Novinky

Ministryně Kovářová zavítala do pankrácké věznice

Ministryně Kovářová zavítala do pankrácké věznice

PRAHA 11. srpna (VS ČR) - Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová dnes zavítala do vazební věznice Praha-Pankrác. Seznámila se s historií a aktuální situací věznice, zavítala do tiskárny, vězeňské nemocnice a památníku. Shlédla rovněž ukázky činnosti speciální eskortní skupiny a ukázku zadržení prchajícího ozbrojeného pachatele.

11.8.2009 15:19

více
Odborný seminář s Vězeňskou službou Kantonu Curych

Odborný seminář s Vězeňskou službou Kantonu Curych

PRAHA 3. srpna (VS ČR) - Letos v červnu zorganizoval Odbor výkonu vazby a trestu VS ČR ve spolupráci s Institutem vzdělávání VS ČR a s Psychiatricko-psychologickou službou Ministerstva spravedlnosti kantonu Curych (PPD) dvoudenní workshop pro odborný personál ze specializovaných odděleních věznic (ve Stráži pod Ralskem) a půldenní přednášku pro širší odbornou veřejnost (v Praze). Penitenciárními odborníky ze Švýcarska byli vedoucí lékař PD Dr. Frank Urbaniok, diplomovaný psycholog Erwin Camenisch, Ramon Vettiger, med.pract. a vedoucí projektu Beat Stähli.

3.8.2009 13:35

více
Delegace rumunské vězeňské služby v ČR

Delegace rumunské vězeňské služby v ČR

PRAHA 28. července (VS ČR) - Rozdílnost vězeňských systémů v ČR a v Rumunsku a perspektivy vzájemné spolupráce byly hlavním tématem pracovní návštěvy ředitele rumunské Věznice Tulcea Iona Feodorova v České republice. Návštěva delegace rumunské vězeňské služby se uskutečnila na základě rozvíjející se spolupráce mezi Věznicí Oráčov a Věznicí Tulcea.

28.7.2009 15:05

více
Věznice Kynšperk buduje ubytovací kapacity a zvyšuje bezpečnost

Věznice Kynšperk buduje ubytovací kapacity a zvyšuje bezpečnost

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 21. července 2009 (VS ČR)- Kynšperská věznice připravuje téměř 200 nových míst. Na jejich budování se podílejí velkou měrou i sami odsouzení, což pro vězeňskou službu znamená značné finanční úspory. Kvůli výraznému nárůstu odsouzených je rozšiřování ubytovacích kapacit nezbytným krokem. Nově budovanou ubytovnu si dnes do Kynšperka přijela prohlédnout ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová.

21.7.2009 16:34

více
Ekonomický náměstek GŘ ZVJS v Praze

Ekonomický náměstek GŘ ZVJS v Praze

PRAHA 10. července (VS ČR) - Aktuální problémy vězeňství, jako je rostoucí počet vězňů či přeplněnost věznic byly hlavními tématy jednání ekonomického náměstka generální ředitelky slovenské vězeňské služby pplk. Ing. Tibora Sotáka na pracovní návštěvě české vězeňské služby.

10.7.2009 11:57

více
Ministryně spravedlnosti hledá<br>  řešení přeplněnosti věznic

Ministryně spravedlnosti hledá
řešení přeplněnosti věznic

PRAHA 9. července (VS ČR) - Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová ukončila ve středu svou dvoudenní pracovní cestu, během níž navštívila několik vybraných věznic České republiky. Záměrem tohoto "turné" bylo především detailně nahlédnout do specifického vězeňského prostředí a zároveň najít odpovědi na některé problémy, s nimiž se vězeňství potýká.

9.7.2009 11:12

více
Polská návštěva ve Věznici Bělušice

Polská návštěva ve Věznici Bělušice

BĚLUŠICE/PRAHA 15. října (VS ČR) - Věznici Bělušice navštívil Ve dnech 5.10. - 8.10.2009 ředitel regionálního inspektorátu Vězeňské služby Polska ve Varšavě pplk. Zbigniew Brzostek spolu se svými kolegy z varšavského regionu ředitelem VV v Grojcu kpt.Wlodzimierzem Gluchem, ředitelem VV ve Varšavě Bialolece mjr. Cesarym Smietanowskim, zástupcem ředitele VV ve Varšavě Mokotowie mjr. Bogdanem Kornatowskim a zástupcem ředitele V v Žytkowicach mjr. Michalem Lenardem.

15.10.2009 13:51

více
Vězeňská služba bojuje s nárůstem počtu vězňů

Vězeňská služba bojuje s nárůstem počtu vězňů

PRAHA 3. července (VS ČR) - Vězeňská služba čelí stále se zvyšujícímu počtu vězňů. K 1. červenci dosáhl jejich počet 22 000. Přitom ke stejnému datu loňského roku činil tento počet 20 226. Za poslední rok to tedy znamená nárůst o téměř 1800 vězněných osob. Nárůst počtu vězněných osob v roce 2008 odpovídá nárůstu za čtyři předcházející roky dohromady. Počet odsouzených je nejvyšší od roku 2000.

4.7.2009 0:58

více
Mezinárodní seminář o profesním vzdělávání vězňů

Mezinárodní seminář o profesním vzdělávání vězňů

PRAHA 3. července (VS ČR) - V zotavovně a konferenčním středisku VS ČR v Praze Na Květnici se dnes koná mezinárodní seminář s názvem Profesní vzdělávání a práce pro vězněné a z vězení propuštěné osoby - šance pro jejich reintegraci.

3.7.2009 11:53

více
Česko má novou věznici - Rapotice

Česko má novou věznici - Rapotice

PRAHA 2. července (VS ČR) - Česká republika má od středy celkem 36 vazebních věznic a věznic. Od 1. července se Rapotice, dosud pobočka Vazební věznice a Ústavu pro výkon zabezpečovací detence Brno, osamostatnily. "Předpokládám, že Rapotice budou centrem zaměstnanosti, nevylučuji ani agrární projekty. Rád bych se zde zaměřil také na středisko kynologie," říká generální ředitel Vězeňské služby ČR, genmjr. PhDr. Luděk Kula.

1.7.2009 12:03

více