Novinky

Blíží se výročí popravy strm. Petelíka

Blíží se výročí popravy strm. Petelíka

PRAHA 11. května (VS ČR) - Dne 23. května 1950 byl na pražské Pankráci popraven strážmistr Čeněk Petelík z plzeňské věznice. Stal se tak jednou z obětí tzv. „borského případu“. V rámci vykonstruovaného procesu byli společně s ním k trestu smrti odsouzeni ještě dva političtí vězni, poslanec Stanislav Broj a major René Černý, který za války bojoval na západní frontě.

11.5.2011 14:52

více
Uctění památky bojovníků proti fašismu

Uctění památky bojovníků proti fašismu

PRAHA 5. května (VS ČR) - U příležitosti výročí Pražského povstání uspořádala dnes Vězeňská služba ČR pietní akt k uctění památky všech, kteří položili životy v boji proti fašismu.

5.5.2011 15:03

více
Novinky na webu VS ČR

Novinky na webu VS ČR

PRAHA 3. května (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Základní informace si můžete prohlédnout všeobecnou prezentaci Vězeňské služby ČR ve formátu pdf. Tato prezentace je aktuální k 26. dubnu 2011.

redVazební věznice Liberec nabízí volné kapacity výrobních prostor

Vazební věznice Liberec nabízí volné kapacity výrobních prostor

LIBEREC 19. dubna (VS ČR) - Vazební věznice Liberec nabízí volné kapacity výrobních prostor. Nabídky zasílejte na emailovou adresu zástupce ředitele VV Liberec Mgr. Mrkvanové amrkvanova(zavinac)vez.lbc.justice.cz. Případné dotazy či informace na tel. 482 426 203 nebo 602 784 919.

19.4.2011 13:24

více
Sčítání 2011 v českých věznicích

Sčítání 2011 v českých věznicích

PRAHA 18. dubna (VS ČR) - Do projektu Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2011, který zítra oficiálně končí, byla zapojena rovněž Vězeňská služba. Důvod je zcela prozaický. Běžný sčítací komisař nebyl oprávněn do vazební věznice, věznice, ústavu nebo objektu spravovaného Vězeňskou službou vstoupit a tak obviněné, odsouzené, chovance i objekty a byty ve svém majetku sčítala Vězeňská služba vlastními silami.

18.4.2011 11:20

více
Polská a česká vězeňská služba podepsaly harmonogram o stážové výměně

Polská a česká vězeňská služba podepsaly harmonogram o stážové výměně

PRAHA/VARŠAVA 15. dubna (VS ČR) – Podpis harmonogramu o stážové výměně pracovníků podepsali tento týden ve Varšavě představitelé vězeňských služeb Polska a Česka. Dokument určující termíny a programy stáží příslušníků vězeňských služeb v partnerských zemích podepsal za českou stranu ředitel kanceláře generálního ředitele Martin Kocanda a za Polsko náměstek generálního ředitele Krzysztof Keller.

15.4.2011 13:19

více
Návštěva z Gruzie zavítala do Hradce Králové

Návštěva z Gruzie zavítala do Hradce Králové

PRAHA 8. dubna (VS ČR) - Do Vazební věznice Hradec Králové zavítala delegace z Gruzie. V rámci projektu, který je financován z prostředků evropských fondů, navštívili Českou republiku kolegové z Gruzie již po několikáté. Tentokrát byl jejich zájem směřován především na probační a mediační činnost.

8.4.2011 14:44

více
Renata Balcarová znovu zvolena

Renata Balcarová znovu zvolena

PRAHA 3. dubna (VS ČR) - Předsedkyní občanského sdružení Vězeňská duchovenská péče (VDP) byla ve čtvrtek 31. března 2011 znovu zvolena Renata Balcarová.

3.4.2011 20:15

více
Novinky na webu

Novinky na webu

PRAHA 31. března (VS ČR) - Vážení návštěvníci, na webových stránkách vězeňské služby přibyla rubrika Formuláře, které můžete využít při podávání žádostí o informace, nebo k zaslání dotazů či námětů.

redGenerální ředitel zveřejnil okolnosti sebevraždy obviněného

Generální ředitel zveřejnil okolnosti sebevraždy obviněného

PRAHA 30. března (VS ČR) - Generální ředitel vězeňské služby ČR Jiří Tregler zveřejnil dnes na tiskové konferenci okolnosti sebevraždy obviněného ve Vazební věznici Praha Pankrác z 21. března. Současně novináře informoval o aktuální situaci českého vězeňství a o sebevražedném jednání v českých i zahraničních vězeňských zařízeních.

30.3.2011 12:35

více