Novinky

Pečené buchty do vězení jen přes internet

Pečené buchty do vězení jen přes internet

PRAHA 16. února (tyden.cz) - Upéct pro vězně v Polsku koláč a donést mu ho v balíčku do vězení v budoucnu už zřejmě nebude možné. Vězeňská služba chce, aby od příštího roku tradiční balíčky, jež odsouzeným posílají jejich příbuzní a známí, zastoupily dárky, které lze objednávat jedině prostřednictvím internetu. Slibuje si, že se tak podaří zamezit pašování drog lidem za mřížemi.

16.2.2011 13:08

více
Ministr Pospíšil: Budeme se snažit získat peníze pro vězeňství

Ministr Pospíšil: Budeme se snažit získat peníze pro vězeňství

OSTROV/VŠEHRDY 7. února (VS ČR) – Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil bude usilovat o to, aby vláda uvolnila peníze pro vězeňství. Řekl to při pondělní návštěvě věznic v Ostrově a ve Všehrdech.

8.2.2011 8:25

více
Odborný seminář v Turecku

Odborný seminář v Turecku

Praha 4. února (VS ČR) – V Antálii (Turecko) se ve dnech 17. až 18. března uskuteční seminář zaměřený na zlepšování podmínek ve věznicích díky efektivnímu monitorování a standardizovaným ustanovením. Čtyři workshopy jsou věnovány podmínkám ve věznicích, právům vězňů, zacházení se speciálními skupinami vězňů a zajišťování zdravotní péče.

4.2.2011 10:39

více
Vybrané informace o litevské vězeňské službě

Vybrané informace o litevské vězeňské službě

PRAHA/VILNIUS 2. února (VS ČR) – Českou republiku minulý týden navštívila delegace generálního ředitelství litevské vězeňské služby. Připravili jsme proto výběr informací o litevském vězeňství, které by vás mohly zaujmout.

2.2.2011 9:58

více
Při egyptských nepokojích uprchly tisíce vězňů

Při egyptských nepokojích uprchly tisíce vězňů

KÁHIRA/PRAHA 1.února (DPA, AFP, Reuters, VS ČR) – Podobně jako při loňském ničivém zemětřesení na Haiti využily i nyní nepřehledné situace a kolapsu centrální moci v Egyptě tisícovky vězňů k organizaci vězeňských nepokojů a hromadným útěkům. Jen z trestnice Abú Saabal na okraji Káhiry se v neděli v noci podařilo dostat na svobodu zhruba 6000 vězňů. Jsou mezi nimi islámští extremisté, včetně 34 členů islámské organizace Muslimské bratrstvo, i těžcí zločinci.

1.2.2011 15:46

více
Prezidentem ICPA má být Peter van der Sande

Prezidentem ICPA má být Peter van der Sande

PRAHA 1. února (ICPA, VS ČR) - Generální ředitel nizozemské vězeňské služby Peter van der Sande byl nominován jako kandidát na funkci prezidenta Mezinárodního sdružení nápravných a vězeňských zařízení (ICPA). Van der Sande by měl ještě letos nahradit ve funkci dosavadního prezidenta a někdejšího ředitele skotské vězeňské služby Tonyho Camerona. Volba nového prezidenta sdružení se uskuteční na letošní výroční schůzi, která se bude konat na podzim v Singapuru.

1.2.2011 11:44

více
Generální ředitelé podepsali prohlášení o spolupráci

Generální ředitelé podepsali prohlášení o spolupráci

PRAHA 26. ledna (VS ČR) – Generální ředitel VS ČR Jiří Tregler podepsal dnes se svým protějškem generálním ředitelem litevské vězeňské služby Sauliusem Vitkunasem prohlášení o spolupráci mezi oběma sbory. Generální ředitel Vitkunas pobývá v České republice na třídenní pracovní návštěvě.

26.1.2011 9:02

více
Novinka v rubrice Historie

Novinka v rubrice Historie

PRAHA 24. ledna (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Historie jsme pro vás připravili zajímavost v podobě publikace Domácí řád pro c.k. mužskou trestnici v Praze z roku 1889. Po přečtení tohoto unikátního dokumentu získáte představu o českém vězeňství z konce 19. století. Více informací naleznete zde.

redNovinky na stránkách vězeňské služby

Novinky na stránkách vězeňské služby

Praha 20. ledna (VS ČR) – Vážení návštěvníci, připravili jsme pro vás pár novinek, které by Vás mohly zaujmout. V rubrice Základní informace jsme změnili ukázky uniforem příslušníků vězeňské stráže a justiční stráže. Především jsme ale vytvořili vybrané ukazatele ve vývoji, které Vám mohou být užitečné například pro studijní účely nebo pro obecnou představu o situaci vězeňství v určitých oblastech.
Zde se můžete seznámit mimo jiné s tím, kolik bylo v České republice vězněných osob v jednotlivých letech, jaké byly a jsou počty odsouzených v jednotlivých typech věznic nebo jaký je vývoj zaměstnanosti. Další ukazatele budeme ještě doplňovat.

redVýzva k podání nabídky - rekonstrukce střechy Valdice

Výzva k podání nabídky - rekonstrukce střechy Valdice

V souladu s § 12 a dalšími zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách (dále jen „zákon“), Vás vyzýváme k podání nabídky a současně prokázání kvalifikace na veřejnou zakázku malého rozsahu akce "Valdice - rekonstrukce střechy obj. č. 55"

Celý dokument ve formátu pdf naleznete zde.