Novinky

Velikonoční výstava ve Světlé nad Sázavou

Velikonoční výstava ve Světlé nad Sázavou

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 10. března (VS ČR) - V pondělí 8. března byla slavnostní vernisáží zahájena výstava výtvarných výrobků odsouzených žen ze světelské věznice. Již po třetí mají odsouzené možnost představit své výtvory veřejnosti v pronajatých prostorách městské Galerie Na půdě. Vernisáž zahájila starostka města Ing. Lenka Arnotová společně s ředitelkou věznice Mgr. Gabrielou Slovákovou. Obě vyjádřily potěšení nad realizací akce, neboť je dokladem poctivé, vytrvalé a smysluplné práce s odsouzenými.

10.3.2010 7:51

více
Sdružení bývalých politických vězňů ČR uctilo památku T.G.M.

Sdružení bývalých politických vězňů ČR uctilo památku T.G.M.

LÁNY 7. března (VS ČR) - Sdružení bývalých politických vězňů ČR uctilo památku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Pietní akt se konal u jeho hrobu v Lánech na Kladensku. Položením věnců si bývalí političtí vězni připomněli 160 let od Masarykova narození.

9.3.2010 11:33

více
Slavnostní zakončení základní odborné přípravy příslušníků VS ČR

Slavnostní zakončení základní odborné přípravy příslušníků VS ČR

STRÁŽ POD RALSKEM 5. března (VS ČR) - Ředitel Institutu vzdělávání Vězeňské služby České republiky vrchní rada plk. JUDr. Oldřich Horna předal absolventům základní odborné přípravy vysvědčení, osvědčení o způsobilosti, několik pamětních listů a slavnostně tak zakončil týdenní maraton závěrečných zkoušek.

8.3.2010 7:53

více
Rozšiřování vězeňského vzdělávání na konferenci v Budapešti

Rozšiřování vězeňského vzdělávání na konferenci v Budapešti

BUDAPEŠŤ/PRAHA 5. března (VS ČR) - Perspektivy a možnosti rozšiřování vzdělávání vězňů v evropském prostoru byly obsahem jednání expertů, kteří se sešli v Budapešti na konferenci Cesty k začlenění: Posilování evropské spolupráce ve vězeňském vzdělávání a výchově (Pathways to inclusion - Strenghtening European cooperation in prison education and training). Konference se konala od 22. do 24. února. Vězeňskou službu ČR na konferenci reprezentovala ředitelka Věznice Světlá nad Sázavou Gabriela Slováková a ředitel Středního odborného učiliště VS ČR Martin Váňa.

5.3.2010 20:20

více
Elektronický monitoring odsouzených

Elektronický monitoring odsouzených

PRAHA 3. března (MSp ČR) - Ministerstvo spravedlnosti vyhlašuje otevřené zadávací řízení na provozovatele elektronického monitoringu odsouzených, který bude spolupracovat s Probační a mediační službou ČR při kontrole výkonu trestu domácího vězení. Rozhodujícím hodnotícím kritériem výběrového řízení bude cena, další kritéria jsou návrh řešení předmětu veřejné zakázky a délka záruky za centrální úložiště a rozhraní.

3.3.2010 12:35

více
Itálie chce postavit věznice na lodích

Itálie chce postavit věznice na lodích

PRAHA 2. března (Novinky.cz) - Italská vláda má v plánu nechat postavit speciální lodě, které by sloužily jako vězení. Míní tak vyřešit akutní problém přeplněných věznic, ve kterých na zhruba 42 000 míst připadá více než 66 000 trestanců.
 

2.3.2010 12:34

více
Zotavovny mají nové vedení

Zotavovny mají nové vedení

PRAHA 1. března (VS ČR) - Zotavovny Vězeňské služby ČR Pracov a Přední Labská mají nové vedení. 
 

1.3.2010 11:06

více
Požární cvičení ve Věznici Plzeň

Požární cvičení ve Věznici Plzeň

PRAHA 24. února (VS ČR) - Ve Věznici Plzeň se v úterý uskutečnil cvičný poplach. Cílem tematické kontroly oddělení vězeňské a justiční stráže bylo prověřit připravenost příslušníků a zaměstnanců věznice k plnění služebních úkolů v případě vzniku mimořádné události ve věznici. Prověrku akceschopnosti zaměstnanci splnili. V rámci kontrolní činnosti se taková cvičení ve věznicích konají zpravidla jednou za měsíc.

redPražští vězňové dál  pomáhají městu

Pražští vězňové dál pomáhají městu

PRAHA 22. února (VS ČR) – Akce Pražští vězni pomáhají Praze pokračuje i nadále. Vězeňská služba ČR podepsala v těchto dnech dohodu o spolupráci s úřady jednotlivých pražských městských částí, případně s dalšími subjekty o pomoci v komunální oblasti.

22.2.2010 16:02

více
Nová rubrika - Historie

Nová rubrika - Historie

Vězeňství bylo vždy zrcadlem společenské úrovně a společenského vývoje. Není divu, že i v případě pohnutých událostí české a československé historie vypovídalo vězeňství velmi zřetelně o změnách a událostech v zemi. Proto jsme pro vás otevřeli novou rubriku, která se bude historii českého vězeňství podrobně věnovat. V úvodu této rubriky najdete stať s obecným výkladem o dějinách vězeňství a představení Kabinetu dokumentace a historie VS ČR, který se studiu dějin české penitenciaristiky soustavně zabývá. V budoucnu najdete v této rubrice další odborné články a profily o historii českého vězeňství.     

22.2.2010 14:32

více