Novinky

Věznice na Guantánamu zůstane otevřená, rozhodl Obama

Věznice na Guantánamu zůstane otevřená, rozhodl Obama

PRAHA 9. března (rozhlas.cz) - Americká věznice na Guantánamu zůstane otevřená. Bílý dům oznámil, že budou dál pokračovat vojenské procesy, které zastánci lidských práv a občanských svobod považují za neústavní. Prezident Obama tak odložil na neurčito splnění slibu, že kontroverzní věznici zavře.

9.3.2011 10:54

více
Novinky na webu VS ČR

Novinky na webu VS ČR

PRAHA 8. března (VS ČR) - Vážení návštěvníci, připravili jsme pro vás další novinky na webu VS ČR. Obsah rubriky Rychlá fakta  jsme rozšířili o počet doživotně odsouzených mužů a žen a v rubrice Úřední deska (bod 15) najdete výroční zprávu Vězeňské služby ČR za rok 2010.

redDětským pacientům pomáhají panenky Kiwanis

Dětským pacientům pomáhají panenky Kiwanis

PRAHA 7. března (infoportaly.cz) - V osmi nemocnicích Moravskoslezského kraje se malí pacienti mohou setkat s panenkami Kiwanis. Jde o hadrové hračky, které si nemocné děti mohou pomalovat podle vlastní představivosti. Nově budou těšit panenky i dětské pacienty v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji.

7.3.2011 11:15

více
Za prodej drog dětem bude 12 let vězení, rozhodl soud

Za prodej drog dětem bude 12 let vězení, rozhodl soud

PRAHA 2. března (aktuálně.cz) - Lidé, kteří budou prodávat i v malém množství drogy dětem, musí ode dneška počítat s přísnějšími tresty. Nejvyšší soud totiž vydal pro české soudy sjednocující stanovisko, podle kterého je třeba považovat prodej jakéhokoliv množství drog lidem mladším 15 let jako prodej ve větším rozsahu. Dealerů se tak bude při trestání týkat přísnější paragraf. Podle něho je možné za drogové delikty spáchané ve větším rozsahu uložit až 12 let vězení.

2.3.2011 11:11

více
České vězeňství

České vězeňství

PRAHA 1. března (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení, přibyly další tři ročníky (1992, 1993 a 1994) časopisu České vězeňství. Tuto rubriku budeme postupně doplňovat o další čísla našeho časopisu.

redVězení pro piráty

Vězení pro piráty

PRAHA 24. února (tn.cz) - Somálští piráti jsou čím dál větším nebezpečím pro světový obchod. Proto pro ně postavili speciální věznici.

24.2.2011 10:49

více
Už ve třech letech se prý dá zjistit, zda z dítěte vyroste zločinec

Už ve třech letech se prý dá zjistit, zda z dítěte vyroste zločinec

PRAHA 23. února (tyden.cz) - Život kriminálníka prý začíná už ve třech letech. Přišli na to britští vědci, když analyzovali dětství a psychiku vězňů. Údajně zjistili, že výtržníci vykazují abnormální emoční reakce ještě předtím, než začnou chodit do mateřské školy.

23.2.2011 11:20

více
Vězňové vyrobili maketu relikviáře svatého Maura

Vězňové vyrobili maketu relikviáře svatého Maura

PRAHA/HORNÍ SLAVKOV 22. února (VS ČR) – Odsouzení z věznice v Horním Slavkově vyrobili maketu relikviáře svatého Maura, který je považován za jednu ze dvou nejcennějších románských klenotnických památek v České republice. Maketa v měřítku 1:1 byla dnes představena na Pražském hradě spolu s originálem relikviáře, kopií korunovačních klenotů a modelem zámku Bečov.

22.2.2011 14:32

více
Volební členská schůze VDP

Volební členská schůze VDP

PRAHA 22. února (VS ČR) - Členům výkonného výboru Vězeňské duchovenské péče končí čtyřleté funkční období. V důsledku toho dojde při členské schůzi VDP, která se bude konat 31. března v Domu občanské vybavenosti Úřadu městské části  Praha - Petrovice, k volbě nového výkonného výboru včetně předsedy tohoto občanského sdružení. O výsledku jednání podáme zprávu.

22.2.2011 14:29

více
Kazatel Jan Eriksen zavítal mezi odsouzené

Kazatel Jan Eriksen zavítal mezi odsouzené

KYNŠPERK NAD OHŘÍ 16. února (VS ČR) - Dnes odpoledne zavítal mezi odsouzené do zdejší věznice třiašedesátiletý norský kazatel Jan Eriksen. Od svých čtrnácti let žil na ulici a jako dealer a pasák zažil svět plný násilí, vražd, prostituce a drog. Dnes jezdí po světě, aby vyprávěl podobným lidem svůj příběh a mluvil o cestě, kterou by se mohli vydat, aby jim pomohl nalézt nový začátek s pomocí Ježíše Krista.

16.2.2011 14:43

více