Novinky

Rada Evropy a reforma evropského vězeňství

Rada Evropy a reforma evropského vězeňství

Informační materiál o evropské vězeňské reformě ke stažení ve formátu .pdf zde.Výroční zpráva za rok 2009

Výroční zpráva za rok 2009

Výroční zpráva Vězeňské služby ČR za rok 2009 je k dispozici ke stažení v interaktivní verzi zde. Zároveň byla zveřejněna statistická ročenka VS ČR za rok 2009. Ke stažení zde.Daniel Landa zazpíval odsouzeným ze Světlé

Daniel Landa zazpíval odsouzeným ze Světlé

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU/PRAHA 17. března (VS ČR) - Zpěvák a herec Daniel Landa uspořádal včera odpoledne malý koncert pro vybrané odsouzené ženy z Věznice Světlá nad Sázavou. Zúčastnilo se ho asi šest desítek odsouzených, pro které byla účast na akci odměnou za slušné chování, a také několik pracovníků věznice. Landa zahrál na kytaru a zazpíval několik svých písní. Kromě toho vyprávěl posluchačkám o svých cestách po světě a o adrenalinových sportech a aktivitách, jimž se věnuje.  

17.3.2010 13:02

více
The Cell zpívala odsouzeným

The Cell zpívala odsouzeným

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 15. března (VS ČR) - Česko-americká bluesrocková kapela The Cell, která pro letošní rok přichystala turné s příznačným názvem Basa tour 2010, včera koncertovala v kynšperské věznici.

15.3.2010 8:06

více
Hornoslavkovští odsouzení vyrobili model zámku Kynžvart

Hornoslavkovští odsouzení vyrobili model zámku Kynžvart

HORNÍ SLAVKOV 11. března (VS ČR) - Zámek Kynžvart zahájí 3. dubna 2010 novou sezónu. Při této příležitosti si může veřejnost i média prohlédnout model zámku Kynžvart, který vyrobili odsouzení z Věznice Horní Slavkov. Na vybudování modelu pracovalo pět odsouzených celé tři měsíce.

10.3.2010 15:18

více
Velikonoční výstava ve Světlé nad Sázavou

Velikonoční výstava ve Světlé nad Sázavou

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU 10. března (VS ČR) - V pondělí 8. března byla slavnostní vernisáží zahájena výstava výtvarných výrobků odsouzených žen ze světelské věznice. Již po třetí mají odsouzené možnost představit své výtvory veřejnosti v pronajatých prostorách městské Galerie Na půdě. Vernisáž zahájila starostka města Ing. Lenka Arnotová společně s ředitelkou věznice Mgr. Gabrielou Slovákovou. Obě vyjádřily potěšení nad realizací akce, neboť je dokladem poctivé, vytrvalé a smysluplné práce s odsouzenými.

10.3.2010 7:51

více
Sdružení bývalých politických vězňů ČR uctilo památku T.G.M.

Sdružení bývalých politických vězňů ČR uctilo památku T.G.M.

LÁNY 7. března (VS ČR) - Sdružení bývalých politických vězňů ČR uctilo památku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Pietní akt se konal u jeho hrobu v Lánech na Kladensku. Položením věnců si bývalí političtí vězni připomněli 160 let od Masarykova narození.

9.3.2010 11:33

více
Slavnostní zakončení základní odborné přípravy příslušníků VS ČR

Slavnostní zakončení základní odborné přípravy příslušníků VS ČR

STRÁŽ POD RALSKEM 5. března (VS ČR) - Ředitel Institutu vzdělávání Vězeňské služby České republiky vrchní rada plk. JUDr. Oldřich Horna předal absolventům základní odborné přípravy vysvědčení, osvědčení o způsobilosti, několik pamětních listů a slavnostně tak zakončil týdenní maraton závěrečných zkoušek.

8.3.2010 7:53

více
Rozšiřování vězeňského vzdělávání na konferenci v Budapešti

Rozšiřování vězeňského vzdělávání na konferenci v Budapešti

BUDAPEŠŤ/PRAHA 5. března (VS ČR) - Perspektivy a možnosti rozšiřování vzdělávání vězňů v evropském prostoru byly obsahem jednání expertů, kteří se sešli v Budapešti na konferenci Cesty k začlenění: Posilování evropské spolupráce ve vězeňském vzdělávání a výchově (Pathways to inclusion - Strenghtening European cooperation in prison education and training). Konference se konala od 22. do 24. února. Vězeňskou službu ČR na konferenci reprezentovala ředitelka Věznice Světlá nad Sázavou Gabriela Slováková a ředitel Středního odborného učiliště VS ČR Martin Váňa.

5.3.2010 20:20

více
Elektronický monitoring odsouzených

Elektronický monitoring odsouzených

PRAHA 3. března (MSp ČR) - Ministerstvo spravedlnosti vyhlašuje otevřené zadávací řízení na provozovatele elektronického monitoringu odsouzených, který bude spolupracovat s Probační a mediační službou ČR při kontrole výkonu trestu domácího vězení. Rozhodujícím hodnotícím kritériem výběrového řízení bude cena, další kritéria jsou návrh řešení předmětu veřejné zakázky a délka záruky za centrální úložiště a rozhraní.

3.3.2010 12:35

více