Novinky

Sebevražda obviněného O.T.

Sebevražda obviněného O.T.

PRAHA (23. března) VS ČR - Vězeňská služba ČR obdržela dnes informaci, že po osmé hodině ranní zemřel v civilním zdravotnickém zařízení obviněný O.T. z Vazební věznice Praha-Pankrác. V nepřetržité péči lékařů byl od pondělí, kdy se na cele pokusil spáchat sebevraždu.

23.3.2011 11:50

více
Jak poznat, kdo roste pro vězení

Jak poznat, kdo roste pro vězení

PRAHA 15. března (Lidové noviny) - Co zjistila tzv. cambridgeská studie o zločineckých kariérách a životní úspěšnosti do 48 let. Následující text je výtah z nejdůležitějších zjištění tzv. cambridgeské studie týmu britského kriminologa Davida Farringtona, jež dlouhodobě sledovala život pachatelů trestných činů. Text přetiskujeme se souhlasem Institutu pro kriminologii a sociální prevenci, který ho přeložil; krácení je redakční. Hlavní cíle této zprávy spočívají v rozšíření poznatků o životních drahách kriminálních pachatelů a o jejich životní úspěšnosti. Cambridgeská studie vývoje delikventů je prováděna u 411 mužů z Londýna ve věku od 8 do 48 let.

15.3.2011 13:41

více
Generální ředitelé podepsali harmonogram pracovních návštěv

Generální ředitelé podepsali harmonogram pracovních návštěv

PRAHA/OMŠENIE 14. března (VS ČR) - Generální ředitel VS ČR Jiří Tregler podepsal se svým protějškem generálním ředitelem Sboru vězeňské a justiční stráže Slovenské republiky harmonogram recipročních pracovních návštěv na rok 2011. Stalo se tak 10. března během společné porady ředitelů věznic České a Slovenské republiky ve slovenské zotavovně v Omšenie.  

14.3.2011 15:05

více
Věznice na Guantánamu zůstane otevřená, rozhodl Obama

Věznice na Guantánamu zůstane otevřená, rozhodl Obama

PRAHA 9. března (rozhlas.cz) - Americká věznice na Guantánamu zůstane otevřená. Bílý dům oznámil, že budou dál pokračovat vojenské procesy, které zastánci lidských práv a občanských svobod považují za neústavní. Prezident Obama tak odložil na neurčito splnění slibu, že kontroverzní věznici zavře.

9.3.2011 10:54

více
Novinky na webu VS ČR

Novinky na webu VS ČR

PRAHA 8. března (VS ČR) - Vážení návštěvníci, připravili jsme pro vás další novinky na webu VS ČR. Obsah rubriky Rychlá fakta  jsme rozšířili o počet doživotně odsouzených mužů a žen a v rubrice Úřední deska (bod 15) najdete výroční zprávu Vězeňské služby ČR za rok 2010.

redDětským pacientům pomáhají panenky Kiwanis

Dětským pacientům pomáhají panenky Kiwanis

PRAHA 7. března (infoportaly.cz) - V osmi nemocnicích Moravskoslezského kraje se malí pacienti mohou setkat s panenkami Kiwanis. Jde o hadrové hračky, které si nemocné děti mohou pomalovat podle vlastní představivosti. Nově budou těšit panenky i dětské pacienty v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji.

7.3.2011 11:15

více
Za prodej drog dětem bude 12 let vězení, rozhodl soud

Za prodej drog dětem bude 12 let vězení, rozhodl soud

PRAHA 2. března (aktuálně.cz) - Lidé, kteří budou prodávat i v malém množství drogy dětem, musí ode dneška počítat s přísnějšími tresty. Nejvyšší soud totiž vydal pro české soudy sjednocující stanovisko, podle kterého je třeba považovat prodej jakéhokoliv množství drog lidem mladším 15 let jako prodej ve větším rozsahu. Dealerů se tak bude při trestání týkat přísnější paragraf. Podle něho je možné za drogové delikty spáchané ve větším rozsahu uložit až 12 let vězení.

2.3.2011 11:11

více
České vězeňství

České vězeňství

PRAHA 1. března (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení, přibyly další tři ročníky (1992, 1993 a 1994) časopisu České vězeňství. Tuto rubriku budeme postupně doplňovat o další čísla našeho časopisu.

redVězení pro piráty

Vězení pro piráty

PRAHA 24. února (tn.cz) - Somálští piráti jsou čím dál větším nebezpečím pro světový obchod. Proto pro ně postavili speciální věznici.

24.2.2011 10:49

více
Už ve třech letech se prý dá zjistit, zda z dítěte vyroste zločinec

Už ve třech letech se prý dá zjistit, zda z dítěte vyroste zločinec

PRAHA 23. února (tyden.cz) - Život kriminálníka prý začíná už ve třech letech. Přišli na to britští vědci, když analyzovali dětství a psychiku vězňů. Údajně zjistili, že výtržníci vykazují abnormální emoční reakce ještě předtím, než začnou chodit do mateřské školy.

23.2.2011 11:20

více