návštěvě české vězeňské služby.

10.7.2009 11:57

více
Ministryně spravedlnosti hledá<br>  řešení přeplněnosti věznic

Ministryně spravedlnosti hledá
řešení přeplněnosti věznic

PRAHA 9. července (VS ČR) - Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová ukončila ve středu svou dvoudenní pracovní cestu, během níž navštívila několik vybraných věznic České republiky. Záměrem tohoto "turné" bylo především detailně nahlédnout do specifického vězeňského prostředí a zároveň najít odpovědi na některé problémy, s nimiž se vězeňství potýká.

9.7.2009 11:12

více
Polská návštěva ve Věznici Bělušice

Polská návštěva ve Věznici Bělušice

BĚLUŠICE/PRAHA 15. října (VS ČR) - Věznici Bělušice navštívil Ve dnech 5.10. - 8.10.2009 ředitel regionálního inspektorátu Vězeňské služby Polska ve Varšavě pplk. Zbigniew Brzostek spolu se svými kolegy z varšavského regionu ředitelem VV v Grojcu kpt.Wlodzimierzem Gluchem, ředitelem VV ve Varšavě Bialolece mjr. Cesarym Smietanowskim, zástupcem ředitele VV ve Varšavě Mokotowie mjr. Bogdanem Kornatowskim a zástupcem ředitele V v Žytkowicach mjr. Michalem Lenardem.

15.10.2009 13:51

více
Vězeňská služba bojuje s nárůstem počtu vězňů

Vězeňská služba bojuje s nárůstem počtu vězňů

PRAHA 3. července (VS ČR) - Vězeňská služba čelí stále se zvyšujícímu počtu vězňů. K 1. červenci dosáhl jejich počet 22 000. Přitom ke stejnému datu loňského roku činil tento počet 20 226. Za poslední rok to tedy znamená nárůst o téměř 1800 vězněných osob. Nárůst počtu vězněných osob v roce 2008 odpovídá nárůstu za čtyři předcházející roky dohromady. Počet odsouzených je nejvyšší od roku 2000.

4.7.2009 0:58

více
Mezinárodní seminář o profesním vzdělávání vězňů

Mezinárodní seminář o profesním vzdělávání vězňů

PRAHA 3. července (VS ČR) - V zotavovně a konferenčním středisku VS ČR v Praze Na Květnici se dnes koná mezinárodní seminář s názvem Profesní vzdělávání a práce pro vězněné a z vězení propuštěné osoby - šance pro jejich reintegraci.

3.7.2009 11:53

více
Česko má novou věznici - Rapotice

Česko má novou věznici - Rapotice

PRAHA 2. července (VS ČR) - Česká republika má od středy celkem 36 vazebních věznic a věznic. Od 1. července se Rapotice, dosud pobočka Vazební věznice a Ústavu pro výkon zabezpečovací detence Brno, osamostatnily. "Předpokládám, že Rapotice budou centrem zaměstnanosti, nevylučuji ani agrární projekty. Rád bych se zde zaměřil také na středisko kynologie," říká generální ředitel Vězeňské služby ČR, genmjr. PhDr. Luděk Kula.

1.7.2009 12:03

více
Pietní akt připomněl popravu Milady Horákové

Pietní akt připomněl popravu Milady Horákové

PRAHA 29. června (VS ČR) - Politickou popravu právničky Milady Horákové, která se uskutečnila na dvoře pankrácké věznice 27. června 1950, si v sobotu, na místě posledních chvil života Horákové připomněli představitelé ministerstva spravedlnosti, vězeňské služby, městské části Praha 4 i bývalí političtí vězňové.

29.6.2009 9:16

více
Plzeň představila zabezpečení proti útěkům

Plzeň představila zabezpečení proti útěkům

PLZEŇ 10. dubna (VS ČR) - Plzeňská věznice dokončila rozsáhlou rekonstrukci ohradní zdi, nakoupila snímače tepové frekvence a detektory tělních dutin a zavedla nový systém flexibilních kontrol. Maximálně tak zvýšila zabezpečení proti útěkům či páchání jiné nepovolené činnosti.

10.4.2009 20:50

více
Odsouzené představily dětem své osudy

Odsouzené představily dětem své osudy

PRAHA 23.  dubna (VS ČR) - Skupina odsouzených žen z věznice Světlá nad Sázavou představila dnes žákům a studentům pražských škol
v  kulturním centru Zahrada v Praze na Chodově své životní osudy, které je dovedly až do výkonu trestu odnětí svobody.

 

23.4.2009 14:58

více
Ústav pro výkon zabezpečovací detence má prvního chovance

Ústav pro výkon zabezpečovací detence má prvního chovance

BRNO/PRAHA 16. března (VSČR) - Do Ústavu pro výkon zabezpečovací detence v Brně byl dnes umístěn první chovanec. Jde o osmadvacetiletého muže, kterého do brněnského zařízení eskortovala policie z Psychiatrické léčebny v Kroměříži.  O umístění chovance do výkonu zabezpečovací detence rozhodl Krajský soud Brno, pobočka Zlín, při svém zasedání dne 7.1.2009.

16.3.2009 16:11

více