Novinky

Delegace rakouské vězeňské služby v ČR

Delegace rakouské vězeňské služby v ČR

PRAHA 29. června (VS ČR) – Delegace vězeňské služby Rakouska v čele s generálním ředitelem Karlem Drexlerem navštívila v minulém týdnu centrálu české vězeňské služby. Obsahem dvoustranných jednání byla zejména spolupráce obou sborů a výměna zkušeností.

29.6.2011 9:40

více
V pankrácké věznici se vzpomínalo na M. Horákovou

V pankrácké věznici se vzpomínalo na M. Horákovou

PRAHA 27. června (VS ČR) - Ve 13:00 se ve Vazební věznici Praha-Pankrác uskutečnil pietní akt k uctění památky Dr. Milady Horákové, která se stala obětí komunismu a v roce 1950 byla popravena.

27.6.2011 14:44

více
I duchovní se musí školit

I duchovní se musí školit

PRAHA 23. června (VS ČR) - Ve středu 15. června se sešli kaplani duchovní služby k proškolení v aktuálních otázkách, s nimiž přicházejí do styku. Podnětem byly změny v obsazování tabulkových míst, příchod nových pracovníků, současná situace Vězeňské služby, nové okolnosti v sousedních duchovních službách a v neposlední řadě i nutné bezpečnostní podmínky kaplanského působení.

23.6.2011 9:41

více
Novozélandští vězni dostávají mrkev, aby přestali kouřit

Novozélandští vězni dostávají mrkev, aby přestali kouřit

WELLINGTON 22. června (čtk) - Novozélandské věznice přišly s originálním nápadem, jak odnaučit trestance kouřit. Vězňům je rozdávána mrkev, jež by měla jejich touhu po cigaretě mírnit. Od 1. července bude v káznicích na Novém Zélandu platit zákaz kouření.

 

22.6.2011 10:35

více
Vězněm na stará kolena

Vězněm na stará kolena

PRAHA 21. června (E15, VS ČR) - V Indii byl propuštěn na svobodu tamní nejstarší vězeň. Ve věku 108 let vyšel z bran věznice Gorakhpur ve státě Uttarpradéš hinduistický kněz odsouzený za vraždu spáchanou v 84 letech. Bridž Bihári Pandej byl podle indických úřadů propuštěn z humanitárních důvodů.

21.6.2011 11:38

více
Pracovní návštěva zástupců Vězeňské služby Polské republiky v ČR

Pracovní návštěva zástupců Vězeňské služby Polské republiky v ČR

PRAHA 20. června (VS ČR) - Delegace zástupců vězeňské služby Polské republiky navštívila ve dnech 13. – 17. června 2011 Českou republiku. Návštěva se uskutečnila v rámci harmonogramu recipročních pracovních setkání, kterých se v letošním roce účastní pracovníci kanceláří generálních ředitelů obou vězeňských služeb.

20.6.2011 15:29

více
České vězeňství

České vězeňství

PRAHA 2. června (VS ČR) - Vážení návštěvníci, v rubrice Ke stažení, přibyl ročník 1995 časopisu České vězeňství, ve kterém jsme vydali šest čísel. Rubriku budeme postupně doplňovat o další čísla našeho časopisu.

redPředseda ruské vězeňské duchovní péče v ČR

Předseda ruské vězeňské duchovní péče v ČR

PRAHA 23. května (VS ČR) - Předseda oddělení Vězeňské duchovní péče krasnojarské diecéze, jerej ruské pravoslavné církve, Alexandr Kosov navštívil minulý týden české duchovní působící ve vězeňské službě. V doprovodu kaplanky Věznice Znojmo Valentiny Matůšové si jerej Kosov prohlédl věznici a seznámil se s podmínkami duchovní péče v českých věznicích.

23.5.2011 11:58

více
Novinky na webu VS ČR

Novinky na webu VS ČR

PRAHA 17. května (VS ČR) – Vážení návštěvníci, v rubrice Kontakty jednotlivých věznic jsme pro vás připravili navigační karty s mapami a zeměpisnými polohami všech našich věznic a vazebních věznic. Tento nástroj poslouží zejména těm, kteří se chystají navštívit své příbuzné, případně potřebují z jiného důvodu konkrétní věznici nalézt.

17.5.2011 14:59

více
VS ČR navštívili němečtí kolegové

VS ČR navštívili němečtí kolegové

PRAHA 16. Května (VS ČR) – Vězeňskou službu ČR navštívila čtyřčlenná delegace z policejního prezidia ze Saské Kamenice (Chemnitz, SRN). Cílem dvoudenní pracovní návštěvy bylo navázat hlubší spolupráci mezi oběma organizacemi.

16.5.2011 13:42

více