Novinky

Při egyptských nepokojích uprchly tisíce vězňů

Při egyptských nepokojích uprchly tisíce vězňů

KÁHIRA/PRAHA 1.února (DPA, AFP, Reuters, VS ČR) – Podobně jako při loňském ničivém zemětřesení na Haiti využily i nyní nepřehledné situace a kolapsu centrální moci v Egyptě tisícovky vězňů k organizaci vězeňských nepokojů a hromadným útěkům. Jen z trestnice Abú Saabal na okraji Káhiry se v neděli v noci podařilo dostat na svobodu zhruba 6000 vězňů. Jsou mezi nimi islámští extremisté, včetně 34 členů islámské organizace Muslimské bratrstvo, i těžcí zločinci.

1.2.2011 15:46

více
Prezidentem ICPA má být Peter van der Sande

Prezidentem ICPA má být Peter van der Sande

PRAHA 1. února (ICPA, VS ČR) - Generální ředitel nizozemské vězeňské služby Peter van der Sande byl nominován jako kandidát na funkci prezidenta Mezinárodního sdružení nápravných a vězeňských zařízení (ICPA). Van der Sande by měl ještě letos nahradit ve funkci dosavadního prezidenta a někdejšího ředitele skotské vězeňské služby Tonyho Camerona. Volba nového prezidenta sdružení se uskuteční na letošní výroční schůzi, která se bude konat na podzim v Singapuru.

1.2.2011 11:44

více
Generální ředitelé podepsali prohlášení o spolupráci

Generální ředitelé podepsali prohlášení o spolupráci

PRAHA 26. ledna (VS ČR) – Generální ředitel VS ČR Jiří Tregler podepsal dnes se svým protějškem generálním ředitelem litevské vězeňské služby Sauliusem Vitkunasem prohlášení o spolupráci mezi oběma sbory. Generální ředitel Vitkunas pobývá v České republice na třídenní pracovní návštěvě.

26.1.2011 9:02

více
Novinka v rubrice Historie

Novinka v rubrice Historie

PRAHA 24. ledna (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Historie jsme pro vás připravili zajímavost v podobě publikace Domácí řád pro c.k. mužskou trestnici v Praze z roku 1889. Po přečtení tohoto unikátního dokumentu získáte představu o českém vězeňství z konce 19. století. Více informací naleznete zde.

redNovinky na stránkách vězeňské služby

Novinky na stránkách vězeňské služby

Praha 20. ledna (VS ČR) – Vážení návštěvníci, připravili jsme pro vás pár novinek, které by Vás mohly zaujmout. V rubrice Základní informace jsme změnili ukázky uniforem příslušníků vězeňské stráže a justiční stráže. Především jsme ale vytvořili vybrané ukazatele ve vývoji, které Vám mohou být užitečné například pro studijní účely nebo pro obecnou představu o situaci vězeňství v určitých oblastech.
Zde se můžete seznámit mimo jiné s tím, kolik bylo v České republice vězněných osob v jednotlivých letech, jaké byly a jsou počty odsouzených v jednotlivých typech věznic nebo jaký je vývoj zaměstnanosti. Další ukazatele budeme ještě doplňovat.

redVýzva k podání nabídky - rekonstrukce střechy Valdice

Výzva k podání nabídky - rekonstrukce střechy Valdice

V souladu s § 12 a dalšími zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách (dále jen „zákon“), Vás vyzýváme k podání nabídky a současně prokázání kvalifikace na veřejnou zakázku malého rozsahu akce "Valdice - rekonstrukce střechy obj. č. 55"

Celý dokument ve formátu pdf naleznete zde.Divadlo žije i ve věznici

Divadlo žije i ve věznici

PRAHA 17. ledna (VS ČR) - Před vánočními svátky a očekávanou pohodou vystoupil divadelní soubor pod názvem „Divadlo odnikud nikam, kudy z nudy“ se svou původní premiérovou divadelní inscenací „Kouzlo aneb Nelze čarovat bez humoru“.

18.1.2011 9:02

více
Sonety svázané pamětí vězně

Sonety svázané pamětí vězně

PRAHA 18. ledna (lidovky.cz) - (PSEUDO)HRDINOVÉ Jak si udržet zdravý rozum, jak ho trénovat v cele, izolovaný od světa, bez tužky a bez papíru? Uvěznění intelektuálové často zkoušeli v duchu „psát“ a své texty si pamatovat. Ač nebyl básníkem, psal takhle ve své mysli Jiří Hejda verše. Skládal sonety a z nich splétal věnce.

18.1.2011 8:22

více
Američtí vězni tajně kupují mobily

Američtí vězni tajně kupují mobily

PRAHA 17. ledna (tn.cz) - V Americe jsou dva miliony vězňů. Velká část z nich si propašovala do cely mobilní telefon, na kterém hrají hry.

17.1.2011 11:13

více
Odolovští vězni zrestaurovali housle

Odolovští vězni zrestaurovali housle

ODOLOV 14. ledna (VS ČR) - Zástupci věznice Odolov společně s několika odsouzenými včera slavnostně předali  ZUŠ v Úpici osmery housle, zrestaurované a vyrobené v odolovské dřevomodelářské dílně.

14.1.2011 8:05

více